امروزسه شنبه, 06 آبان 1399-- Tuesday Oct 27 2020

ساعت 20:42:21

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

 دستاوردهای ماه مبارک رمضان را حفظ کنیم
امام جمعه خمینی شهر:

دستاوردهای ماه مبارک رمضان را حفظ کنیم

شنبه, 03 تیر 1396 ساعت 09:28 کدخبر :11302
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی

اقامه نماز عید فطر در یک جا، فلسفه روز قدس، شلیک موشکهای سپاه به مقر داعشی ها، هفته صرفه جویی در مصرف آب و تأکید بر حفظ دستاوردهای ماه مبارک رمضان از جمله مطالب مهم نماز جمعه روز قدس 1396 بود.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی با تأکید بر اینکه نماز عید سعید فطر ساعت 7 صبح روز عید در همین مصلی اقامه خواهد شد، تصریح کرد: سعی کنید این نماد اجتماعی و ملی و مذهبی و وحدت و یکپارچگی و از شأون ولی امر را تضعیف نکنید و حتی الامکان در مصلی حضور یابید. با کسی دعوا نداریم بلکه خواهش می کنیم. سیاست اسلام، نظام و ولایت اینست که نماز عید فطر یک جا اقامه گردد.
نماینده ولی فقیه ضمن تشکر از شرکت کنندگان در راهپیمایی روز قدس گفت: یکی از معضلات امت اسلامی ایجاد یک حکومت صهیونیستی نژادپرست غاصب جلاد کودک کش بیرحم به نام اسرائیل در خانه مسلمانان است. امروز مسلم شده که داعش مورد حمایت اسرائیل هست و همه می دانند که منافقان آنجا آموزش می بینند بعد به کشور می آیند و فتنه ایجاد می کنند و ترور می کنند. فجایع امروز دنیا فقط بخاطر اسرائیل است. آمریکا برای حفظ منافع اسرائیل هر کاری می کند. در شرایط فعلی اسرائیل جرثومه فساد قاتلیست که از نظر قوانین بین المللی هم غاصب است هم حکومت تروریست.
استاد حوزه و دانشگاه فلسفه روز قدس را اینگونه توضیح داد: روز قدس بوجود آمد تا ملتهای مظلوم دشمن را بشناسند و مسلمانان بیدار شوند و بدانند "مقاومت" در برابر اسرائیل پیروز می گردد. شعار "مرگ بر اسرائیل" بخشی از قضیه است. ما "مرگ بر استکبار، مرگ بر ظلم و ظالم" می گوییم "مرگ بر کودک کشی و جنایت" می گوییم. "مرگ گفتن"های ما ثواب دارد. خداوند در قرآن فرموده «قاتَلَهُمُ الله» یعنی آنها را بکشید. مرگ بر آنها را خداوند فرموده. ما "مرگ بر..." می گوییم تا طرف مقابلمان بداند ما دشمن را می شناسیم.
حاج آقا رحیمی ادامه داد: همه بدانند امروز جمهوری اسلامی ایران که به پیروی از امام و رهبر روز قدس را گرامی می دارد، بخاطر اینست که می خواهد خود را آماده کند برای ازبین رفتن ظلم جهانی و تشکیل حکومت عدل جهانی به رهبری حضرت مهدی(عج).
خطیب جمعه ضمن تشکر از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اخیراً سپاه پاسداران چنان سیلی ای به اینان زد که ان شاءا... تا ابد نمی توانند سر بلند کنند. قضیه موشک زدن سپاه به مقر داعشیها فقط این نبود که عده ای داعشی به هلاکت برسند و مقرشان نابود شود. مهمتر از اینها بُعد سیاسی قضیه است. اینکه اسرائیل هم باور کرد که در تیررس موشکهای جمهوری اسلامی هستند.
وی هشدار داد: حامیان اینان، آمریکا، آل سعود و آل خلیفه چشمانشان را باز کنند و حواسشان باشد که جمهوری اسلامی نسبت به امنیتش و آرمانهایش کوتاه نمی اید و هر نقطه ای را صلاح بداند مورد هدف قرار می دهد و از هیچ کسی نه می ترسد نه اجازه می گیرد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اظهار داشت: آن زمان که جمهوری اسلامی ایران ابتدای کار بود و چنین قدرتی نداشت، با وجود تمامی فشارها، سیلی سختی به صدام و حامیانش زد. امروز که کشورمان مقتدرتر، بیدارتر، هوشیارتر و با تجهیزات بیشتر هست، مطمئناً اجازه نخواهند داد نگاه چپ هم بیندازید.
خطیب جمعه خمینی شهر با اشاره به هفته صرفه جویی در مصرف آب نیز گفت: زاینده رود کم آب شده و سطح آب چاه های زیرزمینی بسیار پایین رفته است و دارد خشک می شود. هم دعا می کنیم خداوند به برکت ماه رمضان جبران گذشته را بکند و سرزمینمان را سیراب سازد هم ان شا الله صرفه جویی درحدامکان را فراموش نکنیم.
امام جمعه شهرمان در پایان با تاکید بر اینکه سعی کنیم دستاوردهای ماه مبارک رمضان را حفظ نماییم، گفت: پس از ماه رمضان دیگر بین اعضای خانواده اختلافی وجود نداشته باشد. دلهای مردم با هم مهربان باشد و نزاع نباشد. به فقرا و نیازمندان رسیدگی کنیم. انس با قرآن را رها نکنیم. نماز اول وقت و جمعه و جماعت را ترک نکنیم. انس به عبادت و دعا را حفظ کنیم تا بتواند در زندگیمان کارساز باشد. مراسمات عروسی اصلاح شده و در چارچوب اسلام باشد. در کل تقوای اجتماعی، تقوای خانوادگی و تقوای فردی را حفظ کنیم.

گفتنی است اقشار مختلف مردم خمینی شهر هماهنگ با سایر مسلمانان جهان با شرکت در راهپیمایی روز قدس بر صبح آخرین جمعه ماه مبارک رمضان رنگی از حماسه زدند. مردم با شعارهای کوبنده مرگ بر اسراییل و مرگ بر آمریکا جنایات مستکبران را محکوم کرده و مشت محکمی بر دهان آنها کوبیدند. 

photo 2017 06 24 10 51 28

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید