امروزدوشنبه, 04 تير 1397-- Monday Jun 25 2018

ساعت 18:20:35

آخرین به روز رسانی : شنبه 22:34:08

كارگاه آموزشي آسيب هاي فضاي مجازي ويژه كاركنان دانشگاه
در دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر برگزار شد

كارگاه آموزشي آسيب هاي فضاي مجازي ويژه كاركنان دانشگاه

یکشنبه, 29 تیر 1393 ساعت 11:03 کدخبر :7518
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
به گزارش خبرنگار آنا : در راستاي آشنايي بيشتر خانواده ها و همچنين كاركنان دانشگاه آزاد اسلامي از اهداف آثار سوء ماهواره ها بر جوامع ، كارگاه آموزش آسيب هاي فضاي مجازي به همت معاونت اجتماعي نيروي انتظامي در سالن شهيد آويني دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر برگزار شد .

سروان مهراني كارشناس مسائل اجتماعي نيروي انتظامي در جمع كاركنان دانشگاه گفت : از سال 1370 اولين ماهواره وارد قاره آسيا شد و اكنون بيش از 219 شبكه ماهواره اي با عناوين مختلف مبادرت به ارائه برنامه هاي خود به اقشار مختلف جامعه ما مي كند . وي فعاليت ماهواره ها را در جهت حكومت رسانه ها بر افكار عمومي و براي تغيير رفتار در مردم برشمرد و افزود : شبكه هاي ماهواره اي با موضوعات گوناگون اعم از خبر ، خانوادگي و ديني به ميدان آمده به نحوي كه رتبه نخست در اختلافات خانوادگي و طلاق مربوط به استفاده خانواده ها از ماهواره مي باشد .
مهراني شبكه هايي مثل فدك را در راستاي ايجاد اختلاف در مذاهب ديني دانست و گفت امروز جهت گسترده شدن اختلافات در بين مذاهب برنامه هاي مختلفي با حمايت استكبار تهيه و در حال پخش در سراسر جهان مي باشد كه موضوع بسيار خطرناكي است كه تيشه به ريشه دين و مذهب مي زند .
كارشناس معاونت اجتماعي نيروي انتظامي ادامه داد : ماهواره ها در جامعه با نقش سرگرم كننده ، سياسي ، خبري و خانوادگي به فعاليت مي پردازند كه هدف آنان تضعيف بنيان خانواده و كم رنگ كردن اعتقادات مذهبي در بين مردم است و اين طرح بعنوان يك استراتژي در دستور كار آنان قرار داد و در كشورهايي مثل كلمبيا به نتايج مورد نظرخود دست               يافته اند.
وي عدم اهميت وفاداري زن و شوهر به يكديگر ، بي اهميت جلوه كردن احترام به والدين ، ترويج شرابخوري و تعصب زدايي از خانواده ها را از آسيب هاي جدي ماهواره  بر جامعه ايران برشمرد و از دانشگاهيان خواست موضوعات را به دقت دنبال كنند و بعنوان جامعه دانشگاهي و فرهيخته به آحاد مختلف جامعه اطلاع رساني و نسبت به تنوير افكار عمومي گامهاي مؤثري بردارند .

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید