امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 22:25:00

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

جشنواره نیایش؛ از جیب خمینی شهر به کام دیگران

شنبه, 29 مهر 1391 ساعت 10:43 کدخبر :4626
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرصت آنلاین
اداره ارشاد بودجه هایش را چه می کند؟

در حالی خمینی شهر از کمبود بودجه های فرهنگی رنج می برد که در اقدامی عجیب و سوال برانگیز اداره ارشاد تصمیم گرفت بخشی از بودجه های فرهنگی خمینی شهر را در "دیگر جاها" هزینه کند اقدامی که به هیچ عنوان توجیه پذیر نیست.

سال گذشته مصوب شد 20 میلیون تومان از بودجه های فرهنگی شهرستان صرف برگزاری جشنواره فرهنگی نیایش شود اما ظاهرا قرار است از بودجه 20 میلیون تومانی این جشنواره چیزی عاید شهروندان خمینی شهری نشود!

پس از فراخوان ملی این همایش، اداره ارشاد تصمیم گرفت در چند روزه آینده نمایشگاه آثار خوشنویسی و نقاشی رسیده را نه در خمینی شهر بلکه در موزه هنرهای معاصر اصفهان برگزار کند تا نمایشگاهی بر ده ها نمایشگاه اصفهان افزوده شده و درحالی که این جشنواره می توانست بهترین زمان برای در معرض دید گذاشتن قابلیت هایی خمینی شهر از جمله خانه سرتیپ و خانه مجیر باشد، عموم شهروندان از دیدن آن محروم شوند!

اصلی ترین بخش این همایش اختتامیه آن است که در آخر هفته برگزار می شود اما در سالن همایش های دانشگاه صنعتی تا شهروندان خمینی شهری کمترین بهره را از این همایش ببرند. مسوول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مجری این طرح در این باره در گفتگو با فرصت آنلاین مدعی شد: از آن جا که آثار فاخر هنری به دبیرخانه این جشنواره رسیده است، برنامه باید در جایی اجرا شود که از لحاظ امکانات و ظرفیت، قابلیت لازم را داشته باشد. حبیب اللهی در حالی از عدم وجود این امکانات در شهرستان یاد می کند که سالن سینمای خمینی شهر با ظرفیت 800 نفری از بهترین و مجهزترین سالن های سینمایی در استان شمرده می شود و همچنین امکانات نور و صدای سالن بصیرت شهرداری نیز مجهز به آخرین فن آوری های به روز می باشد. سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین در این زمینه گفت: از آن جا که قرار است این برنامه پوشش کامل خبری داده شود، سالن های موجود شهر امکانات لازم را برای پخش مستقیم ندارد و اصلا صداوسیما خودش پیشنهاد برگزاری این مراسم را در سالن دانشگاه صنعتی به ما داده است.

در حالی سرپرست اداره ارشاد اینگونه می گوید که یکی از مسوولان صداوسیما در گفتگو با فرصت آنلاین با تکذیب آن گفت: بالاترین میزان پوشش خبری، پخش مستقیم است و سالن های موجود در شهرستان به گونه ای است که امکان پخش مستقیم را هم دارند. این مسوول افزود: سال گذشته پخش مستقیم مراسم غدیر در چشمه لادر که فاقد امکانات لازم است با هیچ یک از این مشکلات روبرو نشد و به گفته مطلعان، صدا و سیما برای پوشش خبری چنین برنامه هایی معمولا به امکانات خودش متکی است.

تنها مراسم این جشنواره که از نظر اداره ارشاد لیاقت این را داشت که میزبان میهمانان فراشهری باشد شب شعری است که پنجشنبه در سالن بصیرت برگزار شد آن هم در شرایطی که با وجود این همه شاعر در شهر خودمان و کلانشهر مجاور تعداد قابل توجهی شعر به دبیرخانه ارسال نشده است. اگرچه نفس این حرکت یعنی برگزاری جشنواره به نام شهر و آن هم به صورت استانی ارزشمند است اما نحوه برگزاری آن بسیار مهم و قابل تامل است و جا دارد مسوولان مربوطه در این زمینه مدبرانه تر و دلسوزانه تر عمل کنند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#3 0 ایمان 02 آبان 1391 ساعت 11:47
اصولا شهر کوچک در کنار شهر بزرگ بیشتر اسیب میبیند چون باعث بلعیده شده بودجه شهر کوچک توسط شهر بزرگ می شود و به علت نزدیکی حتی مسولان آنها از شهر بزرگ انتخاب میشوند و همیشه در حاشیه است و هر وقت بخواهند هزینه کنند میگند چه کاریه اصفهان که بیمارستان یا فرهنگ سرا دارد این بودجه به آن بدهیم مردم خمینی شهر هم نیم ساعته میرند آنجا و کارشان را حل میکنند ولی شما نجف آباد را ببینید یا شهر رضا چقدر مستقل هستند یا امریکا ابر قدرت اقتصادی ولی کشور همسایه اش مکزیک یا بولیوی مثل افقانستان است همیشه در کنار یک کاخ کوخ های زیادی است و خمینی شهر هم یک قربانی
نقل قول
 
 
#2 +1 ورنوسفادرانی 30 مهر 1391 ساعت 07:46
آقای ارشاد و فرمانداری!
چشمتون روشن!
کم مونده شهرداری مون بره کوچه های اصفهان را آسفالت کنه!!
نقل قول
 
 
#1 +1 رسو 29 مهر 1391 ساعت 20:43
جشنواره حجاب را هم در اصفهان برگزار کردندبا بودجه خمینی شهری ها
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید