امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 21:28:58

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

شورای سوم برای خمینی شهر چه کرد؟

حسن حیدری: مهم ترين دستاورد شورای سوم تعامل بين اعضا بود

سه شنبه, 31 اردیبهشت 1392 ساعت 09:01 کدخبر :5567
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید محمدرضا ابطحی
حسن حیدری یکی دیگر از اعضای شورای سوم شهر است. نقطه نظرات وی را در باره معایب و محاسن شورای سوم و همچنین پیشنهاداتش برای نحوه عملکرد شورای چهارم را می خوانیم:

اين عضو شورای شهر در گفتگو با فرصت در خصوص مهم ترين دستاوردهاي سومین دوره شورای شهر گفت: به نظر من مهم ترين دستاورد سومين دوره شورای شهر تعامل بين اعضا و پيگيري براي دريافت مطالبات عقب افتاده شهرداري و شهر بود. وی در ادامه با تاکید بر اینکه وجود اختلاف سلیقه ها در هر شورایی کاملا طبیعی است، انسجام قطعی و کامل میان اعضای یک شورا را بعید دانست و افزود: انسجام كامل فقط در تشكيلات حزبي امكان پذير است و در اين نوع تشكيلات است که معمولا اختلاف سليقه كمتر به چشم مي خورد. وي به فعاليت های دوره سوم شورا اشاره كرد وگفت: در اين دوره هر يك از اعضا در مسائل مورد اختلاف، تابع نظر اکثریت بودند و اختلاف سليقه حاد و شديدي در بين اعضا وجود نداشت.

پیگیری مطالبات شهرداری از دانشگاه صنعتی، اداره کل راه و شهرسازی و ادارات دولتی یکی از مهم ترین دستاوردهای شورای سوم است
حیدری پیگیری مطالبات شهرداری از دانشگاه صنعتی، اداره کل راه و شهرسازی و ادارات دولتی را نیز یکی از مهم ترین دستاوردهای شورای سوم دانست و افزود: وصول اين مبالغ در آينده به عمران و آباداني شهر كمك بزرگي خواهد کرد. حیدری اظهار اميداوری کرد که نيروهاي جوان و جديدی که بر صندلی شورای چهارم می نشینند، بتوانند با رفع نواقص سومين دوره شورا، پيگير اقدامات آن ها باشند.

در شورای سوم عیب و مشکل خاصی وجود نداشت
اين عضو شورا با اشاره به اينكه مشكل خاصي به عنوان عيب از سومين دوره شورای شهر به نظرش نمي رسد، گفت: در اين شش سال مشكل خاصي كه به صورت عمدي ايجاد شده باشد از اعضای شورا سراغ ندارم و به نظر من در سومين دوره شورا انسجام لازم وكافي در بين اعضا وجود داشت. حیدری افزود: ما ادعا نمی کنیم كه ايده آل بوديم ولي تقريبا انسجام ما خوب و در حد مطلوب بود.

در این 6 سال قصور و کوتاهی نکردم
وی در خصوص عملکرد شش ساله خود در شورای سوم نیز گفت: مردم باید بدانند که بنده در حوزه مسائل محلی و شهری در این مدت از تمام توانم استفاده کردم و نهایت سعی وتلاشم برای انجام وظیفه به کار بستم. آنچه که در توان داشتم عمل کردم و بیش از این نتوانستم. حیدری ضمن طلب حلالیت از همه مردم و مسوولان گفت: اگرچه تلاش های من در این مدت در برابر حق مسلم مردم ناچیز بوده است اما بنده در این مدت قصور وکوتاهی نکردم.

پیگیری مطالبات شهرداری باید الویت شورای چهارم باشد
وي در خصوص ویژگی های یک شورای شهرکارآمد نیز گفت: بارها در محافل اعلام كردم که يك شورای كارآمد، شورایی است كه اعضایش با توجه به خواسته هاي مردم و شهرداري انتخاب شده باشند. يك شورای كارآمد باید متشكل از افرادي با نگاه باز و آينده نگر باشد. حیدری شرایط به وجود آمده فعلی را برای پیگیری مطالبات، بسیار مناسب دانست وگفت: در دوره سوم شورا مطالبات شهرداری از سال 53 احیا و تعریف شده است و امیدواریم شورای چهارم با پیگیری های جدی این مطالبات را احیا و وصول نماید. وی در این باره افزود: به نظر من اولویت شورای چهارم باید پیگیری مطالبات مردم و شهرداری باشد. شورای چهارم باید تلاش کند تعامل و ارتباط مسوولان و معتمدان محلی را با شورا تقویت نماید.

به دلایل شخصی برای شورای چهارم ثبت نام نکردم
وي در خصوص علت عدم حضورش در انتخابات چهارمين دوره شورای شهر گفت: علت اصلي عدم حضورم مشكلات جسمي و عوارض ناشي از زمان جنگ است. در زمان فعاليتم در شورا درمانم نيمه تمام ماند و به سفارش پزشك تصميم دارم دوره درمانم را ادامه دهم. وی از تصمیمش برای ادامه تحصیل به عنوان دلیل دیگر عدم حضورش یاد کرد.

کشمکش های موجود در شهر ناشی از هوای نفس مسوولان بومی است
حسن حيدري در ادامه با تاکید بر اینکه مشکل اصلی شهر ما عدم تعامل مسوولان است، افزود: مسوولان شهر ما فاقد دلسوزي لازم و كافي براي حل مشكلات شهر هستند. وی یکی از مشکلات عمده ای را که مانع از پیشرفت شهر ما شده، عدم مدیریت فرهنگی دانست و گفت: به اعتقاد من مردم شهر ما نه بد فرهنگند و نه بي فرهنگ بلكه خمینی شهری ها در طول سال های دفاع مقدس فرهنگ از خود گذشتگي را به يادگار گذاشتند. در زمان جنگ بيشترين استقامت و پايداري در مقابل دشمن را مردم شهر ما داشته اند ولي متاسفانه به دليل عدم مديريت فرهنگي و عدم تعامل مسوولان بومي و غير بومي، این شهر از گذشته تاكنون با مشكلات فراوانی روبرو بوده است.
این عضو شورای سوم با تاكيد بر اينكه بیشترين انتقاد به سمت مسوولان كلان بومي شهر وارد است، گفت: مسوولان كلان غير بومي با توجه شرايط سياسي حاكم كشور وارد شهر ما مي شوند و خود را متناسب با فضا نمايش داده وآشكار مي كنند، مدیران غير بومي تحت تاثير شرايط دولت خود هستند. در اين شرايط مسوولان بومي باید به عنوان صاحبخانه توانائي و قدرت خود را نشان دهند، باتوجه به شرايط كشور فضاسازي كنند و از ظرفيت ها و توانایي های مديران غير بومي به نفع مردم شهر بهره برداري و استفاده كنند.
وي با اشاره به افزایش تعداد اعضای شورای خمینی شهر به 11 نفر گفت: مطلوب این است که هر محل يك نماينده را به شورای شهر بفرستد. حیدری که مهم ترین نیاز شورای چهارم را تعامل شورا با مسوولان شهرستان می داند، معتقد است: راه حل مشکلات شهر و شهرداری در این تعامل نهفته است. وی در ادامه راه حل ایجاد این تعامل را رعایت تقوا می داند و می افزاید: کشمکش های موجود در شهر ناشی از هوای نفس مسوولان بومی است.

نشریه فرصت نشان داد تحت تاثیر انتقادات قرار نمی گیرد
وی در انتها در خصوص عملکرد نشریه فرصت گفت: از نگاه شخصی باید بگویم امیدوارم خداوند شما را هدایت کند ولی از نگاه جامعه عملکرد 4 ساله فرصت خوب بوده و در جهت اطلاع رسانی مردم حرکت کرده است. نشریه فرصت به عنوان اولین تجربه رسانه ای شهر ما در نوع خود تلاش های بسیار کرد. حیدری با تاکید بر اینکه فعالیت رسانه ها ذاتا یک موضوع تنش زا است، گفت: اگر مطبوعات در جایگاه انصاف به وظیفه ذاتی خود عمل کنند، قابل تقدیر است. وی در پاسخ سوال خبرنگار ما که عملکرد فرصت را چگونه ارزیابی می کنید، گفت: نشریه فرصت در عملکرد خود نشان داد تحت تاثیر انتقادات افراد قرار نگرفته و به وظیفه و مسیر ذاتی خود عمل می کند. وی در ادامه ضمن تذکر به دست اندرکاران نشریه فرصت که برای رسیدن به جایگاه واقعی خود میان مردم، معایب خودتان را پنهان نکنید و آن ها را صادقانه با مردم در میان بگذارید، ابراز امیدواری کرد که مباحث مطرح در خصوص نشریه فرصت با استمرار و جدیت دنبال شود.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 +4 سید مجتبی نوربخش 12 خرداد 1392 ساعت 14:26
سلالۃ السادات
مرحوم "حاج سيد هادي نوربخش" پدر سردار شهيد ، سيد ابوالقاسم نوربخش
از چهره هاي محبوب شهر بود .
پدرش سيد اسماعيل نوربخش و مادرش کبري عموسلطاني ، در تاريخ بيستم شهريور ماه ۱۳۱۴ در محله ي ورنوسفادران ( گاردر ـ کوچه ي سيدا ) به دنيا آمد .
اين سيد بزرگوار باطن دار ، مردي جسور ، پرهيزگار ، بسيار رک گو و صادق بود . کرداري پاک و درست و پنداري نيک داشت . شب زنده داري عارف و عاشقي دل سوخته بر اهل بيت بود . چشمي بصيرت بين و منبري جذاب داشته و از سواد و معلومات بالايي برخوردار بود . اشعار و داستانها و مرثيه هاي زيادي از بر بود ، بسيار شوخ و خوش بيان و مورد احترام مردم بوده و دهاني گرم داشت و روزانه ده ها مراجعه کننده نزد او ميرفتند . در خانه ي ساده ي خود با وضع درويشي و مسلک خوبان زندگي ميکرد .
خانه ي پدري سيد اسماعيل به وصيت ايشان و به همت آقاسيدهادي تبديل به "مسجد صاحب الزّمان" در محله ي قائميه گرديد و منزل اين سيد بزرگوار بنا به وصيت خودشان به حسينيه تبديل گرديد . اين سيد عزيز در تاريخ بيستم دي ماه ۱۳۹۱ بدرود حيات گفته ، رخت از دامن اين خاک بربست . پيکر پاکش درقبرستان گاردر به خاک سپرده شد .( يادش گرامي )
رخت بربستم از اين همهمه ها دوست کجاست !
بايد چهره هاي مذهبي و فرهنگي شهر بيشتر شناخته شوند .
نقل قول
 
 
#1 +1 alii 05 خرداد 1392 ساعت 15:46
تنها چیزی که در شورای شهر وجود نداشت تعامل بین انها بود
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید