امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 23:21:43

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی شهر:

مسؤولان، وقت دعوا و جدایی نیست

شنبه, 30 دی 1391 ساعت 08:18 کدخبر :5071
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی در نماز جمعه این هفته خمینی شهر با اشاره به هفته وحدت توضیح داد: وحدت این نیست که ما برویم سنی شویم یا آنها شیعه شوند، بلکه امروز ما دشمن مشترک داریم که به هیچ کس رحم نمی کند.

باید با هم باشیم. سعی شود مسؤولان کشوری، استانی و شهرستانی، مردم با مسؤولان، مسؤولان با مردم، خودشان با هم وحدت داشته باشند. وقت دعوا و جدایی نیست.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، امام جمعه ضمن تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) به روز نهم ماه ربیع الاول آغاز امامت حضرت ولیعصر(ع) اشاره کرد و گفت: تمامی جشن های این روز باید به همین نیت و سالروز باشد و کارهای دیگر که نتیجه ای جز اختلاف و تفرقه و کشته شدن شیعه در کشورهایی مثل پاکستان و بحرین ندارد، حرام است. این کارها خلاف دین و نظر مقام معظم رهبریست و اختلاف را بیشتر می کند. اگر به خاطر این کارها شیعه ای در کشورهای دیگر کشته شد، خونشان به گردن آنهایی است که بهانه دست دیگران دادند. در قرآن می خوانیم که حتی به بت هم دشنام ندهیم.

خطیب جمعه خمینی شهر در ادامه درس های عاشورا گفت: یکی از دیگر درس های نهضت امام حسین(ع) لزوم تشکیل حکومت اسلامی است. حضرت یکی از دلایل قیام خود را می فرماید "أسیرَ بِسیرَه جدّی و أبی علیّ بنِ ابیطالِب" یعنی من می خواهم مسیری بروم که جدم و پدرم در این مسیر رفته اند یعنی یک حکومت اسلامی جامع که همه انسان ها به حقشان برسند، عدالت حاکم شود و ظلم و ستم نباشد.

وی ادامه داد: بعد از رحلت نبی اکرم(ص) کسی نگفت ما حکومت نمی خواهیم. قطعی بود که حاکم باید باشد، دعوا سر این بود که حاکم و خلیفه چه کسی باشد. در اسلام حاکم یا باید معصوم باشد یا عادل. افرادی هم که در این حکومت می آیند باید پاک و صادق باشند، خائن و دزد نباشند. قانون این حکومت هم مشخص است. قانون اساسی آن قرآن است که تا ابد تغییرناپذیر است. هر حرف و سخن اسلامی حتی احادیث باید با قرآن مطابقت داشته باشد و به تأیید رسیده شده باشد.

امام جمعه خمینی شهر در پایان نمازگزاران را به شرکت در طرح حفظ حدیث توصیه کرد و گفت: در این طرح که از طرف ستاد نماز جمعه برگزار می شود، نوجوانان دختر و پسر هر هفته به حفظ یک حدیث می پردازند و هر ماه جایزه می گیرند. شما می توانید هم نوجوانان را تشویق کنید هم در امر تهیه جایزه ما را یاری رسانید. امام صادق(ع) می فرمایند که احادیث ما را به فرزندانتان یاد دهید قبل از اینکه گروهک ها، ماهواره و شیاطین بچه هایتان را ببرند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید