امروزيكشنبه, 06 مهر 1399-- Sunday Sep 27 2020

ساعت 23:58:12

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

 شرایط خمینی شهر در شان مردم نیست/ خمینی شهر را مردم اداره می کنند
استاندار در مراسم تودیع و معارفه فرماندار خمینی شهر:

شرایط خمینی شهر در شان مردم نیست/ خمینی شهر را مردم اداره می کنند

شنبه, 29 آذر 1393 ساعت 14:33 کدخبر :8152
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : روح اله حاج حیدری
درتازه ترين تغيير وتحول مديريتي در شهرستان، فرماندار تغييركرد و احمد حقیقی جای خود را به احمد رضوانی نائینی داد. خبر تغيير فرماندار یکی دو ماهی بود که در محافل مديريتي منتشر شده بود و گمانه زنی بر سر گزینه های فرماندار جدید شروع شده بود.

احمد حقیقی که فروردین 90 سکان مدیریت شهر را به دست گرفته بود در پایان همان سال و به دنبال انتخابات مجلس شورای اسلامی شایعه رفتنش قوت گرفت اما پس از کش و قوس های فراوان در شهر ماندنی شد تا با حدود 4 سال مدیریت فرمانداری، طولانی ترین مدت فرمانداری در شهر را در نسبت به فرمانداران پیشین تجربه کند.

 

سرانجام 29 آذر93 درمراسمي كه درسالن اجتماعات فرمانداری و با حضوراستاندار، مسوولان ارشد استان و مسئولان ارشد شهرستان برگزار گرديد، احمدرضوانی كه سابقه تصدی فرمانداری چهار شهرستان استان را در کارنامه خود دارد به عنوان فرماندار خميني شهر معرفي و از خدمات احمد حقیقی تقدير گرديد.در اين مراسم،مسئولان شهرستان و استان به ايراد سخن پرداختند.


آقای استاندار! خمینی شهر را ویژه ببینید
در ابتداي جلسه امام جمعه خطاب به مسئولان استاني حاضر در جلسه استاندار در سخناني با بيان اينكه خمینی شهر نیاز ویژه به حمایت شما مسؤولان استان دارد افزود: خمینی شهر را ویژه ببینیم چون شرایط ویژه ای دارد. جمعیت این شهرستان از بسیاری از مراکز استان ها بیشتر است و البته با تراکم بالا. مدیران این شهرستان در حد مدیرکل باشند.


آیت الله رحیمی افزود: بحث بعدی که باید ویژه دیده شود بحث بودجه شهرستان است، بودجه ها باید متناسب با شرایط و جمعیت شهرستان باشد.
وی گفت: موضوعات فرهنگی، منطقه جوی آباد، آلودگی هوا ومسکن مهر از دیگر این مسائل است که باید به صورت ویژه دیده شود. وی با بیان اینکه امروز بیمارستان منظریه به یک جوک در بین مردم تبدیل شده به موضوع آلایندگی اشاره کرد و گفت: آلودگی هوای خمینی شهر از بسیاری از مناطق اصفهان بیشتر است، حداقل عوارض آلایندگی را بدهند تا شهرداری بتواند برای مقابله با آلایندگی اقداماتی انجام دهد.

 

اگرمتحد شویم حتی اگربودجه ای به ما نرسد می توانیم مشکلات شهر را حل کنیم
در ادامه محسن صرامی نماینده گفت: این تغییر مدیریت یک تغییر کاری است نه سیاسی. وی به سخنان امام جمعه اشاره کرد و گفت: مشکلاتی که امام جمعه بیان کرد در حال نهایی شدن است.


وی افزود: اگر متحد شویم حتی اگر بودجه ای به ما نرسد می توانیم مشکلات شهر را حل کنیم و این امر خوشبختانه رخ داده و برای اولین بار نماینده، فرماندار و شهردار با هم متحد و هماهنگ اقدام می کنند.


وی با تشکر از احمد حقیقی اظهار امیدواری کرد با انتصاب فرماندار جدید مسیر گذشته با سرعت ییشتری ادامه یابد.

 

درسال های 90 و 91 رتبه اول فرمانداری های استان را به دست آوردیم
در این جلسه احمد حقیقی به بیان گزارشی از اقدامات خود در خمینی شهر پرداخت و گفت: ما در سال 90 و 91 رتبه اول فرمانداری های استان را به دست آوردیم که جای افتخار دارد.
وی گفت: تلاش زیادی برای افزایش بودجه تملک دارایی ها انجام دادیم و این بودجه از 5 میلیارد تومان به 10 میلیارد افزایش یافت.وی به ارتباط با دانشگاه صنعتی اشاره کرد و گفت: در 35 سال گذشته بین این دانشگاه و خمینی شهر اختلاف وجود داشته که ما در این زمینه تفاهم نامه ای امضا کردیم که متاسفانه اجرایی نشده است.وی در پایان تاکید کرد ما بیشترین تعداد جلسات شورای تامین را در سطح استان و کشور برگزار کردیم.

 

هیچ شهرستانی در استان ظرفیت های مردمی خمینی شهر را ندارد
در ادامه دکتر زرگرپور استاندار با بیان اینکه برای ما اصلاح طلب و اصولگرا و افراد مستقل همه دارای احترام هستندافزود: هیچ شهرستانی در استان ظرفیت های مردمی خمینی شهر را ندارد و در واقع خمینی شهر را مردم اداره می کنند.


وی افزود: علی رغم اقدامات انجام شده در این شهرستان، شرایط خمینی شهر در شان مردم نیست و این مردم با این بلوغ سیاسی باید شرایط بسیار بهتری داشته باشند.
استاندار گفت: آقای رضوانی مدیری با تجربه، معتدل و کارآمد هستند و می خواهند مشکلات را با قدرت پیگیری کنند. ایشان وامدار هیچ گروهی بجز سیاست های دولت نیست و البته لازم است با نماینده، امام جمعه و سایر بزرگان شهر هماهنگ باشند و در عین حال استقلال و اقتدار داشته باشند.


وی گفت: من هم معتقدم باید به خمینی شهر نگاه ویژه داشت، ما در جوی آباد در حال اجرای طرح جامع هستیم که شامل توسععه عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی است.دکتر زرگرپور با اشاره به بحث عوارض آلایندگی گفت: من معتقدم این عوارض عادلانه توزیع نمی شود و در این زمینه پیگیر هستیم.

rezvani1
در انتهای این جلسه، احمد رضوانی فرماندار جدید شهرستان در سخنانی کوتاه با اشاره به سوابق مدیریتی خود در وزارت کشور اظهار امیدواری کرد در راستای آرمان های امام راحل، مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید گام های بلندی برای ارتقای شهرستان بردارد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#9 +1 امیر طاهری 26 بهمن 1393 ساعت 22:47
آقای جعفری من هم با شما کاملا موافقم چون که خودم تجربه داشتم خیلی تحمل این شرایط سخته خیلی واقعا الیاقت این شهر و مردمش فراتر از این چیز هاست....
نقل قول
 
 
#8 +3 احسان جعفری 05 دی 1393 ساعت 13:15
با سلام و وقت بخیر و خسته نباشد خدمت عزیزان زحمت کش فرصت
من بعد از تقریبا 4و5 سال پاییز امسال به شهر خودم برگشتم واقعا تاسف خوردم به حال خودمون و شهرمون
به خدا این امکانات و فضای شهری اصلن درخور و شایسته شهرمون نیست با این مردم مومن و تراکم جمعیت بالا .
تو اولین برخورد سوار اتوبوس اصفهان -خمینی شهر شدم اتوبوس فرسوده ای که وسط راه خراب شد .آیا لیاقت شهر ما این اتوبوس های فرسوده است من به خاطر شغلم به شهرهای زیادی سفر می کنم باور کنید شهر های کوچکتر استان های دیگه اتوبوس های شیک تر و امکانات شهری بهتری دارند
شهرستان های دیگه استان کاشان و نجف آباد امکانات شهر ی بیشتری دارند
جرا شهردار و نماینده حق شهرمون را پیگیری نمیکنند ؟؟
از طرف دیگر من همه جا اسم خمینی شهر را به عنوان مقصد اول مهاجران افغان میشنیدم وچرا مهاجرت ها مدیریت نمی شود
با این تراکم بالا جمعیت و موقعیت کنار پالایشگاه و دانشگاه صنعتی و .. این امکانات شهری اصلا درخور و شایسته این شهر نمی باشد.
بافت فرسوده چرا مدیریت نمیشوند،چرا سعی در زیباسازی فضاهای شهری نمیشودو هزاران چرا دیگر ؟
من که تو چند روز اقامت در شهر افسرده شدم و به محل کار خودم برگشتم .
عزیزان فرصت اگرپیام من را سانسور میکنید یا نمایش نمی دهید لااقل پیگیر مسائل مردم و شهر خود در رسانه خود باشید .

با تشکر
خداوند همراهتان
نقل قول
 
 
#7 -1 غفور 04 دی 1393 ساعت 11:43
تو تلویزیون این حرف آقای استاندار که هیچ شهرستانی در استان مثل خمینی شهر نیست که سانسور شد. حالا اگه این حرفا واسه اصفهان میزد سانسور که نمیشد هیچ بیست بار هم تکرار میشد
نقل قول
 
 
#6 -2 ناشناس 02 دی 1393 ساعت 01:08
سلام به نظرم انتخاب خوبی شده آقای رضوانی قبلا فرماندار شهرستان مبارکه وتیران وخوانسار ومیمه بودن وآخرین سمتشون مشاوراستاندار بودن مبارک باشه
نقل قول
 
 
#5 +5 غفور 01 دی 1393 ساعت 14:04
حالا ببینیم و تعریف کنیم.
نقل قول
 
 
#4 -2 مهاجر 01 دی 1393 ساعت 11:36
ضمن تقدیر وتشکر از اقای حقیقی.وخوش امدگویی خدمت جناب اقای رضوانی سکاندار شهرمون انشاالله موفق باشید.از اطرف بچه های اتحاد اسلامی جوی اباد
نقل قول
 
 
#3 +3 خبرنگاران 30 آذر 1393 ساعت 16:22
چه خوب است هر چه زودتر زندگینامه کوتاهی از احمد رضوانی بنویسید و یک مصاحبه اساسی در اول کار. همچنین چرا حقیقی برکنار شد و الان چه می کند؟
نقل قول
 
 
#2 +1 مجید 30 آذر 1393 ساعت 13:29
چرا اینقدر این گزارش جلسه کوتاهه ...فرماندار را بیشتر معرفی کنید
نقل قول
 
 
#1 +4 یک سده ای 30 آذر 1393 ساعت 11:47
ضمن خیر مقدم خدمت فرماندار جدید
قبلا می گفتند نسبت به خمینی شهر بی مهری شده و دایم مسوولان شهرستان در مراسم های مختلف این بی مهری را تذکر می دادند، حالا هم چند وقتی است نگاه ویژه نقل سخنان مسوولان شهرستان شده.
آقای رضوانی قبل از همه سری به آن طرف خیابان جلوی ساختمان فرمانداری بزنید و از حال و روز زمین فرهنگسرای 30 ساله خمینی شهر بازدید کنید.
فرماندار، نماینده و شهردار دست در دست همدیگر با کمک مردم شهر را آباد کنند.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید