امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 06:43:18

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مانورسقوط فرضي هواپيما در چشمه لادر برگزار شد

مانورسقوط فرضي هواپيما در چشمه لادر برگزار شد

دوشنبه, 22 مهر 1392 ساعت 13:51 کدخبر :6127
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید محمد رضا ابطحی
روز گذشته مانوراستاني پيش فرض سقوط هواپيما وعمليات امداد ونجات مصدومين ازارتفاعات كوه چشمه لادر برگزار شد.

در این مانور بیش از 700 نفر از نیروههای امدادی هلال احمر استان اصفهان و اعضای ستاد بحران شهرستان خمینی شهر، عملیات نجات سانحه دیدگان سقوط هواپیما در ارتفاعات را تمرین کردند.
در این مانورآمادگی و سرعت عمل نیروهای مدیریت بحران شهرستان خمینی شهرونیروی هلال احمر استان اصفهان در عملیات امداد و نجات مصدومین و انتقال آنها از ارتفاعات کوهستانی مورد ارزیابی و آزمایش قرار گرفت.
مدیر کل حوادث غیر مترقبه استان اصفهان در این مانور گفت: خميني شهردرمديريت بحران رتبه ممتازي دارد وجانشين شهر اصفهان در مواقع خطروبلاهاي طبيعي وغيرمترقبه است .
نيروهاي امدادي وعملياتي و اعضای ستاد بحران ومسئولين شهرستان خميني شهر براي آماده سازي و تامين امكانات و تجهيزات برگزاري اين  مانور همكاري خوبي رابا مديريت ستاد بحران استان داشتند.
منصور شیشه فروش در جمع امدادگران و نیروهای عملیاتی این مانور اظهار کرد: ستاد حواث غیر مترقبه استان اصفهان به عنوان معین استان تهران موظف به آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه حادثه است.]
وي افزود:آماده سازی و آموزش مردم در مقابل حوادث غیر مترقبه مهم ترین راهکار کاهش خسارات حوادث غیر مترقبه و طبیعی است.
شيشه فروش باشاره به هفته ایمنی در مقابل حوادث غیر مترقبه و بلاهای طبیعی گفت: این هفته فرصتی مناسب برای آموزش و اطلاع رسانی به مردم و آزمایش توان و آمادگی نیروی امدادی وعملیاتی ستاد مترقبه استان درمقابله با بلاهای طبیعی است.
شیشه فروش اظهار کرد: خمینی شهر، معین شهر اصفهان در حوادث و بلاهای طبیعی و غیرمترقبه است و این مانور با هدف بالا بردن توان امدادی نیروهای امدادی و عملیاتی هلال احمر استان و شهرستان و مدیریت بحران شهرستان خمینی شهر برگزار شد.

وی گفت: با راه اندازی پایگاه امداد رسانی هوایی در شاهین شهر، امکان خدمت رسانی هوایی به مصدومان حوادث در استان اصفهان فراهم شده است.
وي تاكيد كرد:طبق ارزيابي انجام شده ازعملكرد نيروي مديريت ستاد بحران شهرستان خميني شهرمطلوب بود.  
امام جمعه خمینی شهر نیز در این مانور گفت: عملیات نجات مردم در حوادث، نیاز به ایثارگری نیروهای امدادی وعملیاتی دارد ونجات مصدومین بر همه انسانهایی که توانایی دارند واجب است.
حجت الاسلام عباس رحیمی افزود: نجات انسانها، جنسیت و حد و مرز نمی شناسد و نیروی امدادی بدون در نظر گرفتن اعتقادات، نژاد و رنگ پوست به انسانهای آسیب دیده کمک می کند.
 به گزارش خبرنگار فرصت  طبق اعلام قبلي  قرار بود  اين مراسم با حضور دكتر مظفر رئيس جمعيت هلال احمر كشور و استاندار جديد استان برگزار شود .
طبق هماهنگي انجام شده  توسط روابط عمومي هلال احمر استان تعداد زيادي عكاس و خبرنگار مطبوعات وخبرگزاري هاي  شهر اصفهان در اين مانور حضورداشتند .
 مراسم بعد از دوساعت تاخير وبدونه حضور رئيس جمعيت هلال احمر  كشور و استانداراصفهان برگزارشد ، عدم حضور مسئولين كشور واستاني  اعتراض وانتقاد خبرنگاران وعكاسان وتعدادي از مسئولين و امداد گران را به همراه داشت  .
 


 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید