امروزچهارشنبه, 09 مهر 1399-- Wednesday Sep 30 2020

ساعت 09:22:35

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

جوابیه مسئول نمایندگی میراث فرهنگی خمینی شهر به خبر "بازسازی کاروانسرای دوشنبه بازار"

شنبه, 19 بهمن 1392 ساعت 13:20 کدخبر :6958
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
روز چهارشنبه گزارشی تحت عنوان"کاروانسرای دوشنبه بازار متعلق به دوران افشاری بازسازی می شود" به نقل از خبرگزاری مهر روی خروجی سایت فرصت آنلاین قرار گرفت. مسئول نمایندگی میراث فرهنگی خمینی شهر در همین رابطه جوابیه ای ارسال کرده است که می خوانیم

با احترام، در اعتراض به توضیحات مندرج در خبری تحت عنوان "کاروانسرای دوشنبه بازار متعلق به دوران افشاری بازسازی می شود" در سایت خبری آن رسانه، بایستی اعلام گردد کاروانسرای تاریخی سرپل دوشنبه بازار به کلی تخریب نشده بود و بقایای تاریخی آن که می توانست الگوی خوبی برای بازسازی و مرمت آن باشد، متاسفانه تخریب گردید که در این رابطه مکاتبه هایی هم موجود است که در صورت نیاز ارائه خواهد شد. در قسمت بعدی خبر به گوینده خبر آقای اشرفی بایستی یادآور شد که مرمت خانه سرتیپ سدهی تحت نظارت عالیه کارشناسان این سازمان و با هزینه شدن بخش عمده ای از اعتبارات مرمتی آن بالغ بر 1075 میلیون ریال از اعتبارات اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان در طی سال های 83 تا 86 صورت گرفته است که با عنایت به اینکه مالک آن خانه شهرداری است بدیهی است که بخشی از نیازهای آن می بایست از سوی مالک هزینه شود.
این اداره در راستای تنویر افکار عمومی و وظیفه ذاتی خود در راستای حفظ و احیای آثار تاریخی شهرستان خمینی شهر آماده پاسخگویی به سوالات مطروحه در این موضوع می باشد.
علیرضا حبیبی

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید