امروزدوشنبه, 04 تير 1397-- Monday Jun 25 2018

ساعت 08:17:38

آخرین به روز رسانی : شنبه 22:34:08

 شیعه از ترک نماز جمعه خیلی محرومیت کشیده است
امام جمعه خمینی شهر:

شیعه از ترک نماز جمعه خیلی محرومیت کشیده است

شنبه, 05 مرداد 1392 ساعت 09:00 کدخبر :5802
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
امام جمعه خمینی شهر در نماز جمعه این هفته با اشاره به 5 مرداد سالروز اقامه اولین نمازجمعه پس از انقلاب اسلامی در تهران، سوره جمعه را دلیل واجب بودن نماز جمعه دانست و گفت: عدم حضور دلیل می خواهد نه حضور. هیچ دلیلی برای واجب نبودن این عبادت وجود ندارد.

بنده به عنوان یک فقیه آنچه گفته اند، قبول ندارم. بسیاری از مراجع تقلید هم نماز جمعه را واجب می دانند. شیعه از ترک نماز جمعه خیلی محرومیت کشیده است. غیر از آیات قرآن، روایات بسیاری بر اهمیت نماز جمعه وجود دارد.


به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی افزود: این همه ارزش ماه رمضان و شب قدر به خاطر قرآن است. ماه رمضان خوب است چون «اُنزِلَ فیهِ القُرآن». بیایید قرآن را در زندگیمان حاکم کنیم؛ در بازار، در دانشگاه، در مدرسه، در خانواده و در همه جا باید ببینیم قرآن چه می گوید. آیات آن را بفهمیم و عمل کنیم. قرآن در زندگیمان، در اقتصادمان و حتی در سیاستمان بیاید تا حق نزول قرآن را ادا کرده باشیم.


استاد حوزه و دانشگاه به بیان شاخصه های حکومت علوی پرداخت و گفت: این شاخصه ها که باعث شد برخی این حکومت را نپذیرند، یکی تقوا بود. نمی توان از حاکمی که تقوا دارد، سواستفاده کرد. حاکم باتقوا اراذل و اوباش را دور خود جمع نمی کند. الان حتما فشار روی رییس جمهور منتخب است که فلانی باید مدیر و وزیر شود. ولی انشاا... تقوایش مانع تسلیم او گردد. انسان باتقوا زیر بار حرف زور نمی رود و با تهدید و تطمیع عقب نشینی نمی کند.


حجت الاسلام رحیمی یکی از ویژگی های حکومت علوی و مهدوی را عدالت گستری دانست و بیان داشت: در زیر این آسمان غیر از نبی(ص) و علی(ع) و در آینده امام زمان(عج) نمی توان کسی را پیدا کرد که با عدالت حکومت کرده باشد. همین الان هم در همین نظام اگر کمی عدالت محکم گرفته شود، برخی داد و بیدا می کنند و می خواهند کمر انقلاب را بشکنند. پس دومین ویژگی علی(ع) عدالت است. مسوولان باید به این سمت بروند.


خطیب جمعه زهد را سومین ویژگی مولا علی(ع) دانست و گفت: این زهد است که مولا می فرماید این کفش پاره برای من بهتر از حکومت بر شماست. دید علی(ع) به حکومت دید امانت است. نظام اسلامی باید در این راه حرکت کند. انتخاب ها، انتصاب ها، مسوولیت ها و همه و همه باید در این مسیر باشد.


حاج آقا رحیمی ادامه داد: امام علی(ع) برای اسلام خود را می کشت یعنی روی اسلام و احکام آن حساسیت داشت. اسلام باور او بود. مسوولان کشور نباید ارزش های انقلاب را دست کم بگیرند. نباید نسبت به آنها بی تفاوت باشند یا خدای ناکرده به جای همکاری کارشکنی کنند. حکومت اسلامی آن است که تمام امکانات را برای کارهای اسلام سوق دهیم. متاسفانه پول جایی خرج می شود که فایده ای برای اسلام ندارد و به اسم دین تمام می شود. دولت باید در این قضایا به کمک مردم بیاید. این مسیر حکومت علوی است.


وی به اهمیت لیالی قدر اشاره کرد و گفت: خداوند سفره عظیمی در شب قدر گسترده است. ما را در ماه رمضان بالا می برد تا شب قدر. نیاز است در شب قدر انسان با خدا ارتباط صمیمی برقرار کند. تا رعایت حق الناس نشود مسأله شب قدر حل نمی شود. صدای بلندگوهای مسجد به بیرون نرود و کسی را اذیت نکند.


امام جمعه در پایان از همه مردم خواست تا با شور فراوان در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند تا این گونه به اسلام کمک کرده باشند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید