امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 20:53:36

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

انتقاد امام جمعه از صدا و سیمای استان:

خطبه های خمینی شهر چه مشکلی دارد که پخش نمی شود؟

شنبه, 16 دی 1391 ساعت 09:26 کدخبر :4890
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی در نماز جمعه این هفته خمینی شهر ضمن انتقاد از صدا و سیما گفت: صدا و سیما باید این مسائل و عزاداری ها را جدی تر منعکس کند.

 متاسفانه گاهی همه چیز پخش می کند اما دریغ از خطبه ها و نمازجمعه ها که درست نشان داده نمی شود. این غصه ماست که دم از خیلی چیزها می زنیم اما متسفانه نشان نمی دهیم. خطبه های خمینی شهر چه مشکلی دارد که پخش نمی شود؟ اما برخی جاها پخش می شود. بدترین بی عدالتی نسبت به خطبه های نمازجمعه انجام می شود.

به گزارش خبر نگار فرصت آنلاین امام جمعه خمینی شهر در خطبه‌های این هفته در ادامه درس های عاشورا گفت: سخنرانی های حضرت زینب(س) بعد از عاشورا جهاد زبانی بود. حضرت در مجلس یزید گفت که هر تلاشی کنی نمی توانی یاد و نام ما را از بین ببری و خاموش کنی و همین گونه هم شد. در برابر مشکلات جامعه، بی دینی ها، ستم ها و فسادها نباید سکوت کرد، باید حرکت نمود، داد زد و ارشاد کرد. سکوت و کنار کشیدن در مرام امام حسین(ع) نیست.

خطیب نماز جمعه در توضیح آیه 20 تا 22 سوره توبه ادامه داد: مسلمان واقعی سه نشانه دارد؛ اول «الّذینَ آمَنوا» کسی که ایمان آورده است نه لفظی بلکه قلبی. دوم «وَ هاجَروا» حال که ایمان آورد، یک جا نماند مثل علمایی که تا آخر عمرشان در قم می مانند. باید حرکت کرد و تبلیغ نمود. امام حسین(ع) حرکت کرد. اگر در مدینه مانده بود که اتفاقی نمی افتاد. «وَ جاهَدوا فی سَبیلِ ا... بِأموالِهِم وَ أنفُسِهِم» سومین نشانه جهادست. پس ابتدا باید ایمان آورد؛ سپس حرکت کرد و دید کجا باید رفت و حرف زد و دفاع کرد؟ و در نهایت جهاد نمود. و در ادامه آیات می خوانیم که خداوند به این انسان ها به رحمت و رضوان خود و بهشت همیشگی مژده می دهد. برایشان سفره ای پهن کرده و جشن باشکوهی در بهشت برپا نموده است.

استاد حوزه و دانشگاه ضمن گله مندی از مردم گفت: ای کاش عزاداری روز اربعین در خمینی شهر نیز باشکوه بود. توصیه می کنم هفته آینده که روز رحلت جانگداز نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) است، همه هیئات سطح شهر و مردم به صورت دستجات عزاداری به مصلی بیایند و راس ساعت 11 جمع شوند، زیارت پیامبر اکرم(ص) بخوانند و عزاداری کنند.

امام جمعه خمینی شهر در پایان ارتحال عالم ربانی حضرت آیت ا... مجتبی تهرانی را تسلیت گفت و بیان داشت: مردم باید از چنین علمای بزرگ نه فقط در زمان رحلتشان بلکه در حیاتشان هم استفاده کنند. از همگی دعوت می شود در مراسم یادبود وی در روز شنبه 16/10/1391 بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد هاشمیه خمینی شهر شرکت نمایند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید