امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 03:57:16

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی شهر:

حماسه نهم دی طوفان و موجی به پا کرد که تمامی خار و خاشاک و آشغال را به زباله دانی تاریخ سپرد

یکشنبه, 10 دی 1391 ساعت 08:06 کدخبر :4850
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی در نماز جمعه این هفته خمینی شهر سه نوع جهاد مالی، جانی و زبانی را در مسیر انقلاب اسلامی تبیین نمود و حماسه نه دی را جهاد زبانی دانست

 و گفت: هنگامی که ملت احساس خطر کرد، شعار "ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند" را عملی ساخت و در روز نه دی وارد صحنه شد. حماسه نهم دی چنان طوفان و موجی به پا کرد که تمامی خار و خاشاک و آشغال را به زباله دانی تاریخ سپرد. حماسه نه دی افتخار و روسفیدی جدید برای ملت بود و روسیاهی و خفّت برای کسانی که خواب از دست رفتن انقلاب را می دیدند.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین امام جمعه خمینی شهر در ادامه درس های عاشورا گفت: یکی از درس هایی که از نهضت عاشورا فرامی گیریم، برخورد با ستمگر یا همان جهاد است. قرآن درحالی که دستور می دهد با سران کفر بجنگیم، به مقاتله با منافقان هم دستور می دهد. آمده «واغلُظ عَلَیهِم» یعنی بر منافقان سخت بگیر و با آنان مماشات نکن و کوتاه نیا. مسیر اباعبدا...الحسین(ع) نیز چنین بوده است. منافق دشمنی است که در میان شما نفوذ کرده و گاهی هم تندتر از شما شعار می دهد و عباداتش بیشتر از شماست. باید زیرک باشید، او را بشناسید و طرد کنید. هنر مردم این است که منافق را بشناسند.

خطیب جمعه خمینی شهر ادامه داد: جهاد بر سه نوع است؛ جهاد با مال یعنی در جایی باید برای دین پول خرج کرد. جهاد با جان یعنی برخی جاها لازم است که انسان برود در صحنه و با سلاح مبارزه کند ولو شهید شود و سوم جهاد با زبان که در جای خود تاثیرش بیشتر است. جهاد با زبان بعد از روز عاشورا شروع می شود. نمی توان نقش اهلبیت(ع) در طول زمان اسارت را نادیده گرفت. نقش خطبه حضرت زینب(س) در کوفه و یا در مجلس یزید غیرقابل انکار است. و این همان جهاد با زبان است و این درس را به ما دادند که موقعی که دین مورد هجمه قرار می گیرد، اگر جای جهاد با اسلحه است، باید برویم و جایی که باید حرف بزنی، اگر سکوت کردی، به نوعی جهاد را ترک کرده ای.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به بودجه کشور در سال 1392 خطاب به دولت گفت: بحث تورّم را در این بودجه مدّنظر داشته باشد. تورم شوخی نیست. قشر بازنشستگان و حقوق بگیران و دیگر اقشار جامعه در این میان آسیب می بینند. الان حقوق بازنشستگان ناجور است. زمان بازنشستگی زمان خرج است، زمان ازدواج فرزندان است و خرج بازنشسته چندین برابر می شود ولی متاسفانه حقوق ناچیز است. این مردم همان هایی هستند که روز نه دی، 22 بهمن، روز قدس و زمان انتخابات به صحنه می آیند و دولت را پشتیبانی می کنند. اینهایی که اهل رشوه و رانت و سکه و ارز نیستند، به دادشان برسید. فکری شود که این تورم قابل تحمل گردد. مبادا دشمن خدای ناکرده از این طریق سوءاستفاده نماید و دولت و نظام را تضعیف کند.

حاج آقا رحیمی در پایان گفت: خدا وکیلی تورم دست ما آخوندها هم نیست. به ما فحش ندهید، جهنم می روید. ما خودمان هم گرفتار همین تورّمیم. ما نه مقصریم نه خوشگذران. همان مشکلات شما را ما هم داریم. باید به داد همه مردم رسید. اگر ما گاهی چیزی نمی گوییم، ملاحظات دیگری می کنیم؛ بالاخره دولت هم باید تقویت گردد. باید تحمل کرد و می شود.

لازم به ذکر است که به مناسبت سالروز حماسه نهم دی سید محمد مهدی ابطحی سخنگوی اتحادیه تشکل های قرآنی خمینی شهر به عنوان پیش خطبه سخنرانی نمود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید