امروزيكشنبه, 24 شهريور 1398-- Sunday Sep 15 2019

ساعت 10:46:09

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:32:49

دانشگاه صنعتی بطور کامل در محدوده خمینی شهر قرار گرفت
جزئیاتی تازه از افزایش حریم شهرستان؛

دانشگاه صنعتی بطور کامل در محدوده خمینی شهر قرار گرفت

چهارشنبه, 09 مرداد 1392 ساعت 14:43 کدخبر :5813
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
انتشار خبر افزایش حریم و مساحت خمینی شهر به نقل از شهردار در شماره 99 فرصت، بازتاب فراوانی در بین مردم داشت. با افزایش حریم خمینی شهر، اتفاقات مهم و قابل توجهی رخ می دهد که در آینده اثرات زیادی بر توسعه شهر خواهد داشت.

از جمله اینکه با افزایش حریم خمینی شهر که همه مراحل قانونی آن طی شده و اخیراً توسط استانداری به شهرداری خمینی شهر ابلاغ گردیده، دانشگاه صنعتی بطور کامل – حتی سردرب جدید آن در میدان استقلال - در محدوده خمینی شهر قرار گرفت و زمینه برخی بهانه جویی ها از بین رفت.


برای دانستن جزئیات بیشتر از این امر، با دکتر کریمی عضو شورای شهر گفتگو کردیم. دکتر کریمی گفت: از جمله اهداف شوراي اسلامي دوره سوم‏‏‏، اقدامات زيربنايي و استراتژيك بود كه در كنار مسائل جاري و انجام امور روزمره، ضرورت برنامه ريزي آنها را احساس كرد و سعي نمود بدون هياهو كردن آنها را دنبال کند.

 

وی در تشریح این اقدامات افزود: غیر از مواردی مانند مميزي، اتوماسيون اداري و غيره كه در فرصت هاي بعدي به آنها اشاره خواهد شد، سه مورد اساسي از جانب شورای شهر پیگیری شد که از این قرار بود:


اول برنامه چشم انداز توسعه خميني شهر كه در نشريه فرصت شماره 95 مورخ 23 ارديبهشت نكاتي از آن باطلاع همگان رسيد و با توجه به این كه اعتقاد و علاقه به انجام امور و ادامه كار به صورت برنامه و منظم خواهد بود ناگزير بايد اين برنامه توسعه در شوراي چهارم دنبال شود.


دوم طرح جامع خميني شهر كه مراحل تصويب آن در كميته فني و امور زيربنايي استانداري اصفهان انجام شده و تائيد نهايي و ابلاغ آن در حال انجام است و در شماره بعدي به جزئيات آن خواهيم پرداخت.


سوم طرح حريم خميني شهر.


عضو شورای شهر در تشریح طرح حریم خمینی شهر افزود: متأسفانه و با كمال ناباوري در گذشته در فقدان شوراي شهر (قبل از تشکیل شوراها) و در زماني كه استانداري اصفهان قائم مقامي شوراي شهر را بر عهده داشته است بدون اطلاع مسئولين و مردم خميني شهر، بخشهايي از خميني شهر از آن جدا شده است. از جمله اين قسمتها نصرآباد، دهنو، عاشق آباد و ... را مي توان نام برد. آخرين آنها هم رهنان است كه از شهرستان خميني شهر منتزع شده و منطقه 11 اصفهان را تشكيل داد.


کریمی تصریح کرد: شوراي سوم پس از توجيه مسئولين مربوطه سعي نمود تا گام نخست را در جهت معكوس بردارد. در اولين اقدام بخش هايي از خميني شهر را به آن برگرداند و اميد است كه شوراي چهارم پيگير بخشهاي ديگر آن باشد.

 

وی با ارائه تصاویر مربوطه گفت: همانطور كه تصوير شماره 1 نشان مي دهد حريم قبلي خميني شهر بمساحت 11364 هكتار شرقاً به شهرداري مناطق 2، 9 و 11 اصفهان، شمالاً از حاشيه كوه سيدمحمد، غرباً هم مرز با كوشك، اصغرآباد و گلدشت، و جنوباً از بلوار الغدير با توضيح اينكه محدوده اين حريم بدرستي و با اصول فني پياده نشده بود مي گذرد. پس از انتخاب مشاور و بررسي هاي همه جانبه در شوراي سوم، حريم پيشنهادي ترسيم و تدوين شد.

 

بديهي است از نظر فني با به كارگيري و ميخ کوبي نقاط اساسي و غيره، اقدامات اجرايي آن انجام شد ولي از حيث اطلاع عموم بايد گفت كه حريم جديد پيشنهادي در چند جهت توسعه داشته است بصورتي كه شرقاً 324 مترمربع، شمالاً 1075 مترمربع، غرباً 936 مترمربع، جنوباً 30 مترمربع توسعه و در مجموع 2411 هكتار حريم پيشنهادي توسعه داشته ايم. بعبارت ديگر مساحت حريم پيشنهادي 13775 هكتار شده است.


بنابر اين با تصويب و ابلاغ حريم جديد در شمال، دانشگاه صنعتي بطور كامل در حريم خميني شهر قرار گرفت.


دکتر کریمی در پایان گفت: تذكر يك نكته هم ضروري است و آن اين كه شهرستان خميني شهر از پرتراكم ترين شهرستان هاي ايران است و اين بعلت كوچك بودن حريم آن است كه بعلت نسبت مساحت حريم به جمعيت نتيجه فوق حاصل مي شود ولي بعضاً به اشتباه بيان مي شود كه شهر خميني شهر بالاترين تراكم را دارد كه به هيچ وجه اين مسئله صحيح نيست.

 

لذا براي كاهش تراكم شهرستان خميني شهر بايستي اقدامات لازم صورت گيرد كه تلاش هاي فوق الذكر گام نخست آن بود.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#3 +2 مهرداد. 15 مرداد 1392 ساعت 00:34
ولی جان خدا خیرت دهد که حرف حق را زدی .بر فرض سردر دانشگاه شد خمینی شهر چه سودی دارد .فکری به حال مردم و مشکلات مردم و شهر بکنیم .مشکل مردم سر در دانشگاه نیست
نقل قول
 
 
#2 +4 ولی 12 مرداد 1392 ساعت 09:44
حالا سر درب هم جزو خمینی شهر شد که چی ؟ زمینهای دانشگاه در اختیار شهر قرار می گیره ؟ یا اسم دانشگاه میشه دانشگاه صنعتی خمینی شهر ؟ این همه تلاش را باید جایی خرج کرد که انتفاعی به مردم برسه
نقل قول
 
 
#1 -13 ??????? 10 مرداد 1392 ساعت 21:41
مناطقی مثل جوی آباد و درچه و کوشک خواهان الحاق به اصفهان هستند حالا شماها میخواهید مناطقی که به اصفهان ملحق شدند را به خمینی شهر بازگردونید مگر مردمش حاضر میشن زهی خیال باطل ؟؟؟؟؟
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید