امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 03:59:04

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

سازمان امور مالیاتی مقصر اصلی مشکلات صنف سنگ کشور است
نماینده خمینی‌شهر در مجلس:

سازمان امور مالیاتی مقصر اصلی مشکلات صنف سنگ کشور است

دوشنبه, 15 اردیبهشت 1393 ساعت 12:45 کدخبر :7263
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: بدن شک سازمان امور مالیاتی مقصر اصلی مشکلات پیش آمده برای تولید کنندگان سنگ کشور است و همه باید برای حل این مشکلات اقدامات اساسی کنند.

به گزارش فرصت آنلاین به نقل از تسنیم، محسن صرامی در این باره گفت: در جلسه‌ای که به همراه فعالان سنگ استان‌های فارس، قم و اصفهان با وزیر صنعت، معدن و تجارت و ریاست سازمان امور مالیاتی کشور برگزار کردیم، تفاهم‌نامه‌ای انعقاد شده و بلافاصله همان روز این تفاهم نامه به سمع و نظر وزیر امور اقتصادی و دارایی رسید.

وی بیان کرد: قرار شد روی این تفاهم نامه کارهای کارشناسی انجام شود و وزیر نیز دستوری را مبنی بر حل مشکل سنگ‌بری‌ها بر اساس تفاهم‌نامه صادر کرد.

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بد برخوردی سازمان امور مالیاتی کشور با 2 صنف طلا و سنگ سبب ناراحتی مردم و تولید کنندگان این صنوف شده و آنها که در حال حاضر چند 10 میلیون شغل به طور مستقیم و غیر مستقیم را تحت پوشش خود دارند، با مشکل مواجه هستند.

وی با بیان این که در حال حاضر تهمت‌های فرار مالیاتی و مالیات‌های زیر زمینی به تولید کنندگان این صنوف زده می‌شود، افزود: آن‌ها این تولیدکنندگان را با چنین رفتار و گفتاری در مقابل خودشان قرار دادند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: من در جلساتی که در سطوح مختلف محلی، استانی و کشوری با این تولیدکنندگان داشتم، به این نتیجه رسیدم که اینان افراد متدین و معتقد به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و آن‌ها هم اعلام کردند که مالیات را در چهار چوب قانون و بر اساس منطق می‌پردازند.

وی گفت: از طرفی شاهد این هستیم که در سال‌های اخیر به دلیل قانون هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت حامل‌های انرژی، هزینه‌های گزافی را بر تولید تحمیل کردیم و از طرف دیگر دولت هم به تعهداتش مبنی بر برگرداندن بخشی از بودجه به دست آمده از قانون هدفمندی یارانه‌ها به بخش تولید عمل نکرده است.

صرامی گفت: من به همراه فولادگر این تفاهم نامه را خدمت آقای عسگری بردیم اما متاسفانه عسگری به دلیل تفکرات ضد تولیدی که دارد و الزامی که برای به دست آوردن شاخص‌های تولیدی خود به هر قیمتی دارند، با تولید کنندگان کنار نمی‌آیند. وی با بیان این که مقصر اصلی این مشکل سازمان امور مالیاتی کشور بوده، اظهار کرد: این سازمان بر اساس شاخص‌هایی که او را موظف به دریافت مالیات می‌کند، چوب دریافت را بر سر تولید کننده گرفته و بر زمین می‌زند؛ اکنون مرتب اخطاریه و احضاریه از سوی سازمان امور مالیاتی به کارخانه‌های تولیدی می‌رود و مدیران این کارخانجات را در حالی که در شرایط تحریم برای فروش محصولاتشان یا وارد کردن مواد اولیه مجبور به خروج از کشور هستند ممنوع‌الخروج می‌کنند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس گفت: این‌چنین رفتارهایی ایجاد عدم جذابیت در تولید می‌کند و در نهایت نیز منجر به خروج سرمایه از کشور می شود و این ضربه اساسی به تولید و بر خلاف دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی است.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 محبوب 15 اردیبهشت 1393 ساعت 14:54
به به به
خوشحالم
این اقدامتان جای بسی تشکر دارد
بلاخره حق کپی رایت را رعایت کردید و منبع اخبار را زدید
از نماینده محترم تسنیم در خمینی شهر هم سپاسگذاریم
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید