امروزدوشنبه, 04 تير 1397-- Monday Jun 25 2018

ساعت 08:34:18

آخرین به روز رسانی : شنبه 22:34:08

سخنراني دكتر حدادعادل رئيس كميسيون فرهنگي مجلس در جمع مردم شهرستان؛

شما خميني شهري ها با مقام معظم رهبري رابطه خويشاوندي داريد

دوشنبه, 08 فروردین 1390 ساعت 07:55 کدخبر :674
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرنگار

همزمان با ايام ا... دهه فجر انقلاب اسلامي و چند روز پس از حضور حجت الاسلام ميرتاجديني معاون رئيس جمهور در شهرستان، خميني شهر پذيراي يكي ديگر از مسئولين كشوري بود.

دكتر غلامعلي حداد عادل رئيس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي و از چهره هاي برجسته فرهنگي كشور به دعوت نماينده به خميني شهر سفر كرد تا چندين پروژه را افتتاح كرده و در جمع مردم نيز به ايراد سخن بپردازد. رئيس سابق مجلس شوراي اسلامي كه چهارشنبه گذشته به خميني شهر آمد، در ابتداي ورود خود براي ادای احترام به مقام شامخ شهدا و زيارت امامزاده سیدمحمد وارد اين مكان شد و با قرائت فاتحه ياد شهيدان انقلاب و دفاع مقدس را گرامي داشت.
وي پس از اين عزيمت از مزار شهدا، اولین مرکز معاینه فنی خودروی شهر را افتتاح كرد. اين مركز نخستين مركز معاينه فني خودروي سبك خميني‌شهر به شمار مي‌رود كه با هزينه‌اي افزون بر 800 ميليون تومان در زميني به مساحت 2 هزار مترمربع و با مشاركت بخش خصوصي توسط شهرداري خميني‌شهر ساخته شده است. بر اساس اعلام شهرداري خميني‌شهر، مركز معاينه فني خودروي سبك شهرداري خميني‌شهر، ظرفيت معاينه فني روزانه 100 دستگاه خودروي سبك را دارد و اهالي خميني شهر را از مراجعه به مراكز شلوغ و پرازدحام معاينه فني خودرو اصفهان بي نياز مي كند.
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در ادامه سفر يك روزه خود، به بازدید از موزه و خانه تاریخی سرتیپ سدهی رفت و با آداب و سنن تاریخی و بومی و سنتی شهر آشنا شد.
وي بعد از اين برنامه، با حضور در خانه گلهاي بهشت، مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست دختر را افتتاح نمود. این طرح به همت بهزیستی شهرستان و با مشارکت خیرین و افراد نیکوکار با هزينه اي بالغ بر 200 میلیون تومان جهت نگهداري کودکان بی سرپرست 6 تا 18 سال و با ظرفيت پذيرش 27 نفر كودك بي‌سرپرست ايجاد شده است.
رئيس سابق قوه مقننه در ادامه به محل شهرک صنايع غذایی شهر رفت و کلنگ این شهرک را به زمین زد. این طرح از جمله طرح های سفر اول ریاست جمهوری است که سالها به طول انجامیده بود و با پیگیری و تلاش فرماندار و نماینده مردم در مجلس در مساحتی بالغ بر 50 هکتار تدارک احداث خواهد شد.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه به شهرک علمی تحقیقاتی شیخ بهایی رفت و با عملکرد و اقدامات و طرح ها و اختراعات این مرکز آشنا شد.
دكتر حدادعادل پس از اقامه نماز ظهر و عصر در مسجد هاشمیه، با حجت الاسلام جبل عاملی در حوزه علمیه جوادالائمه ديدار نمود و پس از آن، با حضور در شهر درچه مرکز مجتمع خدمات بهزیستی اين شهر را افتتاح كرد. این طرح از جمله طرح های مهم درچه است که بالغ بر 220 میلیون تومان هزينه داشته و خدمات مشاوره، فیزیوتراپی و خوابگاه به معلولین ارائه می کند.
ساختمان اداری سازمان تأمین اجتماعی شهر درچه كه در دو طبقه با هزینه ای بالغ بر 630 میلیون تومان ساخته شده از ديگر طرحهاي مورد افتتاح دكتر حدادعادل بود. اين طرح، از مصوبات دور دوم سفر ریاست جمهوری بوده و در مجموع 5800 نفر به افراد تحت پوشش شهر درچه خدمات می دهد.
اما سفر متراكم رئيس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي به همين جا ختم نشد و او علاوه بر ديدارهاي رسمي و افتتاح ها، در جمع مردم خميني شهر نيز حضور يافت و به ايراد سخن پرداخت.
حضور در محل سینما فرهنگ در جمع امدادگران، بسیجیان و مسؤولین و حضور در جمع نمازگزاران مسجدالزهرای منظریه پس از اقامه نماز مغرب دو ديدار مردمي او بود.
دکتر حداد عادل در سخنان خود در مسجدالزهرا گفت: باید قدر انقلاب را بدانید چرا كه ایران اسلامی با انقلاب کلید سعادت را پیدا كرد. وي افزود: قوت نظام از مساجد و قرآن است و من خیلی خوشحال و شاد شدم وقتي دیدم در شهر شما بعد از نماز، به صورت دسته جمعی برنامه قرائت قرآن داريد و از اینکه بعد از قرائت به ترجمه قرآن توجه می کنید خوشحال تر شدم و این ارزش دارد، یعنی اینکه ما فهمیدیم با ریسمان الهی قرآن و اهلبیت و تجسم سیاسی آن یعنی ولایت فقیه قدم برداریم.
وی خطاب به مردم خمینی شهر گفت: شما مطیع رهبرید چون رهبر مطیع خداست. این رهبر عزیز شماست و شما خميني شهري ها از طریق خانواده مادری با رهبر معظم انقلاب اتصال و ارتباط داريد چرا كه پدر مادر مقام معظم رهبری از طريق خاندان میردامادی با شما ارتباط و قرابت فامیلی دارد و ما هم که با رهبری قرابت سببی داریم می توانم ادعا کنم با شما قوم و خویشی داریم.
وی افزود: رهبری با تمام مشغله ای که دارند سالی چند بار قرآن را ختم می کنند و تاریخ ختم قرآن را پشت آن همان قرآن می نویسند و آن را به اطرافیان و دوستان خود هدیه می دهند.
وی افزود: شما مردم خمینی شهر که عشق به امام حسین دارید و ایام محرم و صفر تمام شهر را سیاه پوش می کنید عشق و علاقه خود را به امام حسین ادامه بدهید که کلید سعادت شما در این است اما رهبر عزيز که عاشق امام حسین(ع) هستند و خودشان مجلس عزاداری می گیرند و در آن گریه می کنند و اشک می ریزند، اگر دیدند اقدامي یا مسئله ای به مصلحت نیست و از شما خواهش کردند شما آن را قبول کنید. خميني شهر شهری است که اینقدر از خود شهدا و جانبازان و رزمندگان به یادگار گذاشته است، شهر شما شهری اسلامی و ولایتي و اهلبیتی است و مردم شما باید مراقبت همه جهات را بکنند.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید