امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 23:29:22

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در اولین شورای اداری سال 92 چه گذشت

شنبه, 21 اردیبهشت 1392 ساعت 08:52 کدخبر :5526
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : روح اله حاجی حیدری
اولین جلسه شورای اداری در سال جدید شنبه 31 فروردین در ساختمان مهد قرآن خمینی شهر تشکیل شد. جلسه ای که شاید بتوان مهمترین موضوع آن را انتقاد صریح امام جمعه از مشکلات شهرستان و وضعیت عمرانی آن و عدم حمايت از خبرنگاران دانست.

تا کی باید این همه محرومیت در خمینی شهر وجود داشته باشد؟!
امام جمعه در سخنان خود با اشاره به ضرورت همکاری ادارات و ارگانها برای پیشبرد فعالیتهای قرآنی گفت: همه باید بسیج شویم برای پیشرفت فعالیتهای قرآنی در شهرستان. این امر مهمی است و برکات زیادی را به همراه خواهد داشت.
وی با اشاره با مشکلات خمینی شهر به عنوان نمونه به مشکلات دو منطقه شمال و جنوب شهر اشاره کرد و گفت: مشکلات منظریه حل نشد. مردم مراجعه می کنند و انتظار دارند. مشکلات جوی آباد که اصلا قرار نیست حل شود. موادمخدر و مشکلات فرهنگی در آنجا بیداد می کند. مردم آن منطقه درخواست دارند متولیان به دادشان برسند. البته می دانید که من توجیه کننده کارهای شما مدیران هستم.
وی افزود: تا کی باید این همه محرومیت در خمینی شهر وجود داشته باشد؟ کسی باورش نمی شود شهری در کنار اصفهان تا این اندازه محروم باشد. اصفهان این چنین پیشرفته کرده و چند متر این طرف تر خمینی شهر این اندازه محروم باشد.
وی با اشاره به وضعیت آسفالت کوچه ها گفت: چاله چوله های شهر وضعیت مناسبی ندارد. مردم در این زمینه مرتب مراجعه می کنند و انتظار دارند. حتی مردم می گویند اگر شهرداری پولی برای آسفالت ندارد حداقل این چاله ها را با خاک پر کند.

مطبوعات شهر از توهين ها گلايه دارند
آيت الله رحيمي با اشاره به افزایش رسانه ها در شهر گفت: رسانه های شهر از عدم وجود حداقل امکانات گلایه دارند. بعضا به من مراجعه می کنند و گلایه می کنند که امکانات و ابزار لازم را در اختیار ندارند. انصافا از یک طرف توانمندیهای شهرستان و از طرف دیگر مشکلات به خوبی در سطح استان و کشور جا نیفتاده است. این به خاطر عدم انعکاس مسائل شهرستان است. اگر می خواهید مسائل شهرستان به خوبی منعکس شود باید از رسانه ها حمایت و به مشکلاتشان رسیدگی کنيد و اگر هم ضعفي وجود دارد بدون توهين منعكس شود. چرا ما اينقدر دست خبرنگاران را مي بنديم كه كمترين امكانات را هم نداشته باشد و تحت فشار قرارش مي دهيم؟
رحیمی تاکید کرد: اگر قرار است مسوولی جابجا شوند باید جایگزین آن قوی تر باشد. اگر مثل او بیاید که فایده ای ندارد. اگر ضعیف تر هم بیاید ضرر است. اگر در این زمینه استان تصمیم می گیرد باید یک فرد قوی را برای اداره این شهر 300 هزار نفره بفرستد. یک مدیر ضعیف در مشکلات این شهر غرق می شود.

شورای اداری مجلس روضه و فاتحه نیست
وی با اشاره به انتخابات شورای شهر گفت: شایسته سالاری دستور دین است. در دین مبین اسلام کسی که مسوولیتی را قبول کند و بداند بهتر از او برای پذیرش این مسوولیت وجود دارد مورد لعن قرار گرفته است. ملعون است کسی که ریاست طلب باشد. قرآن دستور داده امانات را به اهلش بسپاریم. بر همین اساس مسوولیت بسیار سنگین است و کسانی که کاندیدای شورای شهر می شوند باید این مطالب را در نظر بگیرند.
وی درخصوص لزوم تغییر ساعت جلسات شورای اداری مطالبی را بیان کرد و گفت: اعضای جلسه سر موقع در جلسه حاضر شوند این جلسات روضه یا فاتحه نیست که هرکس هرموقعی خواست شرکت کند.

برخی کارها در شهر ما قیف وارونه است
در اين جلسه همچنين نماينده شهرستان به ايراد سخن پرداخت. نماینده شهرستان با اشاره به مشکلات منظریه گفت: بیش از بیست سال است شهرک منظریه احداث گردیده. تاریخچه اش را که بررسی کنیم اول مردم در این شهرک مستقر شدند بعد مسوولان به فکر محوطه سازی و آماده سازی امکانات آن افتاده اند در حالی که در شهرکی مثل سپاهان شهر، ابتدا محوطه سازی و احداث امکانات را انجام دادند بعد ساکنین آن مستقر شدند. برخی از کارها در شهر ما قیف وارونه است. برای همین درخصوص مسکن مهر گفتیم بسازید و تکمیل کنید بعد تحویل مردم بدهید چون اگر کارها باقی بماند دیگر انجام نمی شود و باید یک جلسه به جلسات شهرستانمان اضافی کنیم و بعدا ساکنان مسکن مهر پیگیر خدماتی مثل پارک و نانوایی و ... خواهند شد.
وی به ریشه های مشکلات منظریه اشاره کرد و گفت: شهرک منظریه اختلافی بین شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی است. از اول هم اشتباه کردند که شهرداری را دخالت دادند. مشکلات آن هم هیچ ارتباطی به شورای فعلی ندارد. راه و شهرسازی در زمان تاسیس شهرک منظریه پولهای شهرستان خمینی شهر را خورد و رفت. در مقابل در برابر تصرفات شهرداری سکوت کرد و شهرداری زمینها را تصرف کرد. صدای مردم که درآمد چرا پارک و آسفالت و جدول کشی نداریم مسوولان این اداره کل گفتند بیایید تکلیف زمینهایی که تصرف کردید را مشخص کنید تا ما هم آماده سازی کنیم. تیمی در فرمانداری تشکیل دادیم تا سرمنشا این پولها مشخص شود. مردمی که گاهی ده برابر پول آماده سازی را داده اند الان کمترین امکانات را ندارند.
محسن صرامی افزود: پیش وزیر رفتیم و وزیر پذیرفت که 7/4 میلیارد تومان به خمینی شهر پرداخت کند ولی این پول را نپرداختند. دو سه ماهی سکوت کردیم تا اینکه محموزاده مدیرکل راه و شهرسازی برای بازدید از مسکن مهر خمینی شهر آمد. همانجا جلسه ای تشکیل دادیم تا توافقات با وزیر را اجرایی کنیم. جلسه حدود 5 ساعت طول کشید. من گفتم می نشینم تا مساله حل شود. حاصل جلسه این بود که دعوای شهرداری با اداره کل راه و شهرسازی مربوط به خودشان است. من با شهردار شرفا گفتم حاضرید برای حصول نتیجه بروید دادگاه؟ ایشان جواب مثبت داد و گفت ما سند و مدرک داریم. در مقابل راه و شهرسازی هم گفت ما در دادگاه محکومتان می کنیم. به هر حال باید نتیجه کار مشخص شود و پولی که مسکن و شهرسازی از مردم گرفته برای مردم هزینه شود.
وی در خصوص انتصاب روسای جدید در شهرستان گفت: نمی دانم چرا هر موقع در محل دزدی می شود درب خانه ما را می زنند! انگشت اشاره این تغییرات هم به سمت من است. عقایدی دارم و تحت هر شرایطی انجام خواهد داد. انگشت اشاره را از روی من بردارید. یک گروه راه افتادند علما را می بینند، پایگاه های بسیج را می بینند. این ها علاف هستند. زمانی که در این شهر رئیس بودند بیلان کاریشان را ارائه بدهند که چکار کردند.
صرامی علل تغییر روسای ادارات را اینگونه تشریح کرد: یکی از علل برخی از این تعویض ها سنوات زیاد مدیر است. سازمانها اجازه نمی دهند کسی که سنی از مدیریتش گذشته در همان پست بماند. اداره مالیات یکی از اینهاست. مدیرکل مالیاتی گفت سن کاری رئیس اداره مالیات اجازه نمی دهد که رئیس وقت در شهر بماند. درخصوص فرمانده نیروی انتظامی هم همینطور. برخی برای پیشرفت می روند ادارات کل و پست های بالاتر می گیرند. البته ما روی گزینه جدید می ایستیم و صحبت می کنیم. برخی ارتقا پیدا می کنند. روح اللهی مدیر بیمه از جمله این موارد است که برای ارتقایش مجبور بود برود و انصافا رئیس جدید بیمه هم خوب عمل می کند. یکی از این تعویض ها بدون نشست خصوصی با فرماندار نیست.

صرامی آش کش خاله است
وی با انتقاد از وضعیت برخی از ادارات شهرستان گفت: برخی ادارات ما خاموش هستند. هیچ رودربایسی هم با آنها ندارم. الان کابینه ای که در شهر کار می کنند یکی از کابینه های خوب استان هستند و خوب و همدل کار می کنند. اکیپی هم که این طرف و آن طرف کار می کنند بدانند صرامی آش کش خاله است بخوری پاته نخوری پاته. بعضی از شما پیر هستید وقتی حرف می زنید دستهاتون می لرزد. بروید از هفته سلامت استفاده کنید فشار خونتان را بگیرید. نان قندی بمکید و صبر کنید تا شش ماه آخر نمایندگی من. وقتی می روید پیش این عالم ربانی و وقت مطالعه و عبادتش را می گیرید می خواهید به کجا برسید؟ من وقتم را برای پاسخ به این حاشیه ها تلف نمی کنم.

هزاران مترمربع فضای قرآنی در حال ساخت است
در ادامه مدیرعامل موسسه مهد قرآن به تشریح عملکرد این موسسه پرداخت و گفت: مهدقرآن خمینی شهر در سطح شهرستان 20 شعبه را تحت پوشش خود قرار داده و دو ساختمان اصلی را در اختیار دارد.
وی با اشاره به آمار قرآن پژوهان و دانش آموزان عضو این موسسه گفت: در مقطع پیش دبستانی نزدیک به 300 در مقطع ابتدایی 315 و در مقطع راهنمایی 72 دانش آموز مشغول فعالیت هستند. بجز این بالغ بر 300 قاری و حافظ قرآن تحت پوشش این موسسه هستند که هدایت این مجموعه توسط 87 نفر کادر علمی و 35 نفر کادر اجرایی انجام می گیرد و ما در این زمینه از کارشناسان و مشاوران آموزشی استفاده می کنیم.
سید ابوالفضل موسوی زاده با اشاره به پروژه های در دست احداث این موسسه گفت: دارالقرآن شهید حسین زاده در خیابان امام شمالی با مساحتی بالغ بر 700 مترمربع ساخت توسط مادر شهید در حال احداث است و بزودی به مراکز تحت پوشش موسسه افزوده خواهد شد. از سوی دیگر احداث مجتمع آموزشی فرهنگی در منظریه را در دستور کار خود داریم. هم اینک مجوز ساخت این مجموعه را در قطعه زمینی بالغ بر هزار مترمربع روبروی پارک بهشت دریافت کرده ایم و احداث این مجموعه از برنامه های آتی موسسه مهدقرآن خواهد بود.
وی تاکید کرد: بحمدالله فرایند موسسه مهد قرآن به گونه ای بوده که روز به روز گام به جلو می گذاریم تا بتوانیم فضای قرآنی را بیش از پیش در شهرستان حاکم کنیم.

کمربندی غرب خمینی شهر تا انتهای اردیبهشت به پایان می رسد
در ادامه اسلامی رییس اداره راه و شهرسازی با اشاره به کمربندی غرب خمینی شهر گفت: برای تکمیل این کمربندی تلاشهای زیادی صورت گرفت و 16 کیلومتر آن قیرپاشی شده و تا انتهای اردیبهشت به پایان می رسد.
وی پیرامون اسناد مالکیت بخشی از منظریه گفت: محلات غرب و شرقی به دلایلی سنددار نمی شدند. پس از پیگیری های فراوان الان برخی در حال صدور سند است و بقیه هم در حال پیگیری است.
دکتر کیانی کارشناس شبکه بهداشت دیگر سخنران شورای اداری بود. وی با تقدیر از عملکرد خانم دکتر مسعودی رئیس شبکه بهداشت گفت: من سالها در این مرکز فعالیت کرده و عملکرد روسای مختلف شبکه بهداشت طی بیش از 20 سال گذشته را دیده ام. انصافا ایشان قوی تر و پرتلاش تر از مدیران قبلی این شبکه در حال فعالیت هستند. ایشان دلسوز، پرتلاش و بسیجی هست و می طلبد بیش از پیش مورد حمایت قرار گیرد. وی در ادامه به مناسبت هفته سلامت نکاتی را پیرامون فشار خون ارائه کرد.

امسال تعداد مسافران نوروزی افزایش داشت
حقیقی فرماندار به عنوان آخرین سخنران شورای اداری با اشاره در پیش بودن انتخابات شورای شهر گفت: مسوولان ادارات موظفند امکانات و تجهیزاتشان را براساس درخواست فرمانداری در اختیار انتخابات قرار بدهند.
وی با اشاره به درخواست باغداران گفت: درخصوص آبیاری بهاره همت خوبی شد. همیشه آب کانال به صورتی بود که به انتهای مسیر نمی رسید. با پیگیریهای انجام شده تلاش کردیم و ان شاءا... امسال این مشکل را نخواهیم داشت.
احمد حقیقی بدون اشاره به آمار مسافران نوروزی و مقایسه با سایر شهرستانها گفت: ستاد تسهیلات نوروزی اقدامات خوبی انجام داده و تعداد مسافران هم افزایش داشت.
فرماندار با اشاره به میزان بالای فعالیتهای قرآنی در شهرستان گفت: تمام انقلاب ما مرهون قرآن است. در این زمینه هرگونه همکاری می توانید انجام دهید. از تمام خیرین قرآنی تشکل می کنم و امیدوارم همه ما در خدمت قرآن و قرآنیان باشیم.
در این جلسه رئیس بیمه خدمات درمانی، مسوول پدافند غیرعامل و مولایی رئیس اداره کتابخانه ها نکاتی پیرامون حوزه مسوولیتشان ارائه داده و آقایان رضوی، روح الهی، دکتر بنی هاشمی و تجلی به ترتیب به عنوان سرپرست جدید پزشکی قانونی، دخانیات، نظام پزشکی و رفاه و تعاون معرفی شدند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 -1 001 23 اردیبهشت 1392 ساعت 06:30
اشه کشک خالته بخور پاته نخوری پاته بشینین سماق بمکید تا مشکلات حل بشه
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید