امروزسه شنبه, 04 ارديبهشت 1397-- Tuesday Apr 24 2018

ساعت 15:16:12

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

مروری بر وقایع مهم سالی که گذراندیم...

تلخ و شيرين خميني شهر در سالي كه گذشت 2

پنجشنبه, 17 فروردین 1391 ساعت 08:05 کدخبر :3918
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : الف اصلاحگر

 

بر آن شدیم مانند سال‌های گذشته و طبق رسم مطبوعات در ویژه‌نامه نوروزی برخی از اخبار مهم سال را یادآوری کنیم. همچنین با دادن گوی طلایی به نشانه خدمت یا تمشک آبدار به نشانه کم‌کاری، خدمات یا کم‌کاری بعضیا را گوشزد کنیم. البته با شناختی که از سعه‌صدر مسؤولان زحمتکش خمینی‌شهر سراغ داریم، امید است این مطلب باعث رنجش شخصیت حقیقی یا حقوقی‌ای نشه بلکه ان‌شاءا... تحت توجهات و عنایات حضرت بقیه‌ا... و خداوند متعال باعث رشد و پیشرفت شهر تو سال جدید شود.

 

مروری بر وقایع شش ماهه اول قبلا انتشار یافته است. اینک به مرور وقایع شش ماهه دوم سال 90 می پردازیم.

مهر

     مدیر کل دفتر فنی استانداری تو مهرماه اومد خمینی‌شهر و گفت که شما باید یه نماینده واسه پیگیری مراحل اداری و استانی مسائل مهم شهرستانتون انتخاب کنید. یکی نبود بپرسه پس نماینده شهرستان این وسط چکاره تشریف دارن؟

     دعوت از روان‌شناسان مشهور خانم دکتر فردوسی و آقای دکتر حسن کیان و برگزاری سمینار بزرگ خانواده موفق و کودک خلاق از اتفاقات مهم فرهنگی این ماه بود که باعث شد هم خونواده‌ها مطالب مفیدی یاد بگیرند هم یه گوی طلایی هم نصیب موسسه مطالعه و خلاقیت کودک کرد!

     تو این ماه بود که سناریوی جدید  لو رفت و علنی شد. زاینده‌رود که خشک شد، حالا بعضيا چشمشون به باغات ما خورده، می‌خواهند پایانه مسافربری بزرگ غرب اصفهان را طرف‌های محله هرستان بسازند؛ اون هم به قیمت تخریب و نابودی بسیاری از باغات اونجا! مسؤولان مربوطه خمینی‌شهر اگه جلوی این کار را نگیرند، تمشک‌ها نوش جونشون!

     خبر آغاز احداث اولین باغ موزه فضایی خاورمیانه در خمینی‌شهر یکی از اتفاقات خوش این ماه بود که می‌تونست نام خمینی‌شهر را پر آوازه‌تر کنه ولی متأسفانه این واقعه مهم و خوش تو سکوت خبری اتفاق افتاد و بعد هم به نام اصفهان مصادره شد تا نام خمینی‌شهر در کنار جنایت باغی بمونه. به هر حال این اتفاق خوش‌یمن گوی طلایی دیگری می‌طلبه، فقط نمی‌دونیم به کی بدیم؟!

     یکی از اتفاقات مهم هنری در سال 1390 اجرای نمایش طنز «کی به کیه» کاری از هنرمند محبوب شهرستان «خاله خانوم» بود که بالاخره تونست تو این سرمای سیاه زمستون و سختی راه و نبودن سالن واسه نمایش و اینا! خاله‌اش را روی کرسی بنشونه و یه گوی طلایی درو کنه!

     ماه مهر مناسبت خوبیه واسه افتتاح و کلنگ‌زنی چندین مدرسه جدید که توسط خیّرین شهرستان ازجمله محمد تقی داورپناه انجام شد. البته خیّران و سرمایه‌گذاران بسیاری تو شهرستان خمینی‌شهر هستند که تدبیر مسؤولان را می‌طلبه که اونا را جذب نکنند و یه کاری نکنند که اونا برند شهرهای دیگه سرمایه‌گذاری کنند. به هرحال خیّران و سرمایه‌گذارانی که علاقه خاصی به خمینی‌شهر دارند، یکی یه گوی طلایی می‌گیرند. مبارکشون باشه!

     «خمینی‌شهر پایتخت ورزشی استان می‌شود» این جمله تاریخی و جالب رئیس اداره تربیت بدنی شهرستان به مناسبت هفته تربیت بدنی تو این ماه سوژه‌ای شد واسه طنزنویسان و کاریکاتوریستان که ما ازش به‌عنوان یکی از اتفاقات جالب سال 1390 یاد می‌کنیم و یه تمشک آبدار پایتختی نثار این رئیس می‌کنیم!

     به زعم بعضیا اعدام چهار مجرم تو صبح بیستم این ماه، پایانی بود بر سناریوی جنایت باغی. همچنین سرپوشی بر کم‌کاری مسؤولان فرهنگی شهرستان. و همچنین بهانه‌ای واسه تمشک دادن ما به X!

     همزمانی تودیع و معارفه رئیس دادگستری شهرستان با اعدام مجرمان جنایت باغی خمینی‌شهر و چند روز بعد تودیع و معارفه دادستان قابل توجه بود.

آبان

     آمارگیری جمعیت تو این ماه از اتفاقات مهم می‌تونست باشه. ولی وقتی اصلاً به جمعیت خمینی‌شهر اهمیت داده نمی‌شه و نه بودجه‌ای متناسب با جمعیت شهرستان می‌دهند، نه فرمانداری ویژه بهش می‌دهند نه هیچی، چه فایده؟ حالا تو بگو جمعیت شده 400 هزار نفر! با این مسؤولانی که «فرصت» ندارند این مسائل را پیگیری کنند، همون تمشک بهتره!

     روز 6 آبان بالاخره سالن ورزشی ولایت اندآن افتتاح شد و یه گوی طلایی نصیب مسؤولان مربوطه کرد! اما کمبود فضاهای ورزشی واسه جوونای شهرستان بالاخص محلات حاشیه‌نشین معضل بزرگیه که باید مسؤولان بالاخص نماینده جدید فکری بکنند.

     تودیع و معارفه مدیر عامل مسکن مهر خمینی‌شهر و تقدیر و تشکر فرمانداری از اتفاقات مهم این ماه بود که عصبانیت مردم را برانگیخت. البته تو قسمت اردیبهشت ماه درمورد مسکن بی‌مهر! مطلب نوشته‌ایم ولی الان یه تمشک آبدار نثار فرماندار می‌کنیم که باید «حقیقت» را قبول کنه!

     یکی دیگه از افتخارات شهرستان خمینی‌شهر روز 14 آبان توی مراسم اختتامیه جشنواره مطبوعات استان اصفهان به ثبت رسید. نشریه فرصت برای دومین سال متوالی تو این جشنواره چهار رتبه برتر کسب کرد و این میسر نشد مگه با تلاش بروبچ فرصتی و دلگرمی همشهریان. پس گوی‌های طلایی تقدیم بروبچ فرصت و مردمان خونگرم خمینی‌شهر!

     حضور پروفسور جعفری در زادگاهش خمینی‌شهر از اتفاقات مهم علمی این ماه بود. پروفسوری که تو دانشگاه‌های آلمان تدریس می‌کنه و واسه خودش سرشناسه. البته امثال پروفسور جعفری تو خمینی‌شهر خیلیند که ما نمی‌شناسیمشون و یکی یکی از خمینی‌شهر خواهند رفت. مسؤولان به فکر باشید. تمشک اومدها!

     یه ماهی تلاش کرده بودند تا بتونند روز24 آبان یعنی روز عید غدیر، مراسم کاروان غدیر را واسه اولین بار تو خمینی‌شهر برگزار کنند. کیا؟ همه مسؤولان شهرستان با محوریت سپاه پاسداران و با همکاری هم (تأکید می‌کنم با همکاری هم) بود که تونستند بالاخره یه گوی طلایی هم از ما بگیرند!

     با دستور مقام معظم رهبري مشكل جاده كمربندي خميني شهر حل شد. دست مريزاد به رهبر انقلاب كه هميشه حامي حقوق مردم بوده اند.

     حول و حوش ماه محرم بود که اعلام کردند از سوی اداره تبلیغات شهرستان دفتر شورای مجالس ترحیم افتتاح شد و من بعد هر کی عزادار شد، بیاد دفتر و سرویس بگیره.  البته اگه ضعف‌ها و مشکلات مراسم ترحیم را نادیده بگیریم، این امر اقدام پسندیده‌ایه و شایسته گوی طلایی!

     هِی می‌گیم چرا بارون نمی‌باره؟ خب این ماه بارون اساسی‌ای بارید اما باز هم خساراتی را به بار آورد. حالا اگه مرتب بارون می‌اومد چه؟! به هر حال وظیفه ما در چنین مواقعی اینه که تمشک آبداری به مسؤولان مربوطه کنیم. نوش جونتون!

     سخنان نماینده شهرستان تو جشن مباهله آخرین رویداد مهم این ماه بود؛ مخصوصاً اونجایی که علت بارندگی‌های این ماه را کاروان غدیر خمینی‌شهر دونست!

آذر

     موفقیت‌های شاعران و نویسندگان خمینی‌شهری تو جشنواره‌های کشوری تو این ماه تلنگری بود به مسؤولان شهرستان که آهای! دریابید این جوونا را که دارند یکی یکی از شهرستان مهاجرت می‌کنند و شما هنوز خوابید. اونا که گوی‌های طلایی‌شون را گرفتند، کاری نکنید که شما هم تمشک آبدار نوش جون کنید!

     تجمع هیآت عزاداری تو میدان امام(ره) خمینی‌شهر تاسوعای امسال را با سال‌های قبل متمایز کرده بود. پیگیری مسؤولان واسه پخش مستقیم از تلویزیون باعث شد گوی طلایی نصیب اونا بشه!

دی

     سخنرانی رئیس صدا و سیمای اصفهان تو مسجد هاشمیه و مصاحبه جنجالی نشریه فرصت با او تو این ماه و حرفهاش در مورد ضعف هاي خبرنگار صدا و سيما در شهرستان واکنش‌های مختلفی را در بر داشت. به تبع این مصاحبه بود که گروه ویژه‌ای از طرف صدا و سیما به خمینی‌شهر اومد تا برنامه‌ای مستند را واسه یکی از علمای خمینی‌شهری مرحوم حاج شیخ عبدالجواد جبل‌عاملی تهیه کنه که قراره از تلویزیون پخش بشه. امیدواریم کم‌کم حقوق پایمال شده شهرستان حداقل تو صدا و سیما گرفته بشه. یه گوی طلایی دیگه هم تقدیم فرصتی‌ها می‌کنیم که پایه‌گذار این قصه بودند!

بهمن 

     اتحادیه قرآنی شهر تونست اداره اوقاف شهرستان را راضی کنه تا به مناسبت هفته وقف روز سوم این ماه از فعالان قرآنی تجلیل کنه و یه گام دیگه در پیشرفت قرآن برداره. یه گوی طلایی تقدیم اداره اوقاف و اتحادیه قرآنی!

     همایش الحاق هم تو این ماه رخ داد ولی به‌خاطر سیاست‌زدگی مردم و مسؤولان و بحث انتخابات تو سکوت خبری برگزار شد. جدای از اینکه این همایش نتیجه‌ای داره یا نه -طبق معمول-، یه گوی طلایی تقدیم دست‌اندرکاران برگزار کننده که با مسائل علمی برخورد می‌کنند!

     حضور معاون پارلمانی رئیس‌جمهور و افتتاح دو طرح عمرانی تو دهه فجر از طرفی یه گوی طلایی نصیب مسؤولان مربوطه می‌کنه و از طرفی چرا فقط دو تا؟! ببیند شهرستان‌های مجاور تو این ایام چه کرده‌اند؟ مسکن مهر افتتاح کرده‌اند ولی ماچه؟

     مراسم 22 بهمن امسال به قول مسؤولان استانی «ویژه» بود. [بالاخره یکی از مصادیق «ویژه» را هم دیدیم]. مجری خوش‌بیان، سخنران کشوری و دعوت از هنرمند معروف تلویزیون همه باعث شد تا راهپیمایی امسال از سال‌های قبل متفاوت باشه. یه گوی طلایی خدمت همه دست‌اندرکاران این مراسم!

     دو رتبه برتر! اون هم تو جشنواره سراسری مطبوعات و خبرگزاری‌های کشور! شیرینی جشن 22 بهمن با این خبر تو 29 بهمن دو چندان شد و دو تا گوی طلایی نصیب نشریه فرصت کرد. مبارکشون باشه!

اسفند 

     انتشار ویژه‌نامه «عالِمِ عامِل» اندر احوال یکی از عالمان خمینی‌شهر مرحوم حاج شیخ عبدالجواد جبل‌عاملی یکی دیگه از اقدامات پایان سال بروبچ نشریه فرصت بود که باز هم گوی دیگه‌ای را به نفع فرصت مصادره کرد!

     جایزه گرفتن «اصغر فرهادی» کارگردان خمینی‌شهری تو مراسم اسکار تو این ماه بود ولی سر و صدایی نداشت چون مردم سرگرم تبلیغات انتخاباتی بودند. البته موفقیت تو جایزه گلدن گلوب به اندازه کافی حاشیه و بازتاب داشت! به هر حال ما هم یه گوی طلایی تقدیمش می‌کنیم هر چند این گوی‌ها در برابر سیمرغ‌ها و خرس‌ها و سایر جوایزی که گرفته گُمه!

     حضور مردم خمینی‌شهر پای صندوق‌های رأی تو 12 این ماه می‌بایست مسؤولان را به فکر بیندازه که به خاطر این مردم هم که شده اختلافات را کنار بذارند و بچسبند به حل مشکلات شهرستان. گوی‌های طلایی تقدیم این مردم فهیم و ولایتمدار!

     اینکه می‌گیم شهرستان خمینی‌شهر شده «محله برو بیا» بیجا نگفتیم. دلیلش همین انتساب حدود 20-10 رئیس و مدیر طی امساله. اینقدر این تعویض‌ها زیاده که شمارشش از دست در رفته! یکی می‌ره، یکی میاد. دوباره اون می‌ره، یکی دیگه میاد. حالا این عوض شدن‌ها شاید مشکلی از این شهرستان حل کنه اما مشکل اینجاست که 90 درصد این افراد غیربومی هستند و تا بخواهند خمینی‌شهر را بشناسند، باید پست خود را به دیگری تحویل دهند! فعلاً مدیران عالي استاني كه اين همه تغيير تو مديريت هاي شهر ايجاد مي كنند یکی یه تمشک آبدار نوش جان کنند تا ببینیم سال دیگه چه خوابی واسمون دیده‌اند!

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید