امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 03:52:18

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

علمایی در خمینی شهر بوده اند که حتی افتخار استان و کشور هستند و یکی از آنان شهید آیت ا... اشرفی خمینی شهری یا خوزانیست
امام جمعه خمینی‌شهر:

علمایی در خمینی شهر بوده اند که حتی افتخار استان و کشور هستند و یکی از آنان شهید آیت ا... اشرفی خمینی شهری یا خوزانیست

دوشنبه, 24 مهر 1391 ساعت 11:48 کدخبر :4614
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی در مراسم نمازجمعه این هفته به بیان ویژگی های مردمان خمینی شهر پرداخت و گفت: ویژگی اول تدیّن شماست و اینکه مردم خوبی هستید. دوم نام شهرتان هست که در دنیا بی نظیرست. "خمینی شهر" شهریست که به نام کسی مزین شده که دنیا تا قیامت به او افتخار می کند.

 بعضی ها هنوز می گویند سده. ظلم نیست که نگویید خمینی شهر تا این افتخار را به رخ دنیا بکشید؟ سومین ویژگی داشتن علمایی بزرگ، اصیل، بانجابت، خدمتگزار و ربانی است. علمایی در این شهر بوده اند که حتی افتخار استان و کشور هستند که یکی از آنان شهید آیت ا... اشرفی خمینی شهری یا خوزانیست. وی به دستور آیت ا... بروجردی به حوزه علمیه کرمانشاه رفتند و تا پایان عمر آنجا بودند مخصوصا در زمان جنگ تحمیلی که به واقع پدری بودند برای رزمندگان آن منطقه و روحیه می دادند.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین امام جمعه خمینی‌شهر در خطبه‌های این هفته در ادامه مباحث درآمدهای نامشروع گفت: یکی دیگر از مواردی که درآمد را نامشروع می کند، "دروغ" است. با دروغ همه زشتی ها را زیبا می کنند، همه عیوب را خوب جلوه می دهند، همه ناحق ها را حق جلوه می دهند و برعکس. لذا در حدیث است که مسلمان ممکنست هر گناهی مرتکب شود الّا دروغ. مهمترین جاهایی که دروغ نفوذ پیدا کرده است، بازار است. دروغ همه جا بد است مخصوصا در بازار، در دلالی ها، فروشندگی ها، در کاسبی ها و....

حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی ضمن بیان چند روایت درمورد کاسبان دروغگو گفت: طبق روایت در روز قیامت که بسیار گرم است، کاسبان راستگو زیر سایه خنک عرش هستند. یا اینکه همه کاسبان و تاجران، فاسق و گناهکار محشور می شوند جز کسی که در کسب و کارش دروغ نگفته باشد. یا اینکه کاسبان راستگو بدون حساب وارد بهشت می شوند.

امام جمعه خمینی شهر با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی بیان کرد: امام راحل(ره) بارها تاکید کرد که مردم ایران از مردم زمان پیامبر(ص) و علی(ع) بهترند. از ویژگیهای امام(ره) این بود که مردم را شناخت. برخی مسوولان هنوز مردم را نشناخته اند. دشمن که اصلا نشناخته است. نمی دانند اینها چه درّها و گنجینه هایی اند. با وجود این همه مشکلات اقتصادی و گرفتاری ها می بینیم که مردم با این همه جمعیت چگونه با عشق و علاقه از رهبرشان استقبال می کنند. به قول شاعر این عشق الهیست. وی افزود: بدانید که با خوشحالی مردم و مسلمانان، دشمن ناراحت و عصبانی می شود و این نوعی عبادت بزرگست. دشمن هر کاری بتواند علیه مردم می کند. ما باید مراقب باشیم و از این مشکلات عبور کنیم. ملت ایران قبلا

مشکلاتی سخت تر از این را به راحتی پشت سر گذاشته اند.

استاد حوزه و دانشگاه در پایان ضمن توصیه به تلاش برای رواج ازدواج اسلامی گفت: مهریه های سنتی، جهیزیه های سنتی و مراسمات سنتی باید رواج پیدا کند؛ سنت منطبق با اسلام. خدا وکیلی به سمت اسلام و سنت های پسندیده اسلامی برگردیم.

لازم به ذکرست که به مناسبت سالگرد شهید آیت ا... اشرفی اصفهانی از علمای مشهور خمینی شهر فرزند آن شهید بزرگوار به عنوان پیش خطبه سخنرانی نمود.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 0 نگار عموشاهی 20 آذر 1391 ساعت 23:29
مثل همیشه اصفهانیا از توی آجیلهای ما سدهی ها چیز خوباشا سوا میکنند چیز خب چیه؟؟؟ پسته و فندق و گردو تخمه ژاپنی ..زمینهامون خوبه برای دانشگاه صنعتی حکم گردو را داره باغهای سده هم خوبه جزو سوا شدنیاس. مثل تخمه ژاپنی سرگرم کننده است ...خب این علمای بزرگوار هم که مایه افتخار ما سدهیا هستند نمیدونم چرا پسوند اصفهانی بهشون میدند به خدا این اصفهانیا دست همه سده ستیزها را از پشت بستند نخودچی و کشمش هم میمونه برای من و شماها که البته فکر نکنم از اونا هم چشم پوشی کنند به قول خودشون "حالا پا در هوا نیگرش دار دادا شایِد یه روزی به درد خورد دادا"
نقل قول
 
 
#1 0 00 24 مهر 1391 ساعت 17:03
نه خمینی شهر نه همایونشهر! همون سده
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید