امروزجمعه, 09 آبان 1399-- Friday Oct 30 2020

ساعت 00:10:00

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

امام جمعه خمینی شهر:

خیریه ها که زکات جمع آوری می کنند، از کمیته امداد مجوز بگیرند

شنبه, 27 خرداد 1396 ساعت 10:52 کدخبر :11285
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی

بخشنامه ستاد زکات کشور، حکومت علوی، تحریمهای اخیر از جمله مطالب مهم نماز جمعه این هفته بود.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی با بیان اینکه ستاد زکات کشور در سراسر ایران شعبه دارد، گفت: در خمینی شهر هم کمیته امداد امام(ره) دبیرخانه آنست. طبق بخشنامه قرارست زکاتها از جمله زکات فطره ساماندهی گردد یعنی مشخص شود مثلاً در خمینی شهر چقدر زکات پرداخته شده است لذا جاهایی مانند خیریه ها و بهزیستی که زکات جمع آوری می کنند، تا فرصت دارند بروند از کمیته امداد مجوز بگیرند. نه اینکه جمع آوری نکنند، بکنند اما قبلش مجوز بگیرند که دبیرخانه بداند در شهرستان چه نهادها و خیریه هایی زکات فطره را جمع آوری کردند و چگونه مصرف کردند.
نماینده ولی فقیه ضمن تسلیت سالروز شهادت مولی الموحدین علی(ع) گفت: شیعه یعنی مشایعت کردن با مولا. یعنی حجابمان، عروسی-مان، عزاداریمان، مدرسه و دانشگاهمان، بازارمان و هر جا حضور داریم و هر کاری دستمان است، "علی¬پسند" باشد. مبادا با برخی اعمال و سخنانمان آبروی علی(ع) را در دنیا ببریم.
استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: در حکومت علوی نه دولت به مردم ظلم می کند نه مردم به دولت. در حکومت علوی کارفرما حق کارگر را ضایع نمی کند. جمهوری اسلامی ایران می خواهد حکومت علوی را ایجاد کند، اما نمی گذارند.
خطیب جمعه ادامه داد: علی(ع) قربانی ترور شد و بنیان ترور از آن روز شروع شد. امروز هر کجا شیعه ای وجود دارد، جان او در خطرست به جرم شیعه بودن.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با اشاره به تحریمهای اخیر آمریکا گفت: دیگر اطمینان پیدا کردیم سخن مقام معظم رهبری حقیقت بود که فرمود ما به آمریکا اعتماد نداریم. مسائل هسته ای بهانه است و هر روز با بهانه ای تحریم جدید اعمال می کنند. در برجام آمده از این پس هیچ تحریمی نباید وضع گردد ولی می بینیم که رسماً آمریکا تخلف می کند و عکس العمل ایران ضعیف است. تحریم اخیر که همه برجام را نقض می کند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید