امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 12:40:42

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی شهر:

سازمان های حقوق بشر و اسلامی در مقابل جنایاتی که در سوریه اتفاق می افتد، سکوت کرده اند

شنبه, 14 اردیبهشت 1392 ساعت 08:17 کدخبر :5501
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : طاهره خونساری
حجت الاسلام رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اظهار تاسف از اتفاقاتی که این روزها در سوریه به وقوع می پیوندد، گفت: اتفاقات تاسف باری مثل تخریب و نبش قبر حجر بن عدی صحابی امیرالمومنین (ع)، محاصره 10 ماهه یک شهر که مردم غذا و دارو ندارند و از علف تغذیه می کنند،

 سر بریدن جوانانی که می خواستند از شهر خارج شوند و .. از اقدامات وهابی ها در سوریه است.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، امام جمعه در این باره افزود: آمریکا و متحدانش ترکیه، قطر، عربستان و اسرائیل بنا دارند دولت سوریه را ساقط کنند و سازمان حقوق بشر، غیر متعهدها و کنفرانس اسلامی سکوت کرده اند.
وی با اشاره به انتخابات شوراها و ریاست جمهوری تاکید کرد: در اسلام بیان شده که با افراد احمق و نادان گرچه دین دار باشند، با افراد دروغگو که وعده دروغ به مردم می دهد و یک سری اموال را بدون اختیار خرج می کند، با بخیلان، تنگ نظران و خسیسان که نمی گذارند خیابان و پارک و.. ساخته شود، با افراد ترسو که با یک تشر در جا می زنند و آدم های حریص که دنبال پولند تا منافع مردم، مشورت نکنید.
نماینده ولی فقیه در ادامه بحث حقوق فرزندان از محبت به عنوان رکن اصلی تربیت فرزندان نام برد و به والدین توصیه کرد: زمینه محبت در خانواده ها را فراهم کنند تا فرزندان از خانواده طرد نشوند.
حجت الاسلام عباس رحیمی با اشاره به روز هلال احمر از امدادگران خمینی شهر که هنگا سیل، زلزله و در ایام تعطیلات به یاری مردم می شتابند تشکر کرد.
بیشترین نماز جمعه سطح کشور در استان اصفهان اقامه می شود.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، حجت الاسلام صالحیان این هفته مهمان نماز جمعه خمینی شهر بود و در بین نماز ضمن ابراز خشنودی از اینکه در بین نمازگزاران خمینی شهری است، اظهار داشت: از این حضور پر شور و بانشاط و این صف هایی که مثل بنیان مرصوص نماز جمعه را پاس می دارید، تشکر می کنم.
مسئول سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان افزود: به اذن مجتهد جامع الشرایط که در راس حکومت است بعد از انقلاب 700 نماز جمعه در سطح کشور برپاست که 70 مورد آن در استان اصفهان اقامه می گردد.
وی در رابطه با مقام امام جمعه اظهار داشت: مقام و شخصیت امام جمعه در راستای امامت و ولایت است. نماز جمعه از شئونات امام معصوم (ع) است که در زمان غیبت به ولی مطلق جامع الشرایط یا کسی که به او اذن داده شود، منتسب می گردد.
حجت الاسلام صالحیان نماز جمعه و امام جمعه را نمادی از مکتب امام حسین (ع) خواند و تصریح کرد: امروز باید به وحدت و تفکرحسینی مان که همه دنیا، مسلمان ها و ابرقدرت ها انتظار دارند ما از آن دست برداریم تا کشتی کشتی برنج و روغن به کشور سرازیر شود، پایبند باشیم.
وی تاکید کرد: آمریکا می گوید من کدخدای دهکده جهان هستم ولی ما در دعای ندبه مان رهبر این دهکده را تعیین
می کنیم. این قدرت و وحدت باید با حضور در حماسه انتخابات حفظ شود و این علم برافراشته شده به صاحب اصلی آن برسد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید