امروزدوشنبه, 04 تير 1397-- Monday Jun 25 2018

ساعت 04:59:09

آخرین به روز رسانی : شنبه 22:34:08

مسؤولان نخوانند ...

دوشنبه, 03 بهمن 1390 ساعت 12:41 کدخبر :3549
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : الف اصلاحگر

- مطالبات انتخاباتي اصلاح گر، این شماره: بیمارستان چینی!

- اخبار باورنکردنی این شماره: عوارض!

- جیب درد می‌گیریم!

 

- و ...

 

نیازمندیهای اول: خبرنگار جگردار و پُر رو!

     به یه خبرنگار جگردار و كاربلد ترجیحاً بی‌ترمز نیاز داریم که اخبار شهرستان را به مسؤولان صدا و سیمای اصفهان برسونه!

***

نظرسنجی این شماره: آبروی رفته باز آید به شهرستان، غم مخور! 

     با توجه به انعکاس ناجوانمردانه وقایع خردادماه امسال، به نظر شما صدا و سیما به‌ جای 5 ثانیه در روز، روزانه باید چقدر درمورد شهرستان خمینی‌شهر برنامه پخش کنه، تا آبروی رفته باز آید به شهرستان، غم مخور!؟

الف) 50 ثانیه

ب) 500 ثانیه

ج) 5000 ثانیه

د) 50000 ثانیه

هـ) آخرش چند؟

نظراتتون را به دفتر نشریه «فرصت» ارسال کنید یا تو قسمت نظرات وبلاگ «اصلاح ‌گر» قرار بدید.

***

مطالبات انتخاباتي اصلاح گر، این شماره: بیمارستان چینی! 

شماره قبل هم گفتیم که دل ما آب می ‌شه اگه منتظر بمونیم تا وزارت کشور سوت شروع مسابقه دوی ماراتن تبلیغات مجلس را بزنه؛ مثل خیلی از کاندیداهای پیش ‌افتاده(!). تبلیغات زودهنگاممون را شروع کردیم تا ببینیم قانون‌شکنی چه مزه ‌ای می‌ده؟!

اما من مي خوام از اين شماره مطالبات انتخاباتي ستون اصلاح گر را به استحضار همه كانديداهاي محترم برسونم تا نگن كه نگفتيم! اين مطالبات در صدر مطالبات جناب ما مي باشد لذا كانديداهاي محترم بفرمايند چه برنامه اي براي اين مطالبات دارند. شعار كه دردي دوا نمي كنه برادر من!

يكي از اولین اقدام هاي نماينده بعدي بايد اين باشه كه تکلیف بیمارستان تاریخی منظریه را مشخص کنه. پیگیری ‌کنه اساسی. چنون خِفت وزیر را بچسبه و بودجه را ازش بگیره تا اونايي که تو هَپولی کردن بودجه ید طولایی دارند، چشاشون قلوپّی بزنه بیرون! تعهد هم بده اگه پس از شش ماه نگذاشتند تکلیف بیمارستان را مشخص کنه، از نمایندگی استعفا بده بره چین! آخه اخیراً اعلام شد که تو کشور چین تونستند یک هتل ۳۰ طبقه، با مساحت ۱۸۳۰۰۰ مترمربع را در مدت 360 ساعت کاری برابر با 15 روز را بسازند که در برابر زلزله ۹ریشتری هم مقاومه. راستی! می‌ شه بیمارستان را هم از چین وارد کرد؟!

***

اخبار باورنکردنی این شماره: عوارض!

     مردم با اعتماد به شهرداری و پرداخت عوارض سالیانه، این هزینه را در سبد مخارج خانواده قرار دادند.

***

جیب درد میگیریم!

     ما مردم حاضریم واسه هر کاری پول خرج کنیم ولی نوبت به نماز و روزه که می‌رسه جیب درد می ‌گیریم! بر اساس احکام اسلام خوندن نماز در مکانی که شبهه داره، مثلاً پولش را نداده باشیم، صحیح نیست. خب بابا! هر کس عوارض خونه ‌اش را نده اعمال عبادی‌ اش مورد داره. نه غلام!!!

***

عجب خبرنگارهایی!

     «هر دم از این صدا و سیما بَری می ‌رسد»! این همه خبر تو شهرستان اتفاق می‌افته، اون وقت تو اخبار شبکه پنج سیما اعلام می ‌کنند تو شهرستان خمینی‌شهر چقدر داروی نظافت غیربهداشتی کشف شد! ما الان دیگه روشن شدیم! اصلاً اطلاع‌ رسانی ‌تون من را کشته! چند روز پیش هم از همین شبکه آب گرفتگی شهرک منظریه نشون داده شد، درحالی که این خبر مربوط به دو ماه پیش بود و به قول خبرنگارها خبر بیات شده بود. بَه بَه! چه می‌ کنه این صدا و سیما! عجب خبرنگارهایی! یکی از یکی دیگه گل ‌تر! به مهندس بگید یه کم دود اسفند تو تلویزیون پخش کنه، یه ‌موقع چشتون نکنند!

***

جیب خالی، پُز عالی!

     از قدیم گفته‌اند جیب خالی، پُز عالی! آخه آقای صدا و سیمای اصفهان! شما که تو مصاحبه‌ تون می‌گید مایه تیله ندارید و یه میلیون ایراد به خودتون می ‌گیرید، پس چرا اخیراً اومده‌اید، شبکه استانی را 24 ساعته کرده‌اید؟ با کدوم پول؟ همون 12 ساعته بود اما با کیفیت، بهتر نبود؟

***

من از راه اومدم، دلتون خواست اومدم!

     من نمی ‌دونم کدوم کاندیدا بوده که به بروبچ نشریه فرصت فشار آورده که یالّا من را تبلیغ کن، من باید دیده بشم و.... بیکاری؟! می‌خواهی «فرصت» تبلیغت را بکنه، که چه؟ می‌ خواهی رأی بیاری؟ می ‌خواهی رأی بیاری و نماینده بشی و ... اون وقت بعداً همین نشریه «فرصت» می‌آد خفتت را می‌چسبه که یالّا پاسخگو باش. و تو هر چی بگی به پیر به پیغمبر! «من از راه اومدم، دلتون خواست اومدم»، کسی صدات را نمی ‌شنوه. اصلاً برو بابا! سری که درد نمی‌ کنه دستمال نمی ‌بندند. تو از راه‌ های دیگه تبلیغ بکن و رأی بیار و کاری به کار «فرصت» و «فرصت‌ طلب ‌ها» نداشته باش، اونا وقت وقتش می‌آیند دنبالت!

***

تشكر ويژه از مقام معظم رهبری

     اصلاح‌گر تو صفحه 5 شماره 49 همین نشریه ستون «مسؤولان نخوانند» خطاب به مسؤلان شهرستان نوشته بود «شما که زحمت می‌کشید و مسؤولان کشوری را به خمینی‌ شهر دعوت می‌کنید، یه زحمتی هم بکشید یه تک ‌پا بريد دفتر رهبري تهران اونجا درددل شما را حتما مي شنون» منظور اصلاح‌گر این بود که مشکل جاده کمربندی خمینی‌شهر فقط با دستور مقام معظم رهبری حل خواهد شد که با عنایات سرشار و بی‌حد و حساب سردبیر عزیزتر از جان فرصت، این متن با یه‌ کم تغییر چاپ و صد البته منظور اصلاح‌ گر عوض شد. البته اصل مطلب توی وبلاگ اصلاح‌ گر بود و هنوز هم وجود داره. ظاهراً هم یکی از مسؤولان خونده و عمل کرده. آخه بعد از شش ماه می‌ بینیم که تیتر صفحه اول زده شده: «با دستور مقام معظم رهبری مشکل جاده کمربندی خمینی‌شهر حل شد» من که از همون اول گفتم: هر جا كه حرف و درد را نشوند و اهميت ندن بايد بري اونجا كه حتما گوش شنوا هست. ديديد كه؟

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید