امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 23:57:43

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در شورای اداری چه گذشت؟

چهارشنبه, 06 دی 1391 ساعت 15:26 کدخبر :4835
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
هفتمین جلسه شورای اداری سال جاری شنبه 25 آذر در مرکز توانبخشی محمودیه برگزار شد، جلسه ای که شاید بحث برانگیزترین بخش آن، انتقاد نماینده از بنیاد شهید، نمایندگی صداوسیما و تعاونی سهام عدالت بود.

چی را می خواهید ثابت کنید؟

نماینده مجلس سخنان خود را با انتقاد از عملکرد بنیاد شهید آغاز کرد: برخی فکر می کنند رزمندگان و جانبازان بر سر سفره ای رنگین نشسته اند و همه نوع خدماتی دریافت می کنند در حالی که خبری از خدمات نیست. در رابطه با یکی از شهدای اخیر شهرمان جلسه ای با دکتر زریبافان معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید داشتم. به زریبافان گفتم جانبازی که 13سال زمین گیر بوده و هزینه دارویش را خودش پرداخت می کرده و همسرش با کار کردن هزینه زندگیشان را تامین می کرده چرا وقتی از دنیا رفت شما با تابوت شهدا تشییعش می کنید؟ چی را می خواهید ثابت کنید؟ مگر به این جانباز چه خدماتی داده اید؟ بگذارید با تابوت های معمولی تشییع شوند تا مردم بدانند شما هیچ کاری برای ایثارگران انجام نمی دهید.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با بیان اینکه زریبافان اعتقادی به خدمت به جانبازان ندارد افزود: زریبافان می گوید جانبازان زیر 20 درصد شهید نیستند. متاسفانه پیش از این قانونی تصویب شده که براساس این قانون باید هزینه درمان را ادارات محل کار جانباز بدهد. هم اکنون بسیاری از ادارات به بهانه اینکه بخش خصوصی هستند از پرداخت این هزینه ها امتناع می کنند.

امام جمعه مواضع بسیار خوب و منطقی گرفت

وی با انتقاد از عملکرد نمایندگی صداوسیما در شهرستان گفت: ایشان از چند شغلگی پرهیز کند تا بتواند تولیدات خمینی شهر را بهتر و بیشتر روی آنتن ببرد. ما برای پخش زنده برنامه های شهر دنبال فیبر نوری هستیم و مدیران کل صداوسیما، مخابرات و اوقاف را درگیر آن کردیم. امیدواریم آقای رحیمی بحث را جدی بگیرد و پیگیری کند. آن موقع است که فرهنگ عزاداریمان را می توانیم به دنیا نشان دهیم.

محسن صرامی عملکرد مسوولان در محرم امسال را خوب ارزیابی کرد و افزود: ماه محرم حاج آقا رحیمی امام جمعه مواضع بسیار خوب و منطقی داشتند و بسیار علمی با موضوعات محرم خمینی شهر برخورد کردند که جای تشکر دارد.

مورچه چیه که کله پاچه اش باشه!

صرامی با اشاره به دیدارش با رحیمی معاون اول رئیس جمهور گفت: در این جلسه مسائل کل استان و خمینی شهر را مطرح کردم. گفتم که به داد وضعیت بهداشت و درمان خمینی شهر برسید. بیمارستان های خمینی شهر کفاف خدمات به مردم این شهر را نمی دهد. می گویند ضریب پرشدن تخت ها در خمینی شهر 70درصد است. در حالی که در بیمارستان اشرفی فقط 16 تخت وجود دارد. مورچه چیه که کله پاچه اش باشه! همین ضریب را با استان مقایسه می کنند و می گویند کل استان 40 درصد است.

وی افزود: برخی فکر معلولان هستند، ما فکر آدم های سالمی هستیم که می روند داخل بیمارستان و معلول می شوند یا فوت می کنند. صرامی در ادامه با اشاره به دیدارش با قاسمی وزیر نفت گفت طی این دیدار مبلغی برای کنگره شهدا دریافت کردیم.

برخی در اصفهان شیطنت می کنند

رئیس مجمع نمایندگان استان با بیان اینکه به کمک فرماندار مشکل شهرک حوله بافان خمینی شهر حل شد، افزود: این مشکل محصول شیطنت هایی بود که برخی در اصفهان برای خمینی شهر انجام می دهند وگرنه کجای صنعت حوله بافی آلاینده است؟ بزرگترین مرکز آلایندگی، پالایشگاه و شرکت های اقماری اطرافش است نه شهرک حوله بافی.

محسن صرامی با بیان اینکه پروژه مسکن مهر در خمینی شهر 90 درصد پیشرفت داشته تاکید کرد: به صورت مشترک از طرف خودم و فرماندار یک نماینده تعیین کردیم تا بر روند اجرای این پروژه نظارت کند. تعیین این ناظر سرعت کار را خیلی بالا برد به گونه ای که تعاونی ها پیش از گرانی های اخیر خریدهایشان را انجام دادند. اکثر تعاونی ها خوب عمل می کنند ولی 5-4 تعاونی هرگونه مصالحی که می خواهند استفاده می کنند. سقف و دیواره یکی از این پروژه ها مثل زمین کویر تکه تکه شد چون از مصالح درجه سه و چهار استفاده کردند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان افزود: در مجلس تاکنون دو امضا کرده ام یکی استیضاح وزیر ورزش و جوانان چون این وزارتخانه برخلاف اسمش کاری برای جوانان انجام نمی دهد و امضای دومم مربوط به طرح تحقیق و تفحص از پروژه مسکن مهر است.

نمی گوییم بخور بخور است ولی...

صرامی با اشاره به نامه مدیرعامل شرکت سهام عدالت به نشریه فرصت گفت: یک نماینده می تواند بر تمام حوزه های مالی نظارت کند. در جوابیه های غیرعلمی که برخی این طرف و آن طرف ارائه می دهند نمی توانند به افکار عمومی بفهمانند که نماینده شهر باید کنار بکشد. کسی باید عقب بکشد که باید به سوالات پاسخ بدهد. سهام عدالت در استان اصفهان دچار مشکل است. ما می گوییم هزینه هایتان را به مردم اعلام کنید، دریافت هایتان را هم اعلام کنید. نمی گوییم بخور بخور است ولی باید از اتاق های در بسته بیرون بیایید و شفاف کارهایتان را اعلام کنید.

نماینده شهرستان به برگزاری جلسه مشترک با اعضای شورای شهر خمینی شهر اشاره کرد و گفت: از آن ها دعوت کردم به دفترم بیایند و در این زمینه چهار ساعت جلسه عملیاتی و تعدادی مصوبه داشتیم. برخی به شایعات دامن می زنند و می گویند بین مسوولان اختلاف است. ما هیچ گونه اختلافی در جهت خدمات رسانی به مردم نمی توانیم داشته باشیم.

برخی مسوولان دلسوزانه رفتار نمی کنند

در ادامه امام جمعه با انتقاد از برخی مسوولان شهرستان گفت: برخی مسوولان دلسوزانه رفتار نمی کنند. گاهی مردم برای یک کار کوچک چند ماه درگیر می شوند. چه اشکالی دارد رئیس اداره مشکل مراجعه کننده را جدی پیگیری کند و فقط ننویسد آقای فلانی اقدام شود آن آقا هم جواب بنویسد مقدور نیست و تمام!

حجت الاسلام رحیمی با اشاره به فعالیت های مرکز توانبخشی محمودیه گفت: کار کردن برای ضعفا بسیار ارزشمند است. امام راحل آنقدر برای پابرهنگان ارزش قائل بود که فرمود یک موی کوخ نشینان بر همه کاخ نشینان ترجیح دارد. ایشان این اندازه به فکر ضعفا بود. امام در نجف شنید همدان سیل آمده و مردم دچار سختی شده اند، ایشان همان موقع نالید که این مردم سیل زده در سرمای زمستان چه می کنند.

دفاعیات فرماندار از بنیاد شهید و صداوسیما

حقیقی فرماندار سخنانش را با دفاع از عملکرد نماینده صداوسیما آغاز کرد و گفت: آقای رحیمی بیش از همه دغدغه دارد و پیگیر هست. خود ما این دغدغه را داریم که چرا مرتب از امامزاده آران و بیدگل برنامه پخش می کند ولی از خمینی شهر برنامه چندانی پخش نمی شود. متوجه شدیم مشکل، فیبر نوری است و اگر ما هم برای امامزاده سید محمد فیبر نوری نصب کنیم پخش زنده بسیار ساده می شود. فرماندار در دفاع از اقدامات بنیاد شهید ادامه داد: عملکرد رییس بنیاد شهید بسیار خوب بوده و ایشان از برادران خوب و قوی هستند.

وی با اشاره به آخرین وضعیت مسکن مهر گفت: این پروژه بیش از 90 درصد پیشرفت کرده و تنها موارد جزیی و حاشیه ای مانده است. همه دغدغه این پروژه را داریم و امیدواریم این واحدها در دهه فجر یا زمانی که رئیس جمهور می توانند حضور داشته باشند افتتاح شود و اعضای این پروژه عید نوروز امسال در خانه های خودشان باشند.

آنقدر بیکار داریم که هرچقدر اشتغال زایی کنیم دیده نمی شود...

احمد حقیقی روند اشتغال در شهرستان را خوب ارزیابی کرد و گفت: اشتغال در کشور ما یک موضوع جدی است. سال گذشته خمینی شهر رتبه اول اشتغال زایی در استان را به دست آورد. البته ممکن است آنقدر بیکار وجود داشته باشد که هرچقدر شغل ایجاد کنیم باز دیده نشود.

حقیقی به مشکل جاده کمربندی خمینی شهر و تصادفات بلوار آزادگان اشاره کرد و گفت: بحمدا... مشکل تصادفات بلوار آزادگان با کشیدن گاردریل حل شد و این جای تقدیر دارد. وی تاکید کرد مشکل ساخت و سازهای غیرمجاز در جعفرآباد، دستگرد و بلوار الغدیر در حال بررسی است.

قوانینی که اجرا نمی شود

مدیرکل بهزیستی استان سخنران بعدی شورای اداری بود. وی با بیان اینکه در استان اصفهان 200 هزار معلول و 400 هزار نفر سالمند بالای 60 وجود دارد، افزود: متاسفانه ساخت و سازهای معابر و ورودی ادارات براساس نیازهای معلولان ساخته نشده است. شما خودتان را جای معلولان بگذارید. آیا یک معلول جسمی حرکتی می تواند از اینجا به خانه اش برود بدون اینکه از دیگران کمک بگیرد؟

محمدزاده با بیان اینکه براساس قانون جامع معلولان، بلیط قطار و هواپیما برای معلولان نیم بهاست افزود: با وجود این قانون هیچ قطاری در کشور افراد تحت پوشش بهزیستی را نیم بها سوار نمی کند. از بین شرکت های مختلف هواپیمایی هم فقط هواپیمایی ایران ایر معلولان را نیم بها سوار می کند و بقیه می گویند ما خصوصی هستیم.

وی با بیان اینکه در سال 74 مصوب شد 30 تا 50 درصد قانون کار به عنوان مستمری به زنان بی سرپرست پرداخت شود افزود: با وجود این قانون اکنون فقط 40 هزار تومان به عنوان مستمری پرداخت می کنیم و این مبلغ پولی نیست که اسمش را مستمری گذاشت.

ماهانه بین 87 تا 90 میلیون تومان هزینه این مرکز است

150 معلول ذهنی دختر و پسر در مرکز محمودیه نگه داری می شود. عموشاهی مدیرعامل محمودیه با بیان این مطلب افزود: نگه داری برخی از این معلولان بسیار کار دشواری است چرا که حدود 50 نفر از این معلولان کنترل خودشان را ندارند و 40 نفر از آن ها قادر به جویدن غذا نیستند و باید غذا را لقمه شده داخل دهانشان گذاشت.

وی به میزان هزینه های این مرکز اشاره کرد و گفت: ماهانه بین 87 تا 90 میلیون تومان هزینه این مجموعه است، تنها هزینه غذای معلولان روزانه یک میلیون تومان است. عموشاهی با بیان اینکه بهزیستی ماهانه حدود 20 میلیون در ماه کمک می کند افزود: 12-10 میلیون هم از خانواده ها کمک می گیریم و مابقی هزینه های مرکز یعنی 55 میلیون تومان را ماهانه از مردم دریافت می کنیم.

عموشاهی یادآور شد: این مرکز توانبخشی معلولان را در دستور کار قرار داده که حرفه آموزی یکی از این موارد است مثلا در این مرکز مشاغلی مانند قالی بافی، کیف دوزی، باغبانی و ... را راه اندازی کرده ایم تا معلولان فرا بگیرند.

7500 مترمربع ساخت و ساز خواهیم داشت

طاهری رئیس هیات مدیره مرکز محمودیه سخنران بعدی مراسم بود. وی ترجیح داد به برنامه های این مرکز برای توسعه فضای مرکز اشاره کند و بگوید: پنج هزار مترمربع زمین با هزینه 450 میلیون تومان خریداری کردیم که تامین آن کار ساده ای نبود. این پنج هزارمترمربع نیاز به ساخت و ساز دارد. براساس نقشه طراحی شده در 1500 مترمربع و در پنج طبقه یعنی 7500 مترمربع ساخت و ساز خواهیم داشت که هزینه آن بسیار زیاد است و از همه درخواست همکاری داریم.

حاشیه ها:

• در پایان جلسه شورای اداری آقایان اسلامی، کارشناس، مهرابی و نادری به ترتیب به عنوان سرپرست ادارات و مراکز راه و شهرسازی، دارایی، فرمانده سپاه درچه و رئیس زندان خمینی شهر معرفی شدند.

• در حضور مسوولان شهرستان و مدیرکل بهزیستی استان دو تن از معلولان حرکتی به نمایندگی از معلولان شهرستان در مورد مشکلات معلولان جسمی -حرکتی از جمله موانع تردد معلولان در شهر صحبت کردند.

• در حالی مدیرکل بهزیستی در کمتر از یک سال و نیم اخیر سه بار در جلسات شورای اداری شهرستان شرکت نموده که برخی از مدیرکل های استان از جمله مدیرکل فرهنگ و ارشاد و اوقاف در چهار سال گذشته حتی یکبار در جلسات شورای اداری یا جلسات مشابه شهرستان شرکت نکرده اند که جای سوال دارد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#7 0 جبار 25 آذر 1393 ساعت 21:25
استخر فرهنگیان و اردو گاه فرهنگیان و زمین چمن استادیوم و بیمارستان منظریه و تغییر فرماندار و سردر دانشگاه صنعتی و سالی 10میلیارد بودجه ادارات و تعطیلی سینمااااااافرهن گ !!!!!!!!!!!!!!! !111
نقل قول
 
 
#6 +4 بی نام 09 دی 1391 ساعت 17:02
نقل قول حقیقت:
آقای صرامی سلام لطفا پاسخ دهید .ما در انتخابات همراه با شما بودیم و قول دادید مسوولین بومی باشند .تعریف بومی واضح است مدیری که بچه و ساکن همین شهر باشد نه بومی مثل ... که اصفهان باشه و یک راننده بخواد بردش و بیاردش و نه مثل اداره ر... که اصلا خمینی شهری نباشه

مهم نیست مدیر کجایی هست، مهم عملکردش هست!
نقل قول
 
 
#5 0 کریمی 09 دی 1391 ساعت 09:21
ای کاش از رییس اداره اب وفاضلاب خمینی شهر در این جلسه یکی سئوال می کرد که مردم ساکن در خیابان شهید فهمیده تاکی باید در گل ولای رفت وامد کنندوشما بی تفاوت باشید
نقل قول
 
 
#4 +1 آقایی 08 دی 1391 ساعت 19:04
این بحثها باید در جلسه شورای اداری استان و صحن علنی مجلس مطرح بشه نه تو یه شورای اداری که از در همون جلسه بیرون تر نمیره
نقل قول
 
 
#3 +3 بی نام 08 دی 1391 ساعت 04:14
واقعا همه مشکل این شهر فیبر نوری امامزاده، برای پخش زنده تلوزیونی هست؟؟؟؟؟؟!!!!!!

به فکر مشکلات اساسی مردم باشید
نقل قول
 
 
#2 +2 2222 07 دی 1391 ساعت 16:05
آقای اسلامی مدیر مسوول روزنامه هیجار هستند که چند سالی است تو اداره آموزش و پرورش بودند و به دلیل داشتن روزنامه مسوولین ازش حساب میبرند
نقل قول
 
 
#1 -2 حقیقت 07 دی 1391 ساعت 16:03
آقای صرامی سلام لطفا پاسخ دهید .ما در انتخابات همراه با شما بودیم و قول دادید مسوولین بومی باشند .تعریف بومی واضح است مدیری که بچه و ساکن همین شهر باشد نه بومی مثل ... که اصفهان باشه و یک راننده بخواد بردش و بیاردش و نه مثل اداره ر... که اصلا خمینی شهری نباشه
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید