امروزپنجشنبه, 31 خرداد 1397-- Thursday Jun 21 2018

ساعت 05:30:33

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 01:32:35

در گردهمایی روحانیون وائمه جماعات خمینی شهر مطرح شد؛

دشمن، عاشورا و مهدویت را هدف گرفته است

سه شنبه, 24 اسفند 1389 ساعت 12:48 کدخبر :625
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید محمدرضا ابطحی

 

همزمان با نهم دیماه، گردهمایی روحانیون و ائمه جماعات خمینی شهر به همت امام جمعه و اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان در محل امامزاده سیدابراهیم فروشان برگزار شد. در این مراسم امام جمعه نجفآباد در سخنانی با بیان اینکه با وقوع انقلاب اسلامی، شیعه جان تازه تری به خود گرفت، طرح بحث وحدت شیعه و سنی بعد از انقلاب را منجر به تقویت تشیع دانست و افزود: امام راحل با

بیان مشترکات بین مذهب شیعه و اهل سنت توانست توطئه دشمنان را از بین ببرد و تشیع را تقویت کرد و در حال حاضر مقام معظم رهبری ادامه دهنده این راه است.
حجت الاسلام حسناتی افزود: در دو سال گذشته بیشترین فشارها به مذهب شیعه وارد شده است چون امروز شیعه در دنیا زنده است و باعث نگرانی دشمنان اسلام شده است.
وی با بیان اینکه امروز دشمنان ما دو مسئله مهم اعتقادی یعنی مهدویت و عاشورا را بعنوان دو بال حفظ مذهب شیعه هدف گرفته اند تصریح کرد: ظهور امام زمانهای دروغین و عرفانهای کاذب و افزودن برخی اعمال نامناسب در مسائل عاشورا در همین راستا رخ می دهد.
وی در ادامه گفت: بارها اعلام کردهام مردم و علماء خمینی شهر نمونه هستند. علماء بزرگی در گذشته در این شهر زندگی میکرده اند و من معتقدم ما مردم و اهالی نجف آباد تدین و فرهنگ دینی خود را مدیون عالمان دینی مخلص دیار خمینیشهر هستیم. وی افزود: خمینی شهر سابقه درخشانی در پرورش علماء بنام داشته و دارد و استقامت و پایمردی رزمندگان خمینی شهر در دوران دفاع مقدس ماندگار شده است ولی متأسفانه ما شاهدیم برخی مسائل رخ می دهد که مناسب نیست. یک حرکتی در زمانی به فرض از دیدگاه بعضی از علماء گذشته به عنوان یک عمل مستحب محسوب می شده است ولی امروز باعث ضرر به مذهب و در دنیا ابزاری برای شیعه هراسی شده است. آیا حیف نیست این همه زیبایی و مردانگی مردم این شهر به دلیل عمل برخی افراد زیر سئوال برود؟

 

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید