امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 14:25:26

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی شهر:

روزه باید انسان را باتقوا کند

شنبه, 22 تیر 1392 ساعت 16:37 کدخبر :5733
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
امام جمعه خمینی شهر در نماز جمعه دیروز ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: روزه باید انسان را به گونه ای باتقوا کند که در حدیث نبی مکرم(ص) خطاب به مولا امام علی(ع) آمده است که چشم و گوش هم روزه باشد؛ هر چیزی را نبیند، هر صدایی را نشنود، هر دروغ و شایعه ای را نپذیرد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی از دیگر دستورات روزه دار در این حدیث را رسیدگی به یتیمان عنوان کرد و ادامه داد: اگر می خواهید بعد از رحلتتان حق فرزندانتان ضایع نگردد و یتیم نوازی شوند، به یتیمان مردم و فرزندان شهدا رسیدگی و محبت کنید. مواظب حق یتیم باشید.


خطیب جمعه خمینی شهر افزود: موقع نماز دعا مستجاب می گردد اما ماه رمضان اختصاص داده شده است. در این ماه هنگام نماز دستانتان را بلند کنید و از خدا کمک بخواهید. این زمان ساعتی است که خدا نگاه می کند. در ادامه حدیث داریم که انفس شما در رهن گناه است یعنی کمر شما 11 ماه از بار گناه سنگین شده است پس با استغفار و توبه آن را رها سازید.


حاج آقا رحیمی ادامه داد: اگر می خواهید افطاری بدهید فقرا را شناسایی کنید و مواد غذایی را بسته بندی و به در خانه شان ببرید. این را می گویند افطاری. افطاری بدهید ولو به یک لیوان آب البته هر کس به وسع خود.


استاد حوزه و دانشگاه ادامه حدیث را خواند و گفت: هر کس در ماه رمضان اخلاق خود را با مردم نیکو گرداند، خدا در قیامت جواز عبور از پل صراط را برایش صادر می کند. روزه یعنی خوش اخلاقی؛ روزه دار باید خوش اخلاق باشد.


امام جمعه خمینی شهر در پایان گفت: درهای رحمت الهی یک ماه باز است، کاری نکنیم که بسته شود، درهای جهنم بسته است، کاری کنیم که دیگر باز نشود. شیاطین در غل و زنجیرند، کاری کنیم تا بعد از ماه رمضان دوباره بر ما مسلط نشوند. گناه نکردن در ماه رمضان بهترین عملی است که در این حدیث هم بدان اشاره شده است.


گفتنی است امام جمعه در مراسم نماز جمعه از مهدی شیروی نوجوانی که روز اول ماه رمضان نزد مقام معظم رهبری به قرائت قرآن پرداخت، تقدیر کرد. به گفته این قاری نوجوان، مقام معظم رهبری سلام خودش را به از طریق وی به مردم خمینی شهر رساند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید