امروزسه شنبه, 29 خرداد 1397-- Tuesday Jun 19 2018

ساعت 18:42:15

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 01:37:57

امام جمعه خمینی‌شهر:

در این اوضاع اقتصادی دولت باید به فکر مردم باشد

شنبه, 15 مهر 1391 ساعت 15:32 کدخبر :4587
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خمینی شهر با اشاره به مسائل اقتصادی روز جامعه گفت: در این وضعیت سه گروه باید حواسشان باشد؛ مردم مواظب باشند غفلت نکنند چرا که دشمن در کمین است، اصناف مواظب باشند دشمن در آنان نفوذ نکند و دولت نیز باید به فکر مردم باشد.

خطیب جمعه خمینی شهر ضمن انتقاد از نامگذاری صِرف هفته های سال به نام یک ارگان گفت: قبلا فقط اموات هفته داشتند ولی الان در کشور خیلی هفته داریم. وی در این باره افزود: البته اشکالی ندارد ولی انتظار می رود در هفته مثلا قوه قضاییه یک تحول و کار اساسی صورت بگیرد و نقاط ضعف و قوت آن بررسی گردد یا مثلا در روز مجلس، مجلسی که حلقه اتصال مردم و دولتست، باید به عملکرد خود بنگرد که چه کرده؟ نظارت کار مجلس است. مجلس باید دزدها را پیدا کند که فلان مدیر یا رییس دزدی کرده و معرفی کند.

امام جمعه در ادامه مباحث هفته های قبل گفت: سخت ترین گناه، گناهیست که انسان با مال حرام انجام دهد و گوشت و پوست و خونش از آن گناه حرام تغذیه گردد یعنی حرامخواری کرده باشد. وی با تاکید بر اینکه دولت باید در مقابل مفاسد اقتصادی جدی و به صورت انقلابی عمل کند، افزود: رییس جمهور به تنهایی نمی تواند کاری بکند. وزارت کشور، وزارت امور دارایی، وزارت بازرگانی، قوه قضاییه، نیروی انتظامی همه و همه باید تلاش کنند.

امام جمعه خمینی شهر ضمن تبریک به برادران نیروی انتظامی گفت: عزیزان نیروی انتظامی کار بزرگی انجام می دهند چرا که امنیت مساله مهمی است. در روایات دو نعمت نام برده شده که تا از دست ندهی قدرش را نمی دانی؛ یکی سلامتی و بهداشت و دیگری امنیت که نیروهای امنیتی شامل نیروهای انتظامی و نظامی و اطلاعات بر عهده دارند. در این میان نیروی انتظامی نقش عظیمی دارد که کار می کند تا جامعه امن باشد، کارگران به راحتی سر کار بروند، دانشجویان بدون مشکل امنیتی درس بخواند. حجت الاسلام رحیمی ادامه داد: ناامنی برای دشمن عروسی و امنیت برای او عزاست. باید سعی شود دشمنان همیشه عزادار باشند.

افزایش آمار طلاق نیز از دیگر موضوعاتی بود که امام جمعه به آن گریزی زد و ضمن انتقاد از این آمار تکان دهنده خطاب به زوج های جوان گفت: سعی تان این باشد که با هم بسازید و خصوصا اگر دارای فرزند هستید از هم جدا نشوید.

استاد حوزه و دانشگاه در پایان با اشاره به روز جهانی کودک گفت: دنیا به کودکان ظلم کرده است. امروزه پدیده تجاوز به کودک و کودک فروشی در جامعه حتی در ایران اسلامی وجود دارد. روز کودک را برای این گذاشته اند که مردم و مسوولان حواسشان معطوف به این مشکل بشود همانگونه که اسلام سفارش زیادی به این موضوع کرده است. تربیت کودک، غذایی که به خانه می برید، شیر مادری که کودک تغذیه می کند، بهداشت کودک، آموزش قرآن و نماز به کودک، اینها برخی از حقوق کودکست که باید رعایت شود.

لازم به ذکرست که به مناسبت هفته نیروی انتظامی سرهنگ احمدی رییس نیروی انتظامی شهرستان خمینی شهر به عنوان پیش خطبه سخنرانی کرد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید