امروزچهارشنبه, 07 آبان 1399-- Wednesday Oct 28 2020

ساعت 14:56:37

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

حاج احمد ثنایی درگذشت

حاج احمد ثنایی درگذشت

پنجشنبه, 08 خرداد 1393 ساعت 10:30 کدخبر :7347
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
حاج احمد ثنایی از خیّران برجسته خمینی شهر بر اثر بیماری سرطان در گذشت.

به گزارش خبرنگار فرصت، مرحوم ثنایی عضو هیات مدیره خیریه های متعددی از جمله خیریه درمانی حضرت ولی عصر (عج)، خیریه و انجمن حضرت بقیت اله ویژه حمایت از بیماران خاص، انجمن بازسازی بیمارستان ساعی، خانه گل های بهشت و صبا ویژه حمایت از کودکان بی سرپرست و... بود و در راه اندازی اکثر قریب به اتفاق قرض الحسنه های شهر از جمله امام محمد باقر(ع)، حضرت حجت (عج)، کوثر و... نیز حضوری فعال و موثر داشت.
فرزند وی در توصیف ویژگی های اخلاقی پدر می گوید: از وقتی که به یاد می آورم پدرم مشغول امور خیر بود و عجیب اینکه هرگز شاهد نبودیم کسی از دست ایشان دلخور باشد، همیشه با تعریف ها و تمجیدهای مردم از پدرمان روبرو بودیم و کمک هایش به مردم را از زبان دیگران می شنیدیم.
حمید ثنایی ادامه داد: بعد از فوت پدر حدود 500 فقره چک در وسایلشان پیدا کردیم که به واسطه میانجیگری میان طلبکار و بدهکار و حل و فصل گرفتاری های مالی مردم نزدش مانده بود. ایشان به قدری درگیر امور خیر و خدمت به مردم بود که گاهی می شد در هفته فقط 2 بار ایشان را در خانه می دیدیم و این در حالی بود که بچه های خانه بهشت و صبا ایشان را «بابا» صدا می کردند.
وی اضافه کرد: پدر در امور فرهنگی نیز بسیار فعال بود به عنوان مثال چند سال پیش چند نفر آمدند پیش ایشان و گفتند که قصد دارند در مسجد زنجیری کتابخانه کوچکی راه اندازی کنند اما ایشان گفتند کتابخانه باید بزرگ و مجهز باشد و با اعطای وام، دست اندرکاران را یاری کردند و کتابخانه ای با 5 هزار جلد کتاب در این مسجد راه اندازی شد.
ثنایی از روحیه امیدوار و پرنشاط پدرش نیز یاد کرد و گفت: در چند ساله اخیر علی رغم بیماری در همه برنامه های مراکز خیریه شرکت می کرد. در این دو ماه آخر که درد و رنج فراوانی را تحمل می کرد حتی یکبار آخ نگفت و همواره در پاسخ احوالپرسی عیادت کنندگان دو دست خود را بالا می برد و ذکر «الحمدلله» را بر زبانش جاری می کرد.
مرحوم ثنایی که 35 سال کارمند بانک سپه بود با سمت معاونت اعتباری در بانک سپه مرکز استان بازنشسته شد و از آن پس به عنوان معاون قرض الحسنه قوامین در مرکز استان مشغول خدمت شد. وی در 28 اردیبهشت ماه سال جاری در سن 65 سالگی پس از تحمل یک دوره 2 ماهه بیماری سرطان درگذشت و پس از تشییع جنازه ای بسیار باشکوه که اقشار مختلف مردم از فقیر و غنی و همچنین مسوولان در آن حضور داشتند در آرامستان جوار مصلی در خاک آرمید.
فرزند مرحوم ثنایی از همه مردم و مسوولان به خاطر حضور پرشورشان در مراسم تشییع جنازه و ختم پدرش تشکر و قدردانی کرد و افزود: این ابراز احساسات مردم نشان دهنده این است که کار خیر همیشه ماندگار است.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#3 +2 دانیال 19 مرداد 1393 ساعت 14:57
واقعا مردی خیر و دلسوزی بود و تا انجا که میتونست به مردم کمک میکرد و با شنیدن خبر فوت خیرالحاج حاج احمد ثنایی واقعا متاثر شدم و برای بازماندگان ایشان آرزوی صبر دارم و به مردم خمینی شهر بابت از دست دادن این مرد خیر تسلیت عرض مینمایم.
نقل قول
 
 
#2 +4 منتظر 04 تیر 1393 ساعت 00:37
روحش شاد
نقل قول
 
 
#1 +8 بی نام 4 08 خرداد 1393 ساعت 17:32
روحش شاد ویادش گرامی
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید