امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 10:48:08

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی‌شهر:

دشمن هر کاری بکند به ضرر خودش تمام می شود

دوشنبه, 27 شهریور 1391 ساعت 06:50 کدخبر :4509
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی در مراسم نماز جمعه این هفته خمینی‌شهر ضمن تسلیت به مناسبت توهین به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام(ص) گفت: هر کاری که دشمن علیه اسلام انجام بدهد، به ضرر خودش تمام می شود.

 وی با اشاره به آیه 32 سوره توبه گفت: این اعتقاد ماست که با این اقدامات دشمنان، اسلام عزیزتر می شود کما اینکه نفرت جهانی از اسراییل و آمریکا امروز خیلی فراگیر شده است. وی ریشه اقدام به این توهین بزرگ را اسراییل دانست و ادامه داد: این کار با پول و نقشه آمریکایی ها انجام شده است.

امام جمعه خمینی شهر ادامه داد: هر پیامبری از سوی خدا آمده مخالفان و دشمنانی داشته و مبارزه با انبیا همیشه وجود داشته است. پیامبر اسلام(ص) نیز از این قضیه مستثنا نبود و از همان ابتدا حتی برخی اقوامش در برابرش ایستادند. دلیل آن هم این است که سخنان پیامبران مانع پیشرفت منافع دشمنانست. رحیمی افزود: هر جا که دیدند پیامبر اسلام (ص) یا قرآن کریم مانعست، با کشتن، توهین یا متهم کردن ضربه وارد کردند و کینه خود را خالی نمودند. حجت الاسلام رحیمی با اشاره به اینکه این جریانات برای ما تازگی ندارد، گفت: با تبلیغات سوء دین را به حاشیه کشاندند تا آنجا که دین را افیون و مخدر خواندند، مدتی بود دشمن از دین نمی هراسید اما به مجرد اینکه دین باز هم وارد صحنه شد و معادلات آمریکایی ها به هم خورد، باز هم دشمن متوجه خطر اسلام شد و لذا این همه فتنه در سال های اخیر به خاطر همین بود.

امام جمعه خمینی‌شهر در خطبه‌های این هفته به مناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع) به نقش امام در جامعه اشاره کرد و گفت: امام نقش های بسیاری را در جامعه ایفا می کند که اولین آن حفظ وحدت در جامعه است. خداوند امام را برای این قرار داد که جامعه دچار تفرقه نگردد. وی حفاظت و دفاع از دین را نیز از دیگر نقش های امام عنوان کرد. وی با تا کید بر اینکه اجرای احکام اسلام وظیفه امام عادل است و اگر افرادی بخواهند به دین آسیب برسانند، امام در مقابلشان می ایستد، افزود: دعوت مردم به سوی خدا از دیگر نقش های امام است. این نقش ها را در زمان غیبت فقها و مراجع و ولی امر مسلمین به عهده دارند.

خطیب نماز جمعه خمینی شهر، مبارزه با این اقدامات دشمن را وظیفه همه مسلمانان، جوانان و هنرمندان دانست و افزود: وظیفه ماست که مقابله به مثل کرده و اعمال زشت آنان را خنثی نماییم.

گفتنی نمازگزاران خمینی شهر نیز همزمان با سراسر کشور بعد از نماز جمعه بر ضد این اقدام توهین آمیز راهپیمایی کردند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید