امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 07:50:00

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

دفتر خیریه امام موسی کاظم(ع) در زندان خمینی شهر آغاز بکار کرد

دوشنبه, 09 اردیبهشت 1392 ساعت 11:35 کدخبر :5484
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
با حضور مسئولين استان و شهرستان و خيرين، دفتر خيريه حضرت امام موسي كاظم(ع) زندان افتتاح شد.

مدير كل زندانهاي استان در اين مراسم به خبرنگار فرصت گفت: فعالیت خیریه امام موسی کاظم(ع) در زندانهای استان از سال 89 آغاز شده و در ظرف این دو سال به گسترش عملکرد خویش و افزایش زیرشاخه ها و حامیانی در شهرستانهای مختلف از جمله خمینی شهر، گلپایگان و شهرضا پرداخته است. وی افزود: بهره برداری از دفتر خیریه امام موسی کاظم(ع) به خیرین شهرستان این امکان را می دهد که با فعالیتهای این خیریه آشنا شده و با آن همکاری نمایند. امیری خاطر نشان کرد: در این دو سال و پس از ورود فعالیتهای خیریه به فضای زندان خمینی شهر، شاهد فعالیت و همکاری فراوانی از جانب خیرین این شهرستان در زمینه ساخت فضای زندان و کمک به خانواده های زندانیان و نیز آزادی زندانیان بوده ایم .

خمینی شهر رتبه اول
وي در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در چند روز گذشته با اهدای 150 میلیون تومان از جانب خیرین 35 نفر از زندان آزاد شده اند گفت: شهرستان خمینی شهر در زمینه همکاری با خیریه امام موسی کاظم(ع) و یاری کردن زندانیان و خانواده های آنان حرف اول را در استان می زند و رتبه اول استان را در آزاد کردن زندانی ها و کمک به خانواده زندانیان به خود اختصاص داده است.

فضای موجود در زندانها جوابگوی تعداد زندانیان نیست
وی مهمترین برنامه خیریه را اصلاح و تربیت و ارائه خدمات فرهنگی تربیتی برای زندانیان و خانواده های آنان دانست و افزود: امروز فضای موجود در زندان ها جوابگوی تعداد زندانیان نیست و باید به فکر تأمین فضا برای زندان ها چه در شهر اصفهان و چه در شهرستانها باشیم چرا که با استانداردهای موجود و مورد نیاز فاصله گرفته ایم.

خدمات خیریه امام کاظم (ع) به زندانیان و خانواده هایشان
مسئول انجمن خيريه امام موسي كاظم (ع) زندان های استان اصفهان هم در این مراسم، ضمن تشکر از همکاری مردم و مسئولین قضایی و اجرایی و نمایندگان در جهت پیشبرد اهداف خیریه خاطر نشان کرد: تأمین فضا برای زندانیان کمک زیادی به برطرف کردن مشکل خواب و بهداشت و حتی مشکلات فرهنگی زندانیان می نماید . وی ضمن اشاره به اینکه امروزه در زندانهای ما به دلیل خدمات رفاهی و ارائه امکانات لازم، امنیت و آسایش برای زندانیان و مراجعان به زندانها به وجود آمده است افزود : از مجموع 31 استان در جشن گلریزان سال جاری 16 میلیارد جمع آوری شد که یک میلیارد و 400 میلیون تومان از این مبلغ توسط خیرین اصفهانی اهدا گردید .
صدیقی پور در ادامه گفت: در مدت این دو سال که خیریه در زندان تشکیل شده است بیش از 200 مورد آزادی صورت گرفته که 50 مورد آن مربوط به هفته گذشته و با مبلغی بالغ بر 200 میلیون تومان بوده است .همچنین در دو سال گذشته نزدیک به یک میلیارد تومان کمک به خانواده ها از نظر ارزاقی، جهیزیه، درمان و بستری و اعمال جراحی ، اجاره بها و کمکهای فرهنگی صورت گرفته است . وی افزود: در آستانه سال جدید 150 میلیون تومان نیز در قالب بن ارزاق شامل برنج و روغن و مرغ و حبوبات و سویا و ماکارونی بین خانواده های زندانیان توزیع گردیده است.
صدیقی پور خاطرنشان کرد: ما در تمامی عرصه های خدماتی با استقبال چشمگیر خیرین روبرو بوده ایم تا جایی که باید بگوییم اصفهان نه تنها دارالمومنین بلکه دارالخیرین است و در هیچ جای دنیا به اندازه اصفهان انسانهای خیر وجود ندارد.
وی ضمن اشاره به اینکه مهمترین عامل در جذب خیرین تلاش و صداقت در گفتار و رفتار است گفت: مهمترین برنامه خیریه در سالهای آینده علاوه بر فعالیتهای فرهنگی، ایجاد اشتغال برای زندانیان و خانواده آنان است تا افراد پس از آزادی نه تنها بیکار و سربار جامعه نباشند بلکه کارآفرین نیز باشند .

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 آقا سعید 19 مرداد 1392 ساعت 17:55
فردی هستم ک حدود 6 سال پیش یک ازدواج ناموفق داشته ام.
و الان مجدد ازدواج نموده ام.
هم اکنون بدلیل خرج و مخارج زندگی و داشتن بدهکاری،
قادر ب پرداخت 20میلیون تومان جهت جلب رضایت همسر اولم نیستم و هم اکنون رأی آزاد میباشم و کسب و کارم هم دچار اختلال شده است.
در صورت توان تقاضای کمک مالی از شما دارم
09100558187
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید