امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 01:56:51

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

انتقاد امام جمعه از بعضی مساجد؛

متاسفانه برخی مساجد در شب 22 بهمن تکبیر نمی گویند

شنبه, 21 بهمن 1391 ساعت 10:05 کدخبر :5188
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی
امام جمعه خمینی شهر در نماز جمعه این هفته ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از مردم خواست تا به شکرانه این نعمت نوای ا... اکبر را شب 22 بهمن روی پشت بام ها سر دهند

 و ادامه داد: باید تکبیرها قرّا، محکم و بلند باشد. متأسفانه برخی مساجد در این شب تکبیر نمی گویند. مسجد، ا... اکبر نگوید، پس کجا بگوید؟ اذان و نمازمان با ا... اکبر شروع می شود. در جنگ های صدر اسلام نیز رزمندگان ا... اکبر می گفتند. باید تکبیر را در مساجد رسمی کنید و بلند ا... اکبر بگویید تا صدایتان به گوش شیاطین برسد و آن ها را بترساند. باید این شعار را احیا کنید و از هیچ کس نترسید تا انشاءا... همین تکبیرها تفاله های دیگر را هم از بین ببرد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی با اشاره به آیه 141 سوره نساء بیان داشت: حاصل آیه این است که کافر حق حکومت بر مسلمان را ندارد. اگر مسلمانان به همین آیه عمل می کردند، به این روزگار سیاه گرفتار نبودند. قبل از انقلاب ما نیز زیر سلطه کافران و زیر یوغ آمریکا، اسرائیل و شوروی بودیم. هنگامی که به این آیه عمل کردیم، از این سلطه بیرون آمدیم. عمل کردن به قوانین جمهوری اسلامی عمل کردن به بسیاری از آیات قرآن است. کسی که جمهوری اسلامی را زیر سؤال ببرد، آیات قرآن را زیر سؤال برده است.
استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: الان نیز باید حواسمان باشد. می خواهند سلطه شان را برگردانند؛ هر بار با ترفندی و گاهی به بهانه مذاکره. اگر جمهوری اسلامی روزی یقین کند که آمریکایی ها راست می گویند و با مذاکره می خواهند واقعا حقوق ما تأمین شود، ما دستشان را می فشاریم ولی الان یقین داریم دروغ می گویند. این ها می خواهند افکار عمومی دنیا را فریب دهند که مثلا ببینید ما می خواهیم صلح کنیم، ایرانی ها نمی خواهند، اما دنیا نمی داند این ها که صحبت از مذاکره می کنند، چطور ما را تحت فشار تحریم ها قرار داده اند. اگر راست می گویید کمی از این تحریم ها را بردارید. یک گوشه چشمی نشان بدهید که راست می گویید.
خطیب جمعه خمینی شهر 19 بهمن 1357 را روز هنرنمایی نیروی هوایی دانست و گفت: اول گروهی که رسما به انقلاب اعلام وفاداری کرد، همافران نیروی هوایی در 19 بهمن 1357 بود و به ملاقات امام(ره) رفتند و آن شکوه را آفریدند. جا دارد این روز را به ایشان تبریک بگوییم.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید