امروزدوشنبه, 31 ارديبهشت 1397-- Monday May 21 2018

ساعت 21:24:52

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

طرح ملی مادران قرآنی در کشور برگزار می‌شود
معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد:

طرح ملی مادران قرآنی در کشور برگزار می‌شود

سه شنبه, 03 تیر 1393 ساعت 12:52 کدخبر :7436
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
طرح ملی ماداران قرآنی که به صورت غیر رسمی در کشور شروع شده، در آینده نزدیک به صورت ملی در سراسر کشور اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خمینی‌شهر، اظهار کرد: ما اگر بنا داریم جامعه ما یک جامعه قرآنی بوده و فرهنگ قرآنی گسترش یابد، باید برای مادران نونهالان وکودکان جذب شده در مراکز قرآنی نیز برنامه‌ریزی کرده و سبب جذب آنها به مراکز قرآنی شویم.
حجت الاسلام حجتی که به منظور شرکت در همایش خیران قرآنی در خمینی شهر حضور پیدا کرده بود، تصریح کرد: تحول ماداران به سمت و سوی فعالیت‌های قرآنی سبب ایجاد تحول در خانواده‌ها و در نهایت تحول جامعه به سمت فعالیت‌ها شده و فرهنگ قرآنی را نیز در جامعه به همراه دارد.
وی افزود: این طرح در بعضی از شهرها و استان‌های  کشور از جمله خوزستان، قم، تهران و شهر ری در حال اجرا بوده و تا کنون بیش از 70 شهر را زیر پوشش خود قرار داده و کارگاه آموزشی مرتبط با این طرح اجرا شده و یا در حال برگزاری است.
حشمتی بیان کرد: یک مجموعه تیمی فعال و پویا زیر نظر معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد به عنوان مجری این طرح در شهرهای مختلف کشور مشغول به فعالیت بوده و در آینده این طرح به صورت ملی اجرا می‌شود.
معاون وزیر ارشاد با بیان اینکه ما وظیفه داریم در هر جای کشور که یک موسسه و فعالیت قرآنی برگزار شده و فعالیت می‌شود، از نظر سخت‌افزاری و نرم افزاری آن را حمایت کنیم، اظهار کرد: بعضی از فعالیت‌های قرآنی که به صورت بومی و مردمی در شهرستان خمینی‌شهر اجرا می‌شود قابلیت الگوگیری برای سراسر کشور را دارد.
وی خاطرنشان کرد: در شهرستان خمینی‌شهر موسسات و مراکز با سابقه قرآنی زیادی وجود داشته که فعالیت آنها درسطح کشور و استان نمونه بوده بنابراین تلاش می‌کنیم با موسسات دیگر استان و کشور در این موضوعات تبادل اطلاعات شده و از تجربیات مراکز قرانی شهرستان خمینی ‌شهر برای مراکز قرانی دیگر استفاده کنیم.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید