امروزچهارشنبه, 30 مهر 1399-- Wednesday Oct 21 2020

ساعت 22:36:22

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

فرسودگی شبکه فاضلاب اصفهان و خمینی شهر

فرسودگی شبکه فاضلاب اصفهان و خمینی شهر

دوشنبه, 22 آذر 1395 ساعت 09:33 کدخبر :10807
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

با توجه به قدمت بیش از 55 سال شبکه فاضلاب شهر اصفهان، شاهین شهر و خمینی شهر فرسودگی فاضلاب در این مناطق حوادثی را دربر داشته که بازسازی هر چه سریعتر این شبکه را ضرورت می بخشد.
به گزارش فرصت آنلاین به نقل از ایمنا؛ با توجه به ضرورت اصلاح و نوسازی شبکه فاضلاب شهر اصفهان، با پیگیری€Œهای صورت گرفته حدود 170 میلیارد تومان از طریق فاینانس خارجی برای این مهم در نظر گرفته شده و عملیات اجرای بازسازی شبکه فاضلاب شهر اصفهان آغاز شده است.
مدیر طرح بازسازی شبکه فاضلاب شهر اصفهان با اشاره به قدمت بالای شبکه فاضلاب اصفهان در کشور، گفت: گسترش شهر و افزایش جمعیت سبب شده که شبکه فاضلاب شهری نیز بنابر نیاز روز، گسترده تر شود به طوریکه هم اکنون 92 درصد جمعیت شهری اصفهان تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند.
مجتبی قبادیان با بیان اینکه 3600 کیلومتر طول شبکه فاضلاب شهر اصفهان است، تصریح کرد: حدود 300 کیلومتر از خطوط اصلی و نیمه اصلی انتقال فاضلاب با قطر بالاتر از 500 میلی متر است. این شبکه در روز بالغ بر 300 هزار مترمکعب فاضلاب شهری را جمع آوری می کند.
وی با تاکید بر اینکه به دلیل قدمت بالای شبکه فاضلاب شهر اصفهان حدود 300 کیلومتر آن نیاز به بازسازی و اصلاح دارد، گفت: بر این اساس پس از سفر ریاست جمهوری و هیأت دولت به استان در سال 86 تأمین مالی عملیات بازرسی و بازسازی شبکه فاضلاب شهر اصفهان از طریق فاینانس خارجی به تصویب رسید که در نهایت پس از طی مراحل مختلف و سپس سرگذاشتن چالش ها در سال 90 کشور چین تأمین منابع مالی طرح را پذیرفت.
مدیرطرح بازسازی شبکه فاضلاب شهر اصفهان با بیان اینکه هم اکنون قرارداد اجرای طرح با شرکت ژرف کار جم منعقد شده است، افزود: قرار است در آینده نزدیک 25 کیلومتر از شبکه فاضلاب اصفهان به روش حفاری بدون ترانشه از طریق CIPP انجام شود.
وی ابراز امیدواری کرد: با اجرای موفق این طرح با روش روز دنیا این عملیات الگویی برای بازسازی و اصلاح شبکه فاضلاب دیگر شهرها در کشور شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید