امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 02:23:58

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

لزوم رعایت تفکیک قوا در شهرستان

شنبه, 16 دی 1391 ساعت 16:51 کدخبر :4908
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
تردیدی نیست که "محسن صرامی" از آغاز دوران نمایندگی خود تا کنون، بی وقفه در حال تلاش و "کار" است تا باری از دوش مردم کم کند و گامی برای آبادی خمینی شهر بردارد. و این پرکاری را باید ارج نهاد و قدر دانست.

 انتقال صریح مشکلات خمینی شهر به مسئولان استانی و کشوری، و مطالبه مکرر برای توجه مقامات به این شهرستان مهم، از جمله دغدغه ها و اقدامات صرامی در این چند ماه بوده است و امید می رود که این تلاش ها به نتیجه مطلوب برسد.این تلاشگری و دغدغه باعث شده تا صرامی، از مسئولان مختلف شهرستان هم مطالبه داشته باشد و در نهان و آشکار، مسئولان را با اسم و رسم زیر تیغ نقد ببرد. و این امربا اندکی اغماض، قابل درک و پذیرش است.

اما آفت هر کار و فعالیتی، افراط و تفریط است که متأسفانه همواره گریبانگیر شهر ما بوده و از این رهگذر، خسارت های جبران ناپذیری دیده ایم؛ افراط در سیاست زدگی، افراط در محله گرایی، افراط در تعریف و تمجید و حمایت، افراط در انتقاد و مطالبه گری و ...

هفته گذشته، در یکی از ارگان های عمومی شهرستان جلسه ای برپا بود. و نماینده هم یکی از اعضای این جلسه. پس از پایان جلسه، محسن صرامی مستقیماً به اتاق کار یکی از معاونان نهاد مزبور رفت و در حالیکه فرد مذکور مشغول رتق و فتق امور و پاسخگویی به مراجعان بود، نماینده خطاب به وی جملاتی قریب بدین مضمون بیان کرد که: "مگر قرار نبود دیگر اینجا نباشی آقای .... دیگر شما را اینجا نبینم!"

این کنش، واکنش فرد مقابل را هم که متحیر مانده بود از این برخورد، به همراه داشت و ...

به محسن صرامی عزیز می گویم پرکاری و تلاش برای رتق و فتق امور، و داشتن دغدغه برای حل مشکلات مردم بسیار نیکوست اما... اما اگر در این امر، و تحقق اهداف مان، حد و مرزهای قانونی و شرعی را مراعات نکنیم سنگ روی سنگ بند نمی شود و خدمات تحت الشعاع حاشیه ها قرار می گیرد. در ماههای اخیر به کرات از گوشه و کنار شنیده می شود که نماینده نسبت به برخی سیاست ها، واقدامات، و برخی مسئولان، حساسیت داشته و خواستار تغییر برخی امور و افراد است اما این امر اولاً نباید وظیفه اصلی نماینده را که حضور موثر در قانونگذاری است و نیز برنامه ریزی برای حل مشکلات شهرستان، تحت الشعاع قرار دهد و ثانیاً نباید موجب کسر شأن نمایندگی شود. بی تردید شأن نمایندگی بالاتر از آنست که در یک ارگان عمومی، به یک معاون منصوب آن ارگان صریحاً بگوئیم تو را دیگر اینجا نبینم بدون آنکه برای رئیس آن ارگان شأنی قائل شویم! این امر بدان معناست که از این پس، هر تدبیری، و هر انتصابی، و هر عزلی در هر نهاد شهرستان باید با هماهنگی نماینده صورت گیرد! و اگر اندکی پیش برویم لابد هر سیاست و اقدامی و عزل و نصبی که خوشایند نماینده نباشد باید متوقف گردد! این توقع شکل دیگری از همان توقعی است که در ماههای اخیر در کشور از سوی برخی مسئولان و قوا مطرح می شود و خواستار هماهنگی دیگر قوا با ایشان هستند. برآوردن این توقع نه ممکن است و نه معقول. نماینده در هر شهرستان رئیس شهر نیست و نباید خود را درگیر ریزترین و جزئی ترین امور اجرایی شهر کند. اگر نماینده ای از وظایف اصلی و کلان اش، که همانا سیاست گذاری و ریل گذاری است غافل و به امور جزئی مشغول گردد، چه بسا لابی ها و فعالیت های حاشیه ای بر متن و اصل غلبه کند و در درازمدت، دغدغه یک نماینده بشود آن اموری که ارتباطی با این مسند ندارد. برخی خبرها از برخی اظهارات صریح نماینده در ماههای اخیر در تعدادی از جلسات رسمی و غیررسمی، حکایت از آن دارد که صرامی عزیز، گاه وارد حاشیه ها می شود و این امر نه تنها در شرایط جاری کشور با توصیه های مقام معظم رهبری – که نماینده بنرهای آنرا در شهر نصب نمود – همخوانی ندارد بلکه می تواند اذهان عمومی را نیز نگران سازد. این توصیه را از آن رو که علاقمندیم نماینده در کارش موفق باشد و خدای ناکرده به راه اشتباه گذشتگان این مسند نرود، طرح کردیم و انشاءالله دغدغه هایی را که در این خصوص به شدت مطرح است، به زودی در گفتگویی صریح و رو در رو با صرامی طرح خواهیم کرد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#7 0 نامجو 27 دی 1391 ساعت 23:05
نماینده اگر نماینده مردم است باید حرف مردم را بزند حتی به رئیس جمهور، مگه یه کارمند چقدر برای سازمان مفید و مهمه که اینقدر ازش دفاع میکنید؟؟؟؟؟؟
نظرات رو نمایش بدید چون بنفع خودتونه که بعنوان رسانه همه نظرات رو نمایش بدید
نقل قول
 
 
#6 0 صرامی 25 دی 1391 ساعت 13:51
نماینده محترم کاری کنند که در پایان چهار سال نمایندگی شان احین ساس شود ... این برخوردها در شأن یک نماینده نیست.
نقل قول
 
 
#5 -9 احمدی 20 دی 1391 ساعت 00:10
حق یک نماینده است که طبق حق قانونی خود در همه امور تحقیق و تفحص کرده و نظر بدهد اگر ان معاون محترم با زبان خوش اداره را ترک میکردند چنین ادبیاتی شامل حالشان نمیشد
نقل قول
 
 
#4 +3 011 19 دی 1391 ساعت 09:42
ایشان چطور به عزل و نصبهای رییس جمهور ایراد میگیرند ولی خودشون دیکتاتورانه برخورد می کنن شهر که صیغه ایشان نیست
نقل قول
 
 
#3 +5 سده ایی 17 دی 1391 ساعت 00:41
امیدوارم ایشان از این ادبیات کوچه بازاری دست بردارند.
نقل قول
 
 
#2 +12 سده ایی 17 دی 1391 ساعت 00:40
شنیده بودیم که چنین فعل خطایی را خطاب به یکی از افرادی که در مسند یکی از پر دردسر ترین قسمت های ان ارگان قراردارند گفته اند .تا الان ناراحت بودم چرا شما اینقدر محافطه کاری می کنید که خوب خداراشکر گفتید.
امیدوارم ایشان از این ادبیات کوچه بازاری دست بردارند.
نقل قول
 
 
#1 +14 سده ایی 16 دی 1391 ساعت 17:02
موافق این موضوع هستم که نماینده باید در راستای وظایف خودش عمل کنند و در امور ریز و پیش پا افتاده دخالت نکند.

این طور که از عملکرد آقای صرامی مشخص هست، گویا ریس این شهر هستند و همه چیز این شهر دست ایشان هست
من هم موافق هستم ...
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید