امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 02:15:01

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

گوی طلایی و تمشک آبدار

تلخ و شیرین خمینی شهر در سالی که گذشت

سه شنبه, 29 اسفند 1391 ساعت 12:46 کدخبر :5368
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : اصلاح گر
اصل مطلب را در www.eslahgar.blogfa.com بخوانید

اشاره: بر آن شدیم مانند سال های گذشته و طبق رسم مطبوعات در ویژه نامه نوروزی برخی از اخبار مهم سال را یادآوری کنیم. همچنین با دادن گوی طلایی به نشانه خدمت یا تمشک آبدار به نشانه کمکاری، خدمات یا کمکاری بعضیا را گوشزد کنیم. البته با شناختی که از سعهصدر مسؤولان زحمتکش خمینیشهر سراغ داریم، امید است این مطلب باعث رنجش شخصیت حقیقی یا حقوقیای نشود بلکه انشاءا... تحت توجهات و عنایات حضرت بقیها... و خداوند متعال باعث رشد و پیشرفت شهر در سال جدید گردد.


***
فروردین
 نماینده قبلی 24 فروردین تو اولین جلسه شورای اداری شهرستان گفت که جلسات شورای اداری نتیجه بخش نیست. تازه بعد از چهار سال به این نتیجه رسیده ای؟ خب تو این سالها یه کاری می کردی که نتیجه بخش بشه. حالا که داری می ری این حرف را می زنی؟! پس حالا روی این چای و میوه ها یه تمشک آبدار هم نوش جان کن تا حال بیای!


اردیبهشت
 تشییع جنازه شهدای فاطمیه تو 7 اردیبهشت فضای شهر را که از چند ماه قبل آلوده به انتخابات شده بود، معنوی کرد. گوی طلایی هم تقدیم به مردم شهید پرور خمینی شهر که هر اتفاقی بیفته، پای آرمانهاشون ایستاده اند!
 روز 23 اردیبهشت استاندار صاف اومد خمینی شهر و گفت: معذرت می خواهیم حق خمینی شهر ضایع شده، ببخشید نگاه ویژه که هیچی اصلاً نگاهتون نمی کنیم، عذرخواهی می کنیم بخاطر کم توجهی.... استاندار جان؛ بیا برو ذکرت را بگو آخر کاریه یه کار هم دست ما می دی ها! یه تمشک آبدار هم نوش جان استاندار! [آخ قلمم]!
 بهترین خبر تو اواخر اردیبهشت ماه و در آستانه آزادسازی خرمشهر: "سینمای خمینی شهر آزاد شد" هنوز جگرمون درست و حسابی خنک نشده بود که چهار پنج ماه بعد قصه برعکس شد و نمی دونم چرا برداشتند یه قفل کت و کلفت انداختند رو در سینما! یه تمشک آبدار نوش جان اونی که ما را مجبور می کنه واسه دیدن فیلم، بریم خونه دایی که دایره زنگی همسایه افتاده تو حیاطشون!


خرداد
 و بالاخره هفتم خرداد فرارسید و سید جواد هم متوجه شد که راستی راستی چهار سالش تموم شده و داره می ره. حالا نوبت محسنه که شمارش معکوسش شروع شد. یه گوی طلایی هم تقدیم سید جواد که بالاخره زبونش باز شد و به نماینده جدید تبریک گفت!
 شاید سالی یه بار نوبت شهرستان خمینی شهر برسه که بتونه از تلویزیون مشکلاتش را مطرح کنه. یکی از این فرصتها تو خردادماه اتفاق افتاد ولی فرماندار و شهردار نتونستند درست و حسابی از این فرصت استفاده کنند و تمشک آبدار را نصیب خودشون کردند!
 زمزمه های سفر ریاست جمهوری به استان اصفهان از بهار شروع شد و هزار تا نقشه واسه اون کشیدیم. ولی به قول معروف بزک نمیر بهار میاد. سال تموم گشت و چشامون سفید شد و این اتفاق نیفتاد و یه تمشک نصیب احمدی نژاد کرد اگر چه این روزها از هر طرف تمشک نوش جان می کنه!!
 این ماه بود که همایش ابن مردویه تو دانشگاه آزاد خمینیشهر برگزار شد. البته به همت اصفهانیها وگرنه مسؤولان خمینی شهری سرشون به کارهای مهمتر گرمه! اما کسی فکر نکرد اگه یکی هوس کرد یه توکپا بره سر مزار اون مرحوم و یه فاتحهای بخونه، اگه این مخروبه را ببینه که از مشاهیر شدن پشیمون میشه! یا علی برادر! یا علی! هر کسی مسؤولشه بره آرامگاه را بازسازی کنه تا یه گوی طلایی نصیبش بشه!
 بالاخره تو جلسه شورای اداری شهرستان 28 خرداد نماینده با فرماندار صلح کرد و آشتی و صلح و صفا و همه چی آروم شد! اونا بیخیال مشکلات با هم می خوندند: چه خوبه همیشه ما با هم باشیم/ من و تو دشمن درد و غم باشیم / من با تو خوشم تو خوشی با دل من/ از دست من و تو غصه ها خسته می شن! و در پایان یه تمشک آبدار نوش جان یکی شد بالاخره!
 مراکز آلاینده صنعتی استان مثل پالایشگاه، نیروگاه و... از این ماه تصمیم گرفتند عوارض آلایندگی را به خمینی شهر ندند تا ببینند کسی می تونه حرفی بزنه؟ الان پس از نه ماه فهمیدند که مسؤولان شهرستان از این بخارها ندارند! تمشک آبدار هم نثار مراکز آلاینده هم نثار مسؤولان پی نگیر!


تیر
 مایه آبروریزیه؛ سال 1391 فقط دو تا جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان برگزار شد که اولی اش تو این ماه بود. پارسال هم فقط دو جلسه تشکیل شد. تعجب می کنم از این همت و جالبه شهری که هزار و یه مشکل فرهنگی داره، شورای فرهنگ عمومی اش اینقدر فعاله. سالی یکی دوبار دور هم جمع میشند که صله رحمی کرده باشند و یه دو تا تمشک آبدار هم نثار کنند!
 معارفه رئیس جدید اداره ورزش از مهمترین وقایع ورزشی این ماه بود که با جمله معاون اداره کل ورزش استان بامزه تر شد "خمینی شهر در ورزش استان یک گنج است"! خب اگه اینطوره این گنج را کشف کنید تا مشکلات ورزشی شهر حل بشه و شما هم فِرت و فِرت تمشک آبدار نگیرید!
 یکی از حوادث مهم این ماه سلسله تصادفات جاده مرگ یا همون بلوار شهدا(!) بود؛ مخصوصاً تصادفی که منجر به تجمع مردم روز دوشنبه 19 تیر شد ولی تجربه نشون داده این جور کارها هیچ نتیجه درست و حسابی ای نداره و همیطور تمشک آبدار نثار مسؤولان می کنه!
 وسط این هیری ویری سلسله تصادفات جاده مرگ وزیر راه هم به خمینی شهر سفر کرد و قضیه را هیجانی تر کرد. عدم تکمیل کمربندی، مشکلات شهرک منظریه، بیمارستان تاریخی منظریه، مسکن مهر بی مهر و... همه اینها باعث شد همین طور تمشک آبدار نثار وزیر بشه!
 وسط این همه مشکلات و درد و رنج خبر نامزدی نماینده قبلی واسه انتخابات ریاست جمهوری لبخند را به ما هدیه کرد و باعث شد یه گوی خنده دار نصیبش بشه!


مرداد
 ماه رمضان که می شه، همه بچه مثبت می شند و مواظب کاراشون هستند، واسه همین اتفاق خاصی تو این ماه نیفتاد غیر از درخشش مجدد نشریه "فرصت" تو جشنواره مطبوعات استان اصفهان که با 5 تا رتبه چشم خیلیها بابا قوری شد! دمشون گرم! پنج تا گوی طلایی هم خدمتشون!


شهریور
 یه کار هنری خوبی که اداره ارشاد کرد، همکاری با هنرمندانی بود که جشنواره سنبله تآتر را تو این ماه برگزار کردند. واقعاً شهر ما چه هنرمندانی داره و کسی قدرشون را نمی دونه. گوی طلایی خدمت برگزارکنندگان این جشنواره!
 هر کی هر جور دوست داشت با موقوفات برخورد می کنه. چرا؟ چون فکر می کنه ارث باباشه! حتی خود امام جمعه هم تو خطبه های این ماه به این وضع انتقاد کرد. گزارشهای نشریه فرصت هم قضیه را روشنتر و تمشکهای آبداری نثار اداره موقوفات می کنه!
 وقتی کتابخانه امام صادق(ع) اندآن بعنوان کتابخانه برتر آموزشی استان اصفهان شناخته شد، تصمیم گرفتیم گوی طلایی را به دست اندرکاران اون تقدیم کنیم!


مهر
 با بازگشایی مدارس تنها سینمای خمینی شهر بسته شد. چندین سال چشم به راه افتتاح سینما فرهنگ بودیم تا بالاخره سال 1384 فرا رسید و چشممون به پرده نقره ای خورد. الان شش ماهه چشممون سفید شد تا یکی پیدا شه و قفل سینما را وا کنه! قبلاً واسه این قضیه تمشک آبدار داده ایم ولی هر چی بدیم بازم کمه!
 بودجه فرهنگی که به شهر نمی رسه، همون یه خورده اش را اداره ارشاد برداشته رفته تو اصفهان خرج کرده، جشنواره نیایش برگزار کرده و یه تمشک آبدار دیگه کاسب شده!
 همه چیز تو جلسات شورای اداری شهرستان مطرح می شه الّا راه حلی واسه مشکلات شهر. تو جلسه 15 مهر فرماندار که دل پری از فرصتیها داشت، بجای اینکه آسیب شناسی کنه، هر چی خواست بار فرصت کرد تا پُربار بشه و تمشک آبداری هم نصیب خودش کنه!


آبان
 تو ماه آبان دو تا اتفاق مهم قرآنی تو شهرستان رخ داد. یکی 5 مهر بود که اولین نمایشگاه قرآنی به همت اداره اوقاف و اتحادیه تشکلهای قرآنی افتتاح شد و یکی دیگه 17 آبان بود که استاد پرهیزگار به خمینی شهر آمد و شهر را با نور قرآن مزیّن ساخت. پس گویهای طلایی تقدیم دست اندرکاران!
 تو همین ماه بود که نماینده شهرستان تو سخنرانی اش گفت "موتور محرکه شهر خاموش است" آقا محسن! موتور که خاموشه هیچی! باک هم بنزین نداره، سوییچش هم انگار گم شده، باطریش هم ضعیفه، مثل اینکه چرخاش هم بالانس می خواد و 8-7 تا عیب کوچولوی دیگه! که یه میکانیک می خواد در حد مرد کهن! گوی طلایی تقدیم همون میکانیکه!
 "تعجبِ رئیس جمهور" یکی دیگه از ارمغانهاییست که تو این ماه به ما رسید.کلاً خمینی شهر تعجب انگیزه با این مسؤولان تعجب آورش که فِرت و فِرت تمشک آبدار می گیرند!
 تو این ماه سند چشم انداز 15 ساله شهرداری خمینی شهر رونمایی شد. یکی نیست بگه شما مواظب باشید خمینی شهر از "چشم" مسؤولان و کله گنده ها نیفته، "چشم" انداز پیش کِش! می خواهید "چشممون" بزنند؟! شما بیائید تکلیف اون طرحهایی را که چهل ساله بلاتکلیف مونده، معلوم کنید؛ اون خیابونا و پروژه هایی که قرار بوده ساخته بشه ولی کسی گوش نداد و پرونده هاش تو شهرداری پوسید! "چشم"هامون هم سفید شد! احتمالاً چند وقته دیگه این پرونده ها را به عنوان اسناد تاریخی می برند تو موزه سرتیپ سدهی و تمشکهای آبدار میاد سراغتون!


آذر
 ظاهراً چند ساله کار را شروع کرده اند، تازه از خواب بیدار شده ایم که ای داد بیداد! دارند سر در دانشگاه را به خارج از محدوده خمینی شهر می برند. خب که چی؟ بدهیهای دانشگاه را که ندادند، شما کاری کردید؟! یا فقط همینطور تمشک آبدار نوش جان کردید!
 باز به اصفهانیها که واسه آیت ا... صلواتی خوزانی بزرگداشت گرفتند وگرنه ما حال نداریم و به افقهای دوردست می نگیریم! حالا گوی طلایی تقدیم اصفهانیها یا تمشک آبدار نثار...!
 24 آذر هم یکی دیگر از شاعران معروف شهرمان اصغر حاج حیدری معروف به خاسته را از دست دادیم. مسؤولان قدر این نخبگان و شاعران را بدونند تا گویهای طلایی هم بگیرند!


دی
 بالاخره 11 دی باند اول جاده کمربندی افتتاح شد و گوی طلایی نصیب مسؤولان کرد. البته این جاده مشکلات زیادی داره که نمی گیم تا همین گوی طلایی کوفت مسؤولان نشه!
 نماینده امسال هِی کله گنده ها را به خمینی شهر دعوت کرد؛ نمونه اش هم 21دی بود که معاون قرآنی وزارت ارشاد را آورد و گوی طلایی هم گرفت!
 صدور مجوز دو نشریه دیگه واسه خمینی شهر از مهمترین خبرهای فرهنگی این ماه بود. در حال حاضر خمینی شهر چهار نشریه داره که هنوز نشریه "کهندژ" چاپ نشده تا ببینیم چیه؟ مردم می خواهند تو این نشریات مشکلاتشون مطرح بشه؛ گزارشهای نقادانه و چالشی را دوست دارند؛ نقدهایی که سازنده باشه و مشکلات شهر را حل کنه. اون وقته که گوی طلایی نصیبشون می شه!


بهمن
 12 بهمن دو تا کلنگ به زمین خورد؛ یکی کلنگ زنی پایگاه انتقال خون و یکی فرهنگسرای امیرکبیر. کلاً کلنگ زنی چیز خوبیه به شرط اینکه سریع افتتاح بشه و مثل کلنگ بیمارستان تاریخی منظریه یا پروژه مسکن مهر و اینا نباشه که تمشکهای آبدار بگیره!
 "بزک نمیر بهار میاد" یکی دیگه از اتفاقات این ماه بود که مدیر عامل اتحادیه مسکن مهر به منتظران واقعی مسکن گفت. اینقدر به این شهر بی مهری شده که دیگه برف و بارون هم تو خمینی شهر نمیاد. پس حالا که اینطور شد باران تمشکهای آبدار نثار مدیر عامل اتحادیه مسکن مهر و دیگر مسؤولان پیگیر!
 آمدن وزیر آموزش و پرورش به خمینی شهر و برگزاری کنگره یادوراه شهدای دانش آموز تو 30 بهمن یکی از مهمترین اتفاقات فرهنگی و شایدم سیاسی این ماه بود. اینکه یکی از کله گنده ها به شهر بیایند، خوبه اما باید نتیجه و دستاوردی داشته باشه وگرنه تمشک آبدار دستاورد این سفر واسه دست اندرکاران می شه!
 اعلام فرمانداری ویژه نجف آباد و بالتبع "فرمانداری ویژه خمینی شهر پَر" مهمترین خبر سیاسی این ماه بود که با این مسؤولان کوشا و پیگیر شهرستان از قبل قابل پیش بینی بود. هم رئیس جمهور هم استاندار قرار بود این قضیه را پیگیری کنند. تمشک ویژه نثار رئیس جمهور و استاندار و دیگر مسؤولان مربوطه!


اسفند
 مگه شب عیدی کار و زندگی نداری؟ رفت و روبت تموم شده داری نشریه می خونی؟ برو دیگه منتظر چی هستی؟ تو این ماه چه خبری مهمتر از اینکه رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت که همون بازرگانی خودمونه، مشخص شد. کسی که تا چندی پیش کارشناس مسؤول امتحانات آموزش و پرورش بود و قراره از این به بعد امتحانات مردم فهیم خمینی شهر را تو این بار گرونی و مشکلات تصحیح کنه!
نوروزتان پیروز

نظرات  

 
#1 +1 میثاق 01 فروردین 1392 ساعت 01:31
با رفتن شورای شهر و تغییر اعضای شورای شهر بعد از انتخابات سردبیر فرصت هم تغییر پیدا میکند یا سردبیر و مدیر مسوول کاری به انتخابات شورا ندارد ؟ و اگر شورای بعدی مخالف چاپ نشریه فرصت بود چه ؟ و یا موافق بود اما انتقادی نبود چه ؟ بر فرض حامیان یک طیف خاص که مخالف فرصت بودند رأی آوردند و شهردار هم تغییر کرد تکلیف فرصت و خبرنگاران چه خواهد بود ؟ ممنون میشوم در همین جا و یا در یک گزارش پاسخ دهید .
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید