امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 20:02:39

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

تلاش برای جلوگیری از تعطیلی کارخانجات سنگ استان اصفهان
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبر داد:

تلاش برای جلوگیری از تعطیلی کارخانجات سنگ استان اصفهان

سه شنبه, 09 اردیبهشت 1393 ساعت 09:59 کدخبر :7241
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به نقل از تسنیم، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک تعطیلی کارخانجات سنگ استان اصفهان به صلاح هیچ کس نیست زیرا سبب بیکاری و ایجاد مشکلات بسیاری می‌شود و تلاش می‌کنیم که از این مسئله جلوگیری کنیم.

حمید رضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون احتمال تعطیلی کارخانه های سنگ استان به دلیل بالا بودن هزینه مالیات بر ارزش افزوده اظهار کرد: در این زمینه جلسات زیادی داشتیم و پیگیری‌های متعددی با وزرای اقتصادی قبلی و فعلی‏ و رئیس سازمان مالیاتی کشور انجام شده است.
وی افزود: درباره بحث مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون صنایع و معادن و کمیسون اقتصادی به خصوص با آقای صرامی که در کمیسیون اقتصادی هستند در خمینی شهر جلساتی داشتیم و همین‌طور نشست‌هایی با رییس سازمان مالیاتی برگزار شده است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به هر حال این مالیات شامل واحدهای سنگ بری هم می‌شود اما آنها در نحوه اجرای قانون بحث‌هایی دارند.
وی بیان کرد: خواسته آنها این است که باید روی نحوه محاسبه مالیات بردرآمدشان تجدید نظری انجام شود و آنها خواستار این هستند که ابتدا تسویه حساب مالیات درآمدی آنها انجام  شده سپس وارد سیستم مالیات بر ارزش افزوده شوند.
فولادگر خاطرنشان کرد: نحوه محاسبه مالیات در حالت کلی بدین صورت است که واحدهای اقتصادی ابتدا باید در سیستم ارزش افزوده ثبت نام کنند و اظهار نامه دهند و پس از آن درباره مالیات های مستقیم عملکردشان محاسبه صورت می‌گیرد اما خواسته سنگ تراشان این است که چنین توافقی همزمان انجام شود و ابتدا تکلیف مالیات عملکرد مشخص شده و تسویه حساب‌های مربوطه انجام شود و بعد از آن وارد سیستم ارزش افزوده شده و اظهار نامه دهند.
وی گفت: بدون شک تعطیلی کارخانه به صلاح هیچ کس نیست و تعطیلی تنها سبب ایستادن تولید و بیکاری عده ای را فراهم می‌کند اما بحث صاحبان واحدهای سنگ این است که راههای دیگر امتحان شده ودر حال حاضر تنها راه موجود همین است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت:ما تمام تلاشمان را برای جلوگیری از تعطیلی این واحدها در روزهای آتی ادامه می‌دهیم.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید