امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 00:03:17

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی شهر:

مسؤولان شهر تدبیر کنند و نگذارند صف تشکیل شود

شنبه, 07 بهمن 1391 ساعت 09:51 کدخبر :5143
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی در نماز جمعه این هفته گفت: می دانیم که انبارها پر است و چیزی کم نیست ولی برای توزیع برخی اجناس تدبیر لازم است. نه اینطور که مثلا یک نفر ده کیسه برنج بگیرد و به دیگری چیزی نرسد و باعث دشنام و دعوا گردد و بی عدالتی و تبعیض شود. این تدبیر می خواهد. مسؤولان شهر تدبیر کنند و نگذارند صف تشکیل شود.

 هنر آن است که حالا که گرفتید، درست توزیع کنید تا به همه برسد. باید در فرمانداری یا جایی جلسه بگذارید که چکار کنیم تا اجناس به دست همه برسد، صف درست نشود و بی عدالتی نگردد. دولت این همه خدمات کرده است؛ این همه اعجاز نظام اسلامی و پیشرفتی که باعث سربلندی ما در جهان است؛ نباید این مسائل جزئی را بهانه کنیم و نظام بدنام شود.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین امام جمعه خمینی شهر فتنه امروز دشمن را فتنه اقتصادی نام برد و بیان داشت: فتنه ای که در بازار و در توزیع بعضی اجناس وجود دارد. دولت اجناس را وارد می کند ولی برخی آن اجناس را احتکار می کنند. دولت باید جدی جلوی اینان را بگیرد. اینکه بیا بحث کنیم، فایده ندارد. باید با برنامه ای منسجم جلوی احتکار را بگیرد. اینان هم مردم را نسبت به دولت و نظام بدبین می سازند هم بهانه دست ضدانقلاب می دهند که عده ای را دلسرد و انقلاب را بدنام کند.
خطیب جمعه خمینی شهر ضمن تبریک سالروز ولادت باسعادت پیامبر اعظم(ص) و امام صادق(ع)، حفاظت از اسلام و عترت و قرآن را مهم تر دانست و گفت: ناله پیامبر(ص) نسبت به وحدت بلند است. قرآن هم ذکر کرده است. خداوند به همه مردم و مسؤولان توصیه به وحدت می کند. دل ها را به هم مهربان سازید همانگونه که این روز را روز اخلاق و مهرورزی نامیده اند. در خانه، بازار، مدرسه، دانشگاه، در انتخابات، مهمانی ها، عزاداری ها و در همه جا باید اخلاق حسنه و محمدی(ص) داشته باشیم.
استاد حوزه و دانشگاه یکی دیگر از درس های عاشورا را این دانست که مسلمانان باید اهل قیام باشند و حکومت تشکیل دهند و ادامه داد: نبی اکرم(ص)، خلفای راشدین و امام علی(ع) حکومت تشکیل داد. امام حسین(ع) هم یکی از دلایل قیام خود را عمل کردن به سیره و کارهای پدر و جدش دانست. امام زمان(عج) نیز وقتی ظهور کند، دولت تشکیل می دهد. اسلام دولت دارد. دین از سیاست جدا نیست. سیاست در اوج دین است. سیاست یعنی مدیریت، دولت و حکومت. حکومت اسلامی جزو ذات دین است. اگر حکومت را از دین جدا کنی چیزی نمی ماند. تمام احکام اسلام با حکومت کامل انجام می شود. مگر بدون حکومت می توان امر به معروف و نهی از منکر یا جهاد کرد؟
حاج آقا رحیمی با اشاره به آیه 41 سوره حج گفت: قرآن هم می فرماید: وقتی به حکومت می رسند، امر به معروف و نهی از منکر می کنند. یعنی الان حکومت ما باید امر به معروف کند، نهی از منکر کند، باید جلوی فساد اقتصادی را بگیرد، باید به این بازار آشفته و هرج و مرج سامان دهد. قانون باید وصل به حکومت باشد و حکومت دست مسلمانان تا بتوانند کار کنند. تشکیل حکومت وظیفه ائمه(ع) است. شیعه در انتظار تشکیل حکومت واقعی به سر می برد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید