امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 14:46:43

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مسؤولان نخوانند

پنجشنبه, 22 دی 1390 ساعت 13:19 کدخبر :3504
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : الف اصلاحگر

- تبلیغات انتخاباتی

- «إذهَب إلی مَجلِسِ»!

- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم که از هفت دولت آزاده!

 

- و ...

 

نیازمندیهای اول: آموزش خبرنگاری!

     کلاس‌های آموزش خبرنگاری و فوت و فن مصاحبه‌گری! آنگونه که مسؤول‌پسند باشد! ویژه عموم بالاخص اونایی که «فرصت» دارند!

از طرف اداره [بوووووق]

نیازمندیهای دوم و سوم................. [قابل درج نبود!!]

نظرسنجی این شماره: حرّاف جدید! 

     با توجه به مقاله «جامعه حرّاف‌ ها» شماره 63 همین نشریه، به نظر شما کدام یک از افراد زیر خدای ‌ناکرده پس از انتخابات مجلس امسال به جمع حرّاف ‌ها می‌پیوندد؟

الف تا ف) 15 كانديداي انتخابات مجلس

نظراتتون را به دفتر نشریه «فرصت» ارسال کنید یا تو قسمت نظرات وبلاگ «اصلاح‌ گر» قرار بدید.

***

اخبار باورنکردنی این شماره: جشنواره ملی «گل شب بو»! 

     جشنواره ملی «گل شب ‌بو»! پخش مستقیم این مراسم از صدا و سیما! مکان: خمینی‌شهر، محله قرطمان، زمان: اسفندماه هر سال!

***

کارهای بزرگ نه؛ مسؤولان بزرگ!  

     تشکیل ستاد برگزاری كنگره حضرت سلطان علی‌ بن محمدباقر(ع) و بررسی نحوه برنامه‌ریزی بزرگداشت حاج ملاآخوند کاشی از جمله مصوبات بیستمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان کاشان بود.  این خبر را بگذارید کنار جلسات شورای فرهنگی شهرستان خودمون که اونم لنگون لنگون تشکیل می‌شه. مایه خجالته! مگه شهرستان کاشان و خمینی ‌شهر از لحاظ جمعیت تقریباً برابر نیستند؟ بماند که مسؤولانشون 180 درجه فرق می‌کنند! این همه کارهای بزرگ فرهنگی می‌شه تو این شهرستان انجام داد. اما جلسات شورای فرهنگی شهرستان ما به حرف ‌های كم خاصيت طِی می ‌شه. چرا؟ فقط این را می ‌دونم که ما مسؤولان بزرگ نمی ‌خواهیم، مسؤولانی می ‌خواهیم که کارهای بزرگ انجام بدند!

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم که از هفت دولت آزاده! 

     چند روز پیش یکی از اقوام که آدم متدین و موجهیه، به دیدن ما اومد. یه کادو هم واسه بچه ‌ام هدیه آورده بود. وقتی که رفت، کادو را باز کردیم. یه پیراهن بود اما شکل روی اون یه کله بز بود. می‌ دونستم کله بز نمادی از شیطان ‌گراییه، اما اقوام ما که نمی‌ دونست وگرنه عمراً همچین کادویی واسه بچه ‌ام می‌ آورد. بسیاری از ما مردم نمی‌ دونيم علائم و نمادهای فرقه‌های منحرف از جمله شیطان‌ گرایی چیه؟ باید اطلاع ‌رسانی کرد البته به صورتی ترویج اکاذیب نشه. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم که کلاً از هفت دولت آزاده. اصلاً یه وزارت باید ایجاد بشه بره اونا را ارشاد کنه!

تبلیغات انتخاباتی

     اگه قرار باشه منتظر بمونیم تا اسفندماه برسه و وقت قانونی تبلیغات انتخاباتی فرابرسه که دلمون آب می‌شه مثل دل خیلی از کاندیداها که واسه اینکه دلشون آب نشه و جایی خیس نشه، از حالا که چند ماه مونده شروع کرده‌ اند یه کارایی بکنند. همه ‌اش هم به خاطر مردمه و لاغیر! خدا قبول کنه! اصلاح ‌گر هم که کاندیدا نشده ولی کاندیداها را دوست داره، به رسم همون کاندیداها تبلیغات خودش را رسماً شروع می‌کنه:

اگه من نماینده بشم کارهایی می‌کنم اساسی. جشنواره ‌ها و همایش‌ های بزرگ کشوری برگزار می‌کنم، یادواره شهدا و کارهای بزرگ و بعد هم مثل سریش می‌ چسبم به صدا و سیما که یالّا اخبار ما را پخش کن تا شهرستان خمینی شهر شناسانیده بشه. اون وقت دیگه مشاور رئیس صدا و سیما نمی ‌تونه تو شماره 63 همین نشریه بگه که مسؤولان نمی‌ خواهند از شبکه ملی استفاده کنند. یعنی چه؟ مگه مسؤولان ما چشونه؟ همه دلسوز و وظیفه‌ شناس و پیگیر و اصلاً گوگولی مامانی! ممکنه پشتشون کوه باشه، ولی از پشت کوه که نیاورده ‌ایمشون؟! اگه من نماینده بشم...!

«إذهَب إلی مَجلِسِ»!

     «إذهَب إلی مَجلِسِ»! این عبارتی بود که به بعضی ‌ها الهام شد تا «احساس تکلیف» کنند و برند دِین خودشون را به مردم ادا کنند؛ دِینی که تو این چند سال وقت نکرده بودند ادا کنند. اصلاً اگه این «احساس تکلیف» نبود، تکلیف بعضی‌ها چی می‌ شد؟ همین «احساس تکلیف» است که مجلس را به آش دهن‌ سوزی تبدیل کرده! وگرنه گنده ‌تر از صندلی ‌های مجلس هم آش دهن ‌سوزی نیست.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید