امروزپنجشنبه, 31 خرداد 1397-- Thursday Jun 21 2018

ساعت 20:50:06

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 03:03:37

در نشست مشترك روحانيون شهرستان با فرمانده انتظامي استان مطرح شد:

سردار کرمی: روحانیون با ایفای نقش خود، جوانان را از فساد نجات دهند

شنبه, 16 بهمن 1389 ساعت 08:29 کدخبر :521
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

با تغییر فرماندهی نیروی انتظامی استان در چند ماه گذشته، شاهد حضور فعال و پررنگ سردار کرمی در شهرستان خمینی شهر و اجرای برنامه‌هاي مهم بوده ایم.

از جمله اين برنامه ها، كه براي اولين بار برگزار شد دیدار فرمانده انتظامی استان با روحانیون، علماء و طلاب حوزه‌های علمیه شهرستان بود. در ابتدای این جلسه، حجت‌الاسلام سالمی امام‌جمعه خمینی‌شهر با اشاره به اجرای عملیات ویژه پاکسازی و برخورد با فروشندگان موادمخدر در يكي از محلات گفت: با توجه به انتظارات و درخواست مردم شهرستان لازم است نیروی انتظامی در برخورد با متخلفین از خود اقتدار و همت بیشتری نشان دهند.
وی افزود: اقدام اخیر نیروی انتظامی كه با همکاری دادستان و مراجع قضایی صورت گرفت باعث نشاط و شادابی بسیاری از مردم به خصوص اهالی منطقه شد که لازم است این اقدامات افزایش و استمرار داشته باشد.
در ادامه، حجت‌الاسلام جبل‌عاملی مدیر حوزه های علمیه شهر با بيان اينكه آرامش و نشاط روحی و جسمی در سایه امنیت روح و جسم به دست میآید تصريح كرد: روحانیون و علماي جامعه بعنوان چراغ راهنمایی معنوی و پلیس بعنوان حافظ امنیت در یک مسیر حرکت می کنند.
وی افزود: روحانیون و نیروی انتظامی مکمل یکدیگر هستند و جامعه ما نيز، هم نیاز ویژه به فعالیتهای معنوی و هم اقتدار انتظامی و برخورد با متخلفین و جلوگیری از فساد و فحشاء دارد.
وی با تأكيد بر قاطعیت در امور انتظامی و قضایی گفت: طبق دستورات و روش و عملکرد ائمه اطهار و پیامبر اکرم(ص)، برخورد با مجرم و خلافكار بايد با شدیدترین نوع مجازات همراه باشد زیرا شدت مجازات باعث از بین رفتن جرم در جامعه خواهد شد.
وی افزود: این وظیفه ماست که این مسائل را تذکر دهیم زیرا خداوند در روز قیامت ما را بازخواست می کند که چرا به وظیفه خود عمل نکردیم.
حجت‌الاسلام جبل‌عاملي تصريح كرد: امروز شاهدیم كه نیروی انتظامی و دستگاه قضایی با عطوفت با مجرم برخورد می کنند و قانون و دستورات اسلامی در جامعه با شدت لازم اجرا نمی شود در حاليكه اگر این شدت افزایش می‌یافت جرم در جامعه ما به وجود نمی آمد.
در ادامه این جلسه، فرماندار شهرستان با تشکر از فرمانده نیروی انتظامی استان بدليل در پيش گرفتن رویکرد فرهنگی گفت: اين امر نشان‌دهنده این واقعيت است كه ایشان جایگاه مذهبی و فرهنگی خمینی شهر را به خوبی شناخته است.
صالحي با تقدير از اقدام اخیر نیروی انتظامی شهرستان در برخورد با فروشندگان مواد و جمع‌آوری مظاهر علنی فروش مواد مخدر گفت: این عملیات نشان‌دهنده همدلی و وحدت بین اعضای شورای تأمین شهرستان بود و لازم است با حمایت دستگاه قضایی اینگونه اقدامات ادامه و استمرار یابد.
فرماندار در ادامه با اشاره به جایگاه فرهنگی و انقلابی شهرستان گفت:
خمینی شهر در پرورش روحانیون و علماي بنام زبانزد بوده و هست؛ علمايي كه در گذشته و حال باعث خیر و برکت شهر ما شده است.
وی افزود: متأسفانه علی‌رغم همه خوبی‌ها و ارزشهای انقلابی و مذهبی و علمی و نقش این شهرستان در حفظ نظام، به دلیل بعضی از اقدامات، در بیرون با شهرستان با نامهربانی تبلیغاتی برخورد مي‌كنند. چرا مسئله قمه زنی باعث شده تا تمام خوبیهای ما نادیده گرفته شود؟
صالحي ادامه داد: چرا نباید خمینی‌شهر را به نام علماء و روحانیون و مفاخر علمی و مذهبیاش یاد کنند؟ چرا باید تمام افتخارات ما زیر سؤال برود؟ آیا روحانیون و علماء و طلاب ما نباید به این موضوع بپردازند که تبعیت از حکم ولی‌فقیه بر همه ما واجب بوده و اکثریت علماء نیز بر این مسئله اعتقاد و اذعان دارند؟ چه شده که بعضی‌ها باعث شده‌اند تا تمام نورانیت مردم ما دچار خدشه و آسیب شود؟
در انتهای این جلسه، فرمانده نیروی انتظامی استان در جمع روحانیون گفت: امروز وظیفه برقراری نظم و امنیت و برخورد با متخلفین و حفظ ارزشهای نظام بر عهده نیروی انتظامی است و البته برقراري امنیت نسبت به گذشته بسیار سخت و پیچیده‌تر شده است.
سردار کرمی افزود: امروز روحانیون و طلاب باید به علوم و فنون روز دنیا در شناخت آخرین تهدیدات دشمن مجهز باشند چرا كه کسانی در جامعه موفق هستند که نسبت به اتفاقات و پیچیدگی‌ها و تحولات زمان آگاهی بیشتری از خود نشان دهند.
وي با تشريح پيچيدگي‌هاي هجمه دشمن به مباني اعتقادي نسل جوان افزود: امروز هجوم فرهنگی به ما نسبت به گذشته تغییر یافته است و دشمن با اطلاعات و فن‌آوری و تجهیزات ماهواره ای خود به راحتی در بین خانواده های ما حتی خانواده های مذهبی رسوخ کرده است و به راحتی هدف خود را پیاده می کند.
فرمانده انتظامي استان با بيان اينكه دشمن از غفلت ما سوءاستفاده مي‌كند افزود: امروز بی‌تفاوتی و بی‌مسؤولیتی و راحت از کنار خلاف گذشتن باعث ترویج فساد و جرائم در جامعه می شود و خالی کردن صحنه جامعه از افراد مذهبی باعث خواهد شد كه صحنه جامعه در اختیار افراد شرور و خلافکار قرار گیرد. .
وی با اشاره به نقش روحانیون در اصلاح جامعه گفت: نیروی انتظامی به مشارکت روحانیون و مردم نیاز دارد، وظیفه ما برخورد قاطعانه با معلول‌ها (مجرمان) است ولی وظیفه روحانيون، برخورد با علتهاست.
سردار کرمی افزود: امروز بهترین ابزار و قدرت و فرصت در دست روحانیون است و تنها می توانیم با استفاده از مجالس مذهبی و مصیبت و شادی ائمه اطهار، جامعه را نسبت به تهدیدات و هجوم امواج فساد در جامعه هوشيار كنيم. وي افزود: روحانیون  باید از علاقه جوانان به خاندان عصمت و طهارت استفاده کرده، آنها را جذب کنند.
وي خطاب به حضار تصريح كرد: امروز بلندگو در دست شماست و به راحتی میتوانيد با جذب جوانان و راهنمایی‌شان از گرفتاری آنها به مواد مخدر و معضلاتی همچون مشروبات و فسادهای اخلاقي جلوگیری کنید.
وی در ادامه گفت: ما از شما روحانیون کمک میخواهیم تا با همکاری ما از پیاده شدن اهداف و تهدیدات دشمن جلوگیری کنید.
فرمانده انتظامي استان در پايان با بيان اينكه یکی از اعتراضات و گلایه های مردم از نیروی انتظامی در برخورد با بیحجابی فساد و فحشاء و مواد مخدر است تصريح كرد: در استان اصفهان بیش از 120 هزار معتاد وجود دارد و اگر با مواد مخدر مقابله نشود این آمار افزایش پیدا خواهد کرد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید