امروزيكشنبه, 04 آبان 1399-- Sunday Oct 25 2020

ساعت 23:43:40

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

قطب گل وگیاه اصفهان

قطب گل وگیاه اصفهان

شنبه, 20 مهر 1392 ساعت 09:30 کدخبر :6103
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
اصفهان - خبرگزاري مهر : رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان اصفهان گفت: افزايش توليد گندم در استان اصفهان در راستاي سياست هاي كلي كشاورزي كشور در دستور كار قرار گرفته است و از توسعه صنايع تبديلي و احداث گلخانه ها در شرق اصفهان نيز حمايت مي كنيم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نصر اصفهاني پيش از ظهر پنجشنبه در نشست مطبوعاتي اين سازمان اظهار داشت: راندمان مصرف آب بخش كشاورزي استان 43 درصد است كه مصمم هستيم اين عدد را به 60 درصد برسانيم.
وي با بيان اينكه آب بخش كشاورزي در سال زراعي جاري نزديك به 35 درصد كاهش يافته است ، افزود: البته اين سازمان با تدابيري كه انجام داد نگذاشت كه رقم كاهش توليد به همان ميزان و درصد كاهش آب برسد بلكه اين عدد در حد 18 درصد متوقف شده است.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان اصفهان با اشاره به كاهش 50 درصدي سطح زير كشت در حوضه زاينده رود ادامه داد: گرايش به توسعه دامپروري در استان يكي از راهكارهاي مديریت منابع آب در شرايط فعلي بوده است.
نصر اصفهاني با بيان اينكه فقط بر اساس برنامه پنجم توسعه كشور حركت مي كنيم ، گفت: ارتباط اين سازمان با مراكز تحقيقاتي دانشگاه صنعتي اصفهان و آزاد خوراسگان در سال هاي اخير تقويت شده است.
وي در ادامه سخنان خود با بيان اينكه فقط پنج درصد از اراضي استان اصفهان قابليت زراعت دارد، اظهار داشت : ميزان ذكر شده از لحاظ مساحت نزديك به 560 هزار هكتار است اما در حال حاضر در 430 هزار هكتار آن زراعت و باغداري انجام مي شود.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان يادآور شد: افزايش توليد گندم در استان اصفهان در راستاي سياست هاي كلي كشاورزي كشور در دستور كار قرار گرفته است.
وي از كلنگ زني ترمينال گل و گياه استان طی ماههاي اخير در خميني شهر خبر داد و گفت: اين مكان با سرمايه گذاري بخش خصوصي مي تواند به قطب توليد گل و گياه استان بدل شود.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 -1 شاه نظري 27 بهمن 1392 ساعت 10:48
شهرک گلخانهاي تو شهر درچه احداث شده نه تو قرطمان
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید