امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 14:48:20

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی شهر:

خمینی شهر، شهر محرومی است اما محرومیت آن از بیرون دیده نمی شود

شنبه, 28 اردیبهشت 1392 ساعت 08:10 کدخبر :5553
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : طاهره خونساری
حجت الاسلام عباس رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن اشاره به انتخابات شورا ها گفت: به دلیل نزدیکی خمینی شهر به اصفهان مدیران کل به آن توجه نمی کنند و این می تواند یکی از عوامل محرومیت خمینی شهر باشد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، رحیمی افزود: به این دلیل باید افرادی را برای شورای شهرها و روستاها انتخاب کنید که دو معیار اصلی داشته باشند اول اینکه توانایی و قدرت تفکر برای زدودن محرومیت از این شهر را داشته و دوم متهعد باشند یعنی حلال خور بوده و از ولایت فقیه و انقلاب و ارزش ها تبعیت کنند و در کنار امور اجتماعی و عمرانی به فرهنگ، مذهب و ارزش هایی که مردم برایش خون دادند هم پایبند باشند تا وقتی حرف از کار های فرهنگی پیش می آید، بپذیرند.
امام جمعه خمینی شهر در ادامه مباحث تربیت فرزند به بحث محبت پرداخت و تاکید کرد: محبت به فرزند نباید آنقدر زیاد و افراطی باشد که دیگر نتوانی او را از کاری بر حذر داری. نکته دیگر در تربیت فرزند تبعیض قایل نشدن بین بچه ها است حتی اگر یکی از آنها را بیشتر دوست داشته باشی چراکه این رفتار موجب بروز حسادت بین فرزندان چه دختر چه پسر شده و نتایجی خوبی در پی ندارد، همانگونه که در داستان حضرت یوسف (ع) اتفاق افتاد.
حجت الا اسلام رحیمی با گرامیداشت ایام ماه رجب و اعیاد این ماه، از برگزار کنندگان اعتکاف خواست معنویات و یاد خدا را در این مراسم پر رنگ تر نشان بدهند به گونه ای که تاثیرات آن تا سال آینده باقی بماند. وی همچنین از نمازگزاران خواست در مراسم امسال به غیر از عبادت های فردی برای فرج امام زمان (عج) و انتخابات نیز دعا کنند تا در این برهه مردم و همه آن هایی که به این عرصه وارد شده اند چه صلاحیتشان تایید شود و چه نشود کاری نکنند که شادی دشمنان را در پی داشته باشد.
وی افزود: دعا کنید خداوند یاری کند شخصی را انتخاب کنیم که گره های باقی مانده را باز و در مسیر امام و رهبری حرکت کند.
امام جمعه خمینی شهر با قرائت موادی از قانون اساسی با موضوع شرایط رییس جمهور و شورای نگهبان، گفت: این که کسی دست کسی را بگیرد و بگوید این بعد از من، بدعت است. همه کاندیداها و مردم باید هر چه شورای نگهبان گفت قبول کرده و از هوچی گری و چون و چرا بپرهیزند و تابع قانون باشند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید