امروزچهارشنبه, 27 شهريور 1398-- Wednesday Sep 18 2019

ساعت 00:11:26

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:32:49

قطع آب مشترکین پرمصرف در اصفهان
امینی خبر داد:

قطع آب مشترکین پرمصرف در اصفهان

دوشنبه, 12 خرداد 1393 ساعت 08:12 کدخبر :7360
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت : مشترکین پرمصرف اصفهان در صورت عدم رعایت الگوی مصرف با قطعی آب مواجه می شوند.

به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، هاشم امینی در دهمین جلسه ستاد مقابله با خشکسالی اظهار داشت: مشترکین پرمصرف در صورت عدم رعایت الگوی مصرف با قطعی آب مواجه می شوند.
وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به منظور تأمین آب شرب مشترکین در تابستان اقدام به حفر چاه در سطح استان برآمده، افزود : حفرچاه در سطح استان دلیل بر تأمین پایدار آب شرب نیست چراکه وقوع خشکسالی های اخیر افت شدید آبهای زیرزمینی را دربر داشته به طوریکه بسیاری از دشت های استان با بیلان منفی آب روبرو هستند بنابراین چنین راهکاری پاسخگوی نیازهای بلند مدت نیست.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان تأمین پایدار آب شرب مشترکین را در تمام فصول منوط بر صرفه جویی در مصرف آب دانست و تصریح کرد: مهمترین و اساسی ترین راهکار مقابله با تبعات خشکسالی صرفه جویی در مصرف آب است و به خاطر کاهش آثار پدیده خشکسالی باید حداقل 20 تا 30 درصد در مصرف آب صرفه جویی شود تا به نوعی بتوان بر بحران کم آبی در استان غلبه کرد.
وی نقش مدیران و مسئولین مرتبط با تأمین و توزیع آب شرب را بسیار حائز اهمیت دانست و اعلام کرد: از آنجایی که چگونگی عملکرد مدیران و مسئولین مرتبط با تأمین و توزیع آب شرب تأثیر بسزایی در تأمین پایدار آب شرب مشترکین دارد بدین ترتیب باید این افراد با تلاش شبانه روزی در صدد ارائه خدمات مطلوب تر به مشترکین باشند و اقدامات لازم در این زمینه را در دستور کار قرار دهند.
امینی خواستار مساعدت تمامی مؤسسات آموزشی و فرهنگی و نیز نهادهای مردمی پیرامون ترویج مصرف بهینه آب شد و اظهار کرد: مؤسسات آموزشی و فرهنگی و نهادهای مردمی می توانند نقش قابل توجهی در ترویج مصرف بهینه آب میان اقشار مختلف جامعه داشته باشند و از این مؤسسات و نهادها خواسته می شود نهایت همکاری را با شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به منظور ترویج مصرف بهینه آب در جامعه داشته باشند.
وی به فعالیت اکیپ های مروجین مصرف بهینه آب در اصفهان اشاره کرد و افزود: همه روزه اکیپ های مروجین مصرف بهینه آب علاوه بر اینکه در مراکز آموزش اقدام به آموزش مصرف بهینه آب می کند در سطح شهر هم به افرادی که آب را هدر می دهند هشدارهای لازم را می دهند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید