امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 14:27:59

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

راه آن طرف خیابان از کجاست؟

دوشنبه, 23 اردیبهشت 1392 ساعت 15:24 کدخبر :5537
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
حتما برایتان پیش آمده که در پیاده رو داری قدم می زنی و لازم می شود به آن طرف خیابان بروی

اشاره :  پرسه عنوان ستونی است که مسایل، مشکلات وتحولات جاری شهرستان رادر حوزه های مختلف طرح میکندیک شهروند آشنا به آیین شهروندی و پایبند به قانون و مقررات در چنین مواضعی می گردد تا گذری برای عبور از خیابان بیاید. بهترین حالت سر چهاراه ها و عبور از روی خط عابر پیاده است.
در عمل کمتر چنین شرایطی را می توان یافت و فرد مجبور می شود از هر کجا که ممکن است وارد خیابان شود و با ترس و لرز از لابلای ماشین ها به آن طرف خیابان برسد و اگر جایی برای وارد شدن به پیاده رو بود وارد پیاده رو شود.
حال تصور کنید کنار خیابان جدول ها بلند باشد، فرد عابر هم سالخورده و یا خانم و یا بچه باشد و موتور سوار هم که فراوان آن وقت باید به خدا پناه برد.
اما باز هم این تمام ماجرا نیست، چرا که گاه راهی برای ورود به خیابان در مقابل خط عابر پیاده وجود دارد اگر سواره ها آن را زیر نگرفته باشند می شود از آن عبور کرد ولی وقتی به آن طرف خیابان می رسی راهی برای رفتن به پیاده رو نمی یابی که در این صورت یا باید عملیات آکروباتیک انجام دهی و از روی موانع به پیاده رو بپری و اگر نتوانستی این عملیات را انجام دهی ناچار با ترس و لرز از کنار خیابان بروی تا جایی برای وارد شدن به پیاده رو بیابی و گاه خلاف میل خود گل های کاشته شده را هم زیر پا له کنی.
نمونه می خواهی چهارراه امام حسین (ع) ورودی بلوار توحید به چهارراه سمت بانک سپه زودی می شود از مقابل خط عابر پیاده وارد خیابان شد که البته به خاطر شکل هندسی ناجور و بی توجهی سواره ها به حق پیاده ها زورکی خط را می بینی می توانی از آن عبور کنی اما وقتی به آن طرف بلوار می رسی راهی برای ورود به پیاده روی منتهی به کتابخانه الغدیر نیست ناچار مردم مجبور می شوند از فاصله بین درختچه های مورد تیر برق استفاده کنند و گاه با وجود گلی بودن جدی وارد پیاده رو شدند اما همین امکان خود ساخته مردم هم اخیرا توسط داربست های بد منظری که جهت نصب بنر تعبیه شده، غصب شده است.
شخصا افرادی را دیده ام که وقتی با هزار مکافات از آن طرف خیابان به محل نصب داربست می رسند از ترس جان خود می نشینند و از زیر آن عبور می کنند تا مبادا در این پیچ موتوری ماشینی به آن ها بزند.
این جاست که باید از جانب شهروندان پرسید به راستی راه آن طرف خیابان از کجاست؟

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید