امروزجمعه, 31 فروردين 1397-- Friday Apr 20 2018

ساعت 15:22:17

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 22:37:23

در غرفه شهرداری خمینی شهر صورت گرفت؛

رونمایی از سند چشم انداز خمینی شهر 1405 در نمایشگاه شهرداری ها با حضور وزیر کشور

سه شنبه, 30 آبان 1391 ساعت 12:53 کدخبر :4736
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
در مراسمی از سند چشم انداز 15 ساله شهرداری و اولین برنامه استراتژیک 5 ساله شهرداری خمینی شهر با حضور وزیر کشور رونمایی شد. در این مراسم که در نمایشگاه دستاوردهای شهرداری های کل کشور و در غرفه روابط عمومی شهرداری خمینی شهر برپا شده بود تعدادی دیگر از مقامات استان و کشور حضور داشتند.

در مدت چهار روز برگزاری این نمایشگاه، مقامات ارشد کشور و استان از جمله معاون عمرانی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری های کشور (مهندس ارشاد منش)، معاون عمرانی استانداری، مدیر کل دفتر امور شهری استانداری، رییس سازمان همیاری شهرداری های استان از غرفه خمینی شهر بازدید کردند. برخی نمایندگان استان از جمله آقایان محسن صرامی، ایرانپور(مبارکه)، منصوری (لنجان) و موسوی (فلاورجان)، شهرداران استان اصفهان، فرمانداران استان، معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری خمینی شهر، اعضای شورای اسلامی شهرهای استان اصفهان و سیدجواد ابطحی نماینده سابق خمینی شهر از دیگر بازدیدکنندگان غرفه شهرداری خمینی شهر بودند.

در این غرفه در مدت برپایی نمایشگاه، تلاشهای فراوانی در قالب توزیع بروشورهایی جهت آشنایی مسئولان و سرمایه گذاران با فرصت های سرمایه گذاری و گردشگری و همچنین تاریخ و افتخارات خمینی شهر صورت گرفت. توزیع کتابچه فرصت های سرمایه گذاری در خمینی شهر، نمایش عکس های 360 درجه (سه بعدی) از آثار تاریخی، و فرصت های سرمایه گذاری، توزیع فلاش کارت "خمینی شهر کجاست" و نمایش ماکت خمینی شهر از جمله این تلاش ها بود که توسط روابط عمومی شهرداری خمینی شهر صورت گرفت. همچنین گزارش عملکرد یک ساله واحدهای مختلف شهرداری هم در معرض دید مردم و مسئولان قرار داشت. لازم به ذکر است غرفه آرایی غرفه خمینی شهر مورد استقبال بازدیدکنندگان واقع شد.

در ادامه، برخی بخش های کتابچه "فرصت های سرمایه گذاری در خمینی شهر " را که در این غرفه توزیع گردید، جهت آشنایی شهروندان و بخصوص سرمایه گذاران درج می کنیم.

شهرک سنگ [پروژه آماده عقد قرارداد]

وجود 230 معدن سنگ و بیش از هزار و 800 کارخانه فراوری آن، استان اصفهان را به بزرگ ترین تولید کننده سنگ های تزیینی در کشور تبدیل کرده که با استفاده از این شرایط، سنگبری های استان بیش از 50 درصد سنگ های فرآوری شده موجود در بازار کشور را تامین می کنند. شهرداری در نظر دارد با راه اندازی شهرک سنگ، خمینی شهر را به مرکز عرضه سنگ به مشتریان تبدیل نماید. زمین و طرح های آن آماده شده و آماده جذب سرمایه می باشد.

مساحت زمین برای پروژه: 47000 مترمربع، موقعیت زمین: بلوار آزادگان روبروی دانشگاه صنعتی، آورده شهرداری: زمین پروانه ساخت.

فروشگاه هایپر [پروژه در دست مطالعه و برنامه ریزی]

نیاز روز افزون جمعیت شهری به مراکز خرید متمرکز باعث کاهش مشکلات شهری از جمله ترافیک می شود که در وقت شهروندان صرفه جویی شده و خریداران می توانند اجناس بهتر و با تنوع بیشتری خریداری کنند. از طرف دیگر فروشندگان کالا در رقابتی تنگاتنگ اجناس خود را عرضه می نمایند. همچنین کنترل بازار برای دستگاه های نظارتی نیز آسان تر می شود. با این نیت شهردار در نظر دارد میدان میوه و تره بار خمینی شهر را با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی نماید. کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی آن در حال انجام است که به زودی به سرمایه گذاران عرضه می شود.

مساحت زمین: 10000 مترمربع، موقعیت: جنب ورزشگاه مادر خیابان آیت الله صهری، هزینه برآورد شده: 10 میلیارد ریال، آورده شهرداری: زمین و مجوز مربوطه، انواع مشارکت: مدنی

مجموعه تفریحی لادر [پروژه آماده عقد قرارداد]

منطقه تفریحی چشمه لادر یکی از تفرجگاه های مردم این شهر بوده که در مناسبت های مختلف پذیرای گردشگران و دوستداران طبیعت می باشد. آب این چشمه از دل کوه های شمال غربی شهر جاری می شود و در بستر خود به سمت پایین محیط آرام و دلپذیری را برای دوستداران طبیعت فراهم می کند که در فصول پر باران و خنک سال مکانی مناسب جهت گذراندن ساعاتی آرام در دل کوه هاست. با توجه به کمبود فضاهای تفریحی در شهر و نیاز روز افزون مردم و ازدیاد جمعیت، شهرداری با مطالعه و برنامه ریزی دقیق زمین موجود در این منطقه را با هدف ایجاد قطب گردشگری و تفریحی مورد ارزیابی قرار داده است. در این مجموعه بزرگ تالارهای متعدد، شهربازی مدرن، تله کابین، رستوران، فروشگاه هایپر، فضای سبز و ... طراحی شده و آماده سرمایه گذاری می باشد.

مساحت زمین: 260 هکتار، آورده شهرداری: زمین و مجوزهای مورد نیاز، موقعیت زمین: جاده کمربندی چشمه لادر.

هتل سنتی خانه مجیر، فرهنگسرای امیرکبیر، پارکینگ طبقاتی بوعلی، میدان میوه و تره بار، مجموعه بازی سرپوشیده، کارونسرای دوشنبه بازار و ... از دیگر پروژه های معرفی شده در این مجموعه است.

نظرات  

 
#1 0 همشهری1 03 آذر 1391 ساعت 10:06
آقای فرصت شهامت چاپ نظرات هم ندارید فقط ذهنیات خودتان را چاپ می کنید!!!!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید