امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 05:03:58

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

رفتیم که پر توان بازگردیم

رفتیم که پر توان بازگردیم

یکشنبه, 28 خرداد 1391 ساعت 13:04 کدخبر :4164
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
سلام، سلامی حقیقی در فضای مجازی به دوستان صمیمی و مخاطبان همراه و همراهان مخاطب، عزیزان کاربر و کاربران عزیز، شهروندان صاحب نظر و مصاحبان همشهری.

بازآمدیم تا باز هم دور هم جمع شویم، خبرهای شهرستان را دنبال کنیم، سفره دلمان برای همدیگر باز کنیم، از دل مشغولی ها، نگرانی ها، بیم ها و امیدهایمان بگوییم، دل نوشته ها یمان را پیش روی همدیگر قرار دهیم، همفکران و هم زبانان را جستجو کنیم، گاه نیشخندی بزنیم، گاه قاه قاه بخندیم و گاه نگران و رنجور شویم که چرا چنین است و چنان نباید باشد.

حال که دیگر شهر کوچک نیست و مانند گذشته نمی توانیم مثلا دور کرسی مادربزرگ جمع بشویم، دور فضای مجازی گرد می آییم و با هم می گوییم و می شنویم و ارتباطمان را حفظ می کنیم چراکه زنده ایم و می خواهیم زندگی کنیم و حق داریم به مسائل و اخبار شهر و دیاری که ریشه در آن داریم حساس باشیم و آن ها را پیگیری کنیم، آبادانی اش را آرزو کنیم و خدمات آن را به روز بخواهیم و اطلاعاتی از تحولات شهر کسب کنیم تا نبض شهر در دستمان باشد، دل نگران امور فرهنگی آن باشیم، وظایف خود را در برابر شهر و مردم آن بدانیم و به آن عمل کنیم و به دیگران هم گوشزد نماییم. از مدیران و مسوولین بخواهیم که وظایف خود را به شکل کامل و نیکو انجام دهند، به ناهنجاری ها و ضد ارزش ها، بی مهری ها، نفوذ فرهنگ های بیگانه، چشم و هم چشمی ها، تجملات، رفتارهای نا متعارف و غیر شهروندی و بی مسوولیتی ها و عمل نکردن بعضی شهر نشینان و مدیران به وظایف شهروندی خود حساس باشیم و درباره آن بنویسیم چه به صورت جدی و چه طنزو چه شعر و چه مقابه و چه کاریکاتور و حتی با یادداشتی کوتاه و اظهار نظری مختصر نقد منصفانه کنیم و شرح و تفصیل بدهیم و یاد بگیریم که به هم و به نظرات یکدیگر احترام بگذاریم و دید نقادانه و منطقی داشته باشیم و تحمل انتقادات را هم داشته باشیم و از مسؤولین هم همین موارد را بخواهیم تا افکار به هم نزدیک و قلب ها مهربان شده و فضای شهر برای تنفس و زیستن مناسبتر گردد.

حق داریم با تاریخ و پیشینه شهر آشنا شویم، مشاهیر و بزرگان و ایثارگران آن را بشناسیم. جاذبه های تاریخی و طبیعی آن را بدانیم، از موفقیت های هنرمندان، شاعران، نویسندگان، نخبگان و قهرمانان آن کسب خبر کنیم، دل نگران بی کاری و فقر و اعتیاد و افزایش طلاق و ضد هنجارهای دیگر باشیم و ریشه آنها را دریابیم، به فضای سبز و محیط زیست و باغات و کشاورزی شهرستان حساس باشیم وسهم خود را در حفظ آنها بشناسیم و به آن عمل کنیم.

با چشمانی باز کم کاریها، کج کاریها و کج فکریها و بد سلیقگی ها را ببینیم و از مسؤولین بخواهیم که وقت و سرمایه و امکانات و منابع مردم را هدر ندهند و فکری جز خدمت در سر نداشته باشند با درک درست از شرایط و اوضاع جامعه و امکانات آن در بهبود شرایط، رفع تنگناها وسلامت فضای شهر چه از نظر فرهنگی و چه عمرانی بکوشند و برای تمامی امور برنامه داشته باشند و انجام کار های مردم را سهل و آسان کرده و با برنامه های آبادانی و توسعه کارشناسی شده و منطقی و بهنگام سبب رونق کارها و شور و نشاط مردم شوند.

نیل به آنچه برشمره شد نیازمند تحقق پیش شرط هایی در بخش های مختلف دارد که بر شمرده می شود:

1- زیرساختی و سخت افزاری: همان وجود سایت و با امکانات و قابلیت های مختلف که رفت و برگشت چند روزه اخیر هم به دلیل بهینه کردن این فضا و اصلاح اشکالات قبلی و افزودن قابلیت های جدید به آن بود.

2- مدیریتی: که دارای برنامه و طرح برای سایت بوده و طبق آن عمل کرده و امکانات سخت افزاری و اجرایی را برای آن فراهم نماید.

3- تغذیه ای: افراد صاحب نظر و قلم و فکر و اندیشه که بتوانند برای سرویس ها و ستون های مختلف سایت مطالب مفید و کاربردی و به روز تهیه کنند و خبرنگاران و گزارشگرانی که به سرعت اخبار و رویدادها را برای سایت ارسال نمایند.

4- همکاریهای مردمی: کاربران و شهروندانی که احساس مسؤولیت کرده و خبر و گزارش و مطلب حداقل از محیط پیرامون خود تهیه نمایند و درباره مطالب روی سایت اظهار نظر نمایند و در مباحث شرکت فعال داشته باشند.

5- همکاری ادارات و روابط عمومی ها: که اخبار و رویدادهای حوزه خود و همچنین برنامه های آتی و اطلاعیه های مربوط را در اختیار قرار دهند تا روی سایت برود و مجبور نشویم از بنرهای سر چهار راه ها کسب خبر کنیم و منتشر کنیم، حتی روابط عمومی شهرداری هم اطلاعیه های خود را به سایت نمی رساند، که امیدواریم ادارات و روابط عمومی ها ارسال اخبار و اطلاعیه های خود را برای سایت فرصت آنلاین در دستور کار قرار دهند.

6- همکاری گروه های نهاد کانون ها و انجمن های ادبی، فرهنگی، هنری، مذهبی و حرفه ای و تخصصی که اخبار فعالیت های حوزه خود و نیز برنامه های آتی و اطلاعیه های مربوط را ارسال نمایند تا از طریق سایت به اطلاع دیگران رسانده شود

7- همکاری مراکز آموزشی از قبیل مدارس، حوزه های علمیه و مراکز آموزش عالی و کتابخانه ها به هر تقدیر به سایت فرصت آنلاین نسخه جدید خوش آمدید و منتظر همکاری و همیاری تک تک شما هستیم بی شک هر تلاش و یاری شما در افزایش کیفیت از جوانب مختلف مؤثر می باشد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#3 +1 صمد شفیعی مقدم 01 تیر 1391 ساعت 11:22
اگر امکان اس ام اس اخبار را هم داشته باشید مشتری می شویم.
نقل قول
 
 
#2 0 سکوت.. 31 خرداد 1391 ساعت 23:06
سلام وعرض ادب...
قسمت ورود اعضای سایتتون فعال نیست...
موفق باشید.
نقل قول
 
 
#1 +1 salman3 30 خرداد 1391 ساعت 16:24
بازگشت فرصت انلاین را تبریک می گویم.
امیدوارم هرچه سریعتر نسخه پی دی اف شماره های گذشته را هم روی سایت بگذارید
یک کم تنبل شده اید!!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید