امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 00:23:44

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی‌شهر:

متاسفانه اداره ارشاد ضعیف عمل می کند

یکشنبه, 09 مهر 1391 ساعت 12:31 کدخبر :4565
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی در مراسم نمازجمعه دیروز خمینی‌شهر ضمن تبریک میلاد باسعادت امام رضا(ع)، تنها راه پیروزی در برابر هجمه دشمن و حفظ دین و تشیع و مخصوصا جوانان را کار فرهنگی دانست و عملکرد اداره ارشاد را ضعیف عنوان کرد و خواستار بهبود عملکرد آن شد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین امام جمعه خمینی‌شهر در خطبه‌های این هفته گفت: ائمه(ع) از فرصت استفاده می کردند. یکی از کارهای بزرگ فرهنگی امام رضا(ع) در مدت دو سال حضور در ایران این بود که بذر تشیع را رسماً در ایران پاشید که آثار آن هنوز باقیست. با تشکیل جلسات مناظره و احتجاجات امام(ع) با مأمون و دانشمندان ادیان مختلف و پیروزی امام(ع) حرکت عظیمی را در ایران پایه گذاری کرد که باعث رشد فرهنگی ایران شد. در اصل حرکت فرهنگی ای که امام باقر(ع) شروع کرده بود و امام صادق(ع) نسبتاً به کمال رساند، امام رضا(ع) تکمیل کرد.

حجت الاسلام رحیمی ضمن بیان حدیثی از امام رضا(ع) گفت: هر کس کار فرهنگی کند مشمول دعای امام(ع) می شود که خدا رحمت می کند کسی را که «أمر» ما را احیا کند یعنی فکر و مکتب شیعه را احیا کند، سخن ائمه(ع) را بشنود و منتشر کند که اگر مردم سخنان و فکر و عقیده ائمه(ع) را می فهمیدند، دنباله روی می کردند ولی مردم امامان را نمی شناسند که دنبال آنان نمی روند.

امام جمعه خمینی شهر تنها راه پیروزی در برابر هجمه دشمن و حفظ دین و تشیع و مخصوصاً جوانان را کار فرهنگی دانست و گفت: کار فرهنگی نه با شعار بلکه با عمل جواب می دهد. همه باید به صحنه بیایند. متأسفانه اداره ارشاد ضعیف عمل می کند. انتظارست با توجه به بودجه و امکاناتش بهتر عمل کند. من نوعی که دستم بسته است ولی اداره ارشاد یا تبلیغات یا دیگر ارگانها که ردیف بودجه دارند، می توانند کاری کنند. مردم هم می توانند پول خود را در راه دین خرج کنند. چه بسا پولهایی که میلیونی خرج می شود اما ذره ای برای دین ارزشی ندارد؛ نه یک جوان را نمازخوان می کند، نه او را از دشمن مصون می سازد، نه دختری را با حجاب می کند، نه ارزشی را نشر می دهد، پس باید کارهای ریشه ای و اساسی کرد آن هم با اهلش نه با هر سخنرانی یا مداحی. باید کار فرهنگی شود، باید توحید معرفی شود، امامت معرفی شود، قرآن معرفی شود، باید سرمایه های عظیممان به دنیا معرفی شود. باید به جوان شناساند که ما چه داریم تا دنبال چیز دیگری نرود.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به هفته دفاع مقدس برخی از فواید هشت سال جنگ تحمیلی را بیان کرد و گفت: یکی از نتایج جنگ تحمیلی این بود که انقلاب ما را جهانی کرد. دشمن با دست خود کاری کرد که تمام دنیا متوجه انقلاب اسلامی ایران گردد. دیگر اینکه این ایثارگری و مقاومت باعث شد که دشمن دیگر فکر تجاوز به ایران را نکند. دیگر جنگ نظامی کاربردی ندارد. از این رو دشمن جنگ نرم را شروع کرده است. معرفی اسلام، بردن آبروی مستکبران، خوار و تحقیر و رسوا کردن دشمنان، کشف شدن استعدادهای جوانان کشور از دیگر نتایج هشت سال جنگ تحمیلی بود.

خطیب جمعه خمینی شهر به آثار حماقت دشمنان اشاره کرد و گفت: موج بیداری دیگری در دنیا به وجود آمده است که قابل تقدیرست. با این کار یعنی ساختن فیلم موهن و خشمگین ساختن نه تنها مسلمان بلکه پیروان سایر ادیان الهی، آمریکاییها گور خود را کندند و دنیا دیگر برای آنان جای امنی نخواهد بود. امیدواریم تلاش شود امت اسلام وحدت خود را حفظ کند

حاج شیخ عباس رحیمی در پایان ضمن تشکر از تمامی آتش نشانان و کلاً نیروهای امدادی گفت: در حدیث داریم که هر کس جلوی سیل و آتش را بگیرد و مردم را نجات دهد، بهشت بر او واجب می شود. هفتم مهر روز آتش نشانی و ایمنی را به این عزیزان تبریک می گوییم.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 -1 ریزبین خمینی شهری 10 مهر 1391 ساعت 10:58
شال سیاه امام جمعه با روز ولادت امام رضا(ع) همخوانی ندارد. لطفا عکستان را عوض کنید.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید