امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 19:15:44

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

گزارش فرصت از نهمین و دهمین جلسه شورای اداری در سال 91 ؛

مستاجران قبلی سینما 31 میلیون تومان بدهی برجای گذاشته اند و رفته اند!

چهارشنبه, 11 اردیبهشت 1392 ساعت 07:42 کدخبر :5489
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : روح ا... حاجی حیدری
نهمین و دهمین جلسه شورای اداری شهرستان در سال 91 در اسفند ماه برگزار گردید. در دهمین جلسه شورای اداری در سال 91 که در آخرین روزهای اسفند در فرمانداری برگزار شد. امام جمعه شهرستان با بیان اینکه هم اکنون بزرگترین مشکل کشور حبس بودجه است گفت: تاکنون سرانه بهداشتی، آموزشی و ... به ادارات مربوطه پرداخت نشده است، همین باعث شده مدیران ما با چنگ و دندان کارها را جلو می برند. از سوی دیگر عقب افتادن حقوقها و بدهی ها را داریم. ریالی از بودجه های فرهنگی پرداخت نشده است و این درد بزرگی است.

وی خطاب به رؤسای ادارات گفت: حرف مردم را به ادارات کل منتقل کنید نه اینکه هرچه از بالا گفتند شما فقط چشم و گوش بسته اجرا کنید. گاهی مردم به من مراجعه می کنند و من می بینم مشکلات زیاد است، این صحبتها را به مقامات مافوقتان انتقال دهید.
آیت الله رحیمی با بیان اینکه برای مردم وقت بگذارید افزود: آقای مدیر! بروید بین مردم. نترسید مردم دورتان را بگیرند. اینکه به مردم بگویی کارها شرکتی و خصوصی شده این جواب نیست. من از برخی برخوردها با مردم توسط برخی از ادارات گلایه دارم. این برخوردها مناسب نیست. این رفتارها باعث می شود مردم نسبت به انقلاب و نظام بدبین شوند. دشمن همین را می خواهد. خودمان با دست خودمان به دشمن کمک نکنیم.

پرونده های تعزیرات به یک چهارم کاهش یافته است
در ادامه بهبودیان رئیس تعزیرات شهرستان این اداره را به عنوان مرجع رسیدگی به برخی تخلفات صنفی اعلام کرده و گفت: با توجه به فرارسیدن نوروز و در جهت جلوگیری از افزایش غیرقانونی قیمتها در این ایام طرحهای ویژه ای داریم. این طرح ها از 15 اسفند شروع و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت. گشت های مشترک یکی از برنامه های ماست که با همکاری امور صنفی، بازرگانی و نیروی انتظامی اجرا می شود.
وی با بیان اینکه ورود پرونده ها به تعزیرات یک چهارم شده است، افزود: نمایشگاههای بهاره در خمینی شهر برپا می شود و اقلام پرمصرف هم تهیه و توزیع می شود.

توضیحات نماینده شرکت تعاونی سهام عدالت درباره عملکرد این شرکت
در ادامه جلسه، نماينده شركت تعاوني توزيع سهام عدالت شهرستان به تشریح عملکرد این شرکت که در برخی جلسات شورای اداری مورد نقد نماینده قرار گرفته بود پرداخت. املایی گفت: نماينده محترم در شوراي اداري  تاريخ  18/6/91 مطالبي را در موضوع عملكرد شركت تعاوني توزيع سهام عدالت شهرستان بيان نمودند ليكن به واسطه اين كه مضمون كلام ايشان در صفحه 3 شماره 80 نشريه فرصت درج گرديد هيئت مديره شركت تعاوني  با استفاده از حق قانوني خود اقدام به ارسال توضيح به فرصت نمود كه خوشبختانه در صفحه 4 شماره 84 فرصت چاپ گرديد. اما ايشان مجدداً درجلسات شوراي اداري تاريخ های 25/9/91 در محموديه و 5/12/91 در الغدیر درخواست بيان مطالب و شفاف سازي امور شركت را داشتند .اما ازطرفي اين بار نشريه فرصت از درج گفتار نماينده (در شوراي اداري) خودداري نموده و راه را براي پاسخ گويي منطقي مسدود نمود. اکنون جهت روشن شدن اذهان حضار محترم ناچار اقدام به تصديع اوقات شما بزرگواران گرديد.
املایی در ادامه سخنان خود در 14 بند به توضیح عملکرد این شرکت پرداخت. املایی درباره توقع نماینده پیرامون لزوم گزارش عملکرد مالی سهام عدالت به وی گفت: شرکت تعاونی توزیع سهام عدالت شهرستان يك شركت تعاوني  برخاسته از رأي صاحبان سهام ازسال 1385 تاكنون مي باشد و سهامداران در ازاي دریافت خدمات موضوعه آن را اداره مي كنند و لذا يك نهاد دولتي نيست كه بودجه دولتي دريافت نمايد و همچنین در اعتبارات  تملك دارائي هاي شهرستان رديف اختصاصي ندارد و مشمول نظارتهاي ديوان محاسبات و فراعرفي نمي گردد و  فقط در قبال مجمع عمومي شركت با ارائه گزارش مالي سالانه طبق روال معمول شركتهاي تعاونی پاسخگو می باشد و تراز مالي شركت نيز هر سه ماه يك بار با تأييد بازرسين شركت به اداره كل تعاون ارسال مي گردد و هر سال نيز دفاتر شركت تحت نظارت شركت حسابرسی منتخب اداره كل تعاون و اداره دارائي شهرستان بررسي مي گردد.
نماينده شركت تعاوني توزيع سهام عدالت شهرستان تصریح کرد: در كجاي قانون آمده كه نماينده حق تعيين نماينده يا اعزام اكيپ بازرسين جهت رسيدگي به دفاتر مالي ادارات یا شرکت های تعاونی و یا ديگرنهادها را داراست؟ خصوصاً وقتی فرمانداري و دادگستری وجود دارد و ادارات قانوناً به فرمانداري جوابگو و شرکت های تعاونی به مجامع خود و اداره تعاون پاسخگو هستند. وی افزود: ماده 10 قانون تعاون صراحت دارد که نظارت، حق اعضا و سهامداران تعاونی هاست و به موجب ماده 40 قانون تعاون، مجمع عمومی افرادی را به عنوان بازرسان شرکت انتخاب می نماید تا بر کلیه مراحل اجرائی شرکت نظارت نمایند.
املایی در مورد اطلاعات شرکت گفت: برخی اطلاعات کلان، صرفا در اختیار مدیران و مسئولین ذیربط در تهران قرار دارد مانند تغییرات ارزش سهام یا زمان آغاز ثبت نام از سایر طبقات اجتماعی (مانند کارگران فصلی و ساختمانی در سال 1390) و یا زمان و میزان سود اختصاص یافته به هر سهم در هر سال مالی، و یا این که سهام هر فرد، از چه شرکت های صنعتی است و عملکرد سالیانه آن شرکت ها چه بوده است و....که شهرستان هیچ اطلاعی از آن ندارد. اطلاع رسانی در مورد درآمد و هزینه ها هم که پس از طی مراحل قانونی و تهیه صورتهای مالی و تایید بازرسین به دستگاه های مربوطه ارسال و در مجامع سالیانه شرکت، بررسی و تصویب می گردد و قانوناً هيچ لزومي به اطلاع رساني عمومي و حتي هيچ اجباري به اطلاع رساني به نماينده هم نيست. سهام عدالت ريالي از اعتبارات دولتي دريافت نكرده است و لذا در مقايسه با كساني كه قبل از شروع  مسئوليت خود، اعتبارات چند ميلياردي مصّوب در اختيار دارند كدام اولي تر هستند كه به مردم توضيح دهند كه با بيت المال چه كردند؟
املایی در توضیح وظایف شرکت تعاونی سهام عدالت گفت: از سال 1385 پذيره نويسي سهامداران اعلام شده ازرف سازمان خصوصي سازي مانند مراحل 1 و2 و... صورت گرفته است. ثبت نام از دارندگان دعوتنامه هاي ارسال شده از سازمان خصوصي سازي از تهران مانند فرهنگيان، بازنشستگان، نظامي ها و... و ورود اطلاعات روزانه آنها که تاکنون از مرز 120000 سهام دار عبور کرده است، پاسخگوئي به ارجاعات ادارات مرتبط مانند دادگستري، اداره دارائي و...، پاسخگويي به ارباب رجوع و صاحبان سهام و ... از جمله مواردی بود که وی بدانها اشاره کرد.
نماينده شركت تعاوني توزيع سهام عدالت شهرستان در پايان سخنان خود تأکید کرد كه شركت تعاوني سهام  عدالت مطابق برنامه تدوين شده سالانه خود در هر محل و منظري كه تعدادي از همشهريان حاضر به استماع توضيحات مربوط به سهام عدالت باشند، يا هر نوشتار و فرصتي كه بتوان از آن در جهت توضيح اين بزرگ خدمت دولت به روشنگري مردم پرداخت حضور يافته و خواهد يافت و مطمئن باشيد متأثر از هيچكدام از این نوع كنش ها و يا واكنش ها نخواهد بود و حضرت امام( قدّس ا...نفسه الزكّيه) فرمودند ما موظف به انجام وظيفه ايم نه نتيجه آن و عقب رفتن يا نرفتن از مواضع را شاخصه حقانیت موضوع و نقطه مصلحت است كه تعيین مي نمايد.
و شایسته است بدانيد که بنا بر گفته مدیر عامل اتحادیه شرکت تعاونی های سهام عدالت استان اصفهان، در بین تمام شهرستان های استان تنها شرکت تعاونی سهام عدالت که همه امور خود را وفق قانون انجام داده و بدون هرگونه حاشیه ودر کمال آرامش به انجام وظائف خود مشغول بوده و خیال مسئولین استانی از بابت آن آسوده و اطمینان بخش میباشد، شهرستان خمینی شهر است. و جای این سئوال وجود دارد که آیا شما به دنبال خاموش کردن موتورهای روشن شهرستان نیستید؟

1250 دانش آموز در تابستان دوران کارآموزی می گذرانند
رئیس اداره آموزش و پرورش سخنران بعدی شورای اداری بود. وی با بیان اینکه رشته های فنی حرفه ای و کار و دانش در سال سوم دوره های کارآموزی یا کارورزی را در برنامه دارند، افزود: در شهرستان خمینی شهر 1250 دانش آموز در تابستان دوران کارآموزی را خارج از آموزش و پرورش خواهند گذراند و بر همین اساس نیاز به مساعدت ادارات و ارگانها داریم.
شجاعی با اشاره به انتقادات فرصت از شورای آموزش و پرورش گفت: در نشریات مطالبی در مورد آموزش و پرورش زده اند که البته ما استقبال می کنیم چرا که انتقاد می تواند سازنده باشد. با این حال طرح برخی مطالب تامل برانگیز است. به هر حال باید مشکلات منعکس شود ولی همراه با القای آرامش به مردم.
وی افزود: یکی از موضوعات مهمی که اکنون آموزش و پرورش پیگیری می کند و نیمی از جلسه شورای آموزش و پرورش را به خود اختصاص می دهد موضوع زمینهای آموزشی و پرورش است نه پایه یک بنر که در مطبوعات زده شد. ممکن است در حاشیه جلسات با توجه به حضور مسئولان شهرستان از فرصت استفاده کرد و پیرامون برخی از مسائل از جمله آسفالت، پایه های بنر هم رایزنی کرد ولی طرح این موضوعات به این معنا نیست که اینها مسائل اصلی آموزش و پرورش است. مطبوعات باید به گونه ای واقع بینانه مسائل را منتقل کنند.

ما منتظر سفر رئیس جمهور هستیم تا مسکن مهر خمینی شهر به دست ایشان افتتاح شود
فرماندار به عنوان سخنران پایانی آخرین جلسه شورای اداری سال 91 به موضوع مسکن مهر اشاره کرد و گفت: کارهای مسکن مهر انجام شده و آماده بهره برداری است. ما منتظر سفر رئیس جمهور هستیم تا این پروژه به دست ایشان افتتاح شود. احمد حقیقی افزود: تقاضای ما این است که همه نخبگان و فعالان شهر دست به دست هم بدهند و همه با هم متحد شوند تا این شهر به جایگاه واقعی خود برسد. اگر همه متحد شویم شهرستان می درخشد و اگر با هم درگیر شویم شهرستان ضربه خواهد دید. این شهر لیاقت دارد که در اوج قرار بگیرد. ما باید دنبال این باشیم مطبوعات هم در این خصوص باید کمک کنند. اگر روزنامه ها یکجانبه عمل کنند به شهر جفا می شود.

مستاجران قبلی سینما 31 میلیون تومان بدهی برجای گذاشته اند و رفته اند!
اما در جلسه نهم شورای اداری که در کتابخانه الغدیر برگزار شد، نماینده با اشاره به تعطیلی 5 ماهه تنها سینمای شهرستان گفت: 5 ماه است این سینما تعطیل شده، دوستان منتظر نباشند ما دربش را باز کنیم و تحویل ارشاد بدهیم. من اعلام کرده ام به هیچ عنوان این سینما را به هیچ انجمن غیربومی نمی دهیم. این را اعلام کردیم و در این رابطه با مدیرکل ارشاد هم صحبت کردیم. وی افزود: مستاجران قبلی سینما 31 میلیون تومان بدهی برجای گذاشتند و رفتند. دلیلی ندارد این بدهی را شهرستان بدهد. بدهی این سینما را باید مستاجرانی پرداخت کنند که این سینما را سانسی 600 هزار تومان اجاره می دادند و پولش را صرف برنامه های خودشان می کردند. آنها باید جوابگوی اقداماتشان باشند. صرامی تاکید کرد: چون پای من در میان است 5 ماه درب این سینما بسته است. به من هم مراجعه می کنند و می گویند لااقل زمانی که سینما در اختیار قبلی ها قرار داشت درب سینما باز بود. البته ما کوتاه نمی آییم و می گوییم این سینما متعلق به خمینی شهر است و باید به شهر برگردد، مقاومت هم می کنیم. کشور قانون دارد. قرار نیست بدهی این سینما روی دوش مردم این شهرستان باشد، بدهی این سینما را باید مستاجران قبلی پرداخت کنند حتی اگر درون خودشان مشکل داشته باشند.
وی به توافقات صورت گرفته در خصوص سردرب دانشگاه صنعتی اشاره کرد و گفت: با حضور فولادگر، سقائیان نژاد، سالک، همدانی گلشن و فرماندار توافقاتی با دانشگاه صنعتی صورت پذیرفت. قرار شد ورودی خمینی شهر ورودی شماره یک این دانشگاه باشد و مطالعات برای احداث یک ورودی دیگر از داخل خمینی شهر صورت بگیرد و از خردادماه ورودی جدید اجرایی شود. از طرفی در خصوص حوضچه فاضلاب این دانشگاه هم صحبت شد و قرار شد تکلیف حوضچه دانشگاه صنعتی تا خردادماه مشخص شود.
وی به موضوع ساختمان بنیاد شهید اشاره کرد و گفت: رئیس بنیاد شهید شهرستان در نشستی با من اعلام کرد تصمیم داریم ساختمان بنیاد شهید خمینی شهر را به فروش رسانده و با پول آن ورزشگاه جانبازان و معلولان را احداث کنیم ولی تاکنون نتوانستیم این ساختمان را به فروش برسانیم.
صرامی با بیان اینکه رئیس بنیاد شهید به من اطمینان داد در صورت فروش این ساختمان، مبلغ فروش در شهر هزینه خواهد شد افزود: با رئیس بانک مهر امام رضا(ع) هماهنگ شدم و در نتیجه این ساختمان به مبلغ 654 میلیون تومان به فروش رفت. اخیرا متوجه شدم برخلاف وعده ما قرار است این پول را به خزانه ریخته و خرج مسائل استان کنند. انگار استان هرچه چاله چوله دارد باید با نیروی انسانی و پول های خمینی شهر تامین کند و این اتفاق بارها رخ داده است. من با مدیرکل بنیاد شهید دو ساعت در این زمینه بحث کردم و نهایتا گفتم اگر نیاز شد این پول را از حلقومتان بیرون می کشیم. قرار نیست همه کلاهها را سر ما بگذارند. من پیگیر این موضوع هستم. قرار نیست مشکلات استان را با پولهای خمینی شهر حل کنند باید این پول هزینه احداث سالن جهت جانبازان و معلولان خمینی شهر شود.

وقتی ظرفیت تکمیل شد بهتر است بقیه بروند
در این جلسه فرماندار ضمن استقبال از افزایش نشریات شهرستان گفت: اخیرا دو سه روزنامه به روزنامه های شهرستان اضافه گردید. قبلا یکی از ضعفهای شهرستان وجود تنها یک مطبوعه بود که اکنون به چهار مطبوعه افزایش پیدا کرده که ما خرسندیم ولی باید در نظر داشت که هر شهرستانی یک ظرفیتی دارد و وقتی که ظرفیت روزنامه ها در خمینی شهر تکمیل شد بهتر است سایرین بروند و در شهرهایی که روزنامه ندارند فعالیت کنند. البته در این زمینه هنوز ظرفیت خمینی شهر پر نشده است. فرماندار با اشاره به وضعیت کشتارگاه خمینی شهر گفت: اخیرا در خصوص این کشتارگاه صحبتهایی شده. این کشتارگاه و میدان دام در شهرستان باقی می ماند. پیش از این صنعت چرم از خمینی شهر خارج شد در حالی که اگر من بودم اجازه نمی دادم چرم را هم از این شهرستان خارج کنند.
وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات گفت: هر چه تنور انتخابات گرم تر شود و گروههای بیشتری در انتخابات شرکت کنند ما استقبال می کنیم ولی به هیچ عنوان بی قانونی را تحمل نمی کنیم.

بخش کودکان کتابخانه ها فعال می شود
در ادامه مدیر کتابخانه های شهرستان گزارشی از اقدامات سه سال اخیر خود ارائه داد. گزارشی که گرچه در وهله اول عجیب و غیر واقعی به نظر می رسد ولی با در نظر گرفتن این موضوع که در سالهای اخیر تعدادی از کتابخانه های مردمی به آمار اداره کتابخانه ها افزوده شده این آمار منطقی به نظر خواهد رسید. مولایی گفت: در سال 88 تعداد نه باب کتابخانه در سطح شهرستان داشتیم اکنون 22 باب کتابخانه داریم و سه باب کتابخانه هم در شرف افتتاح است. در سال 88 ده نفر نیروی کتابدار در شهرستان داشتیم در حالی که الان 47 نفر نیرو داریم آزمون استخدامی هم در سال جاری داریم.
وی تاکید کرد: متراژ فضای کتابخانه شهرستان تنها استانداردی است که تاکنون به آن دست یافتیم. در سال 88 مقدار 7500 مترمربع فضای کتابخانه ای در شهرستان وجود داشت که در حال حاضر این رقم به 18 هزار مترمربع افزایش پیدا کرده است. مدیر کتابخانه های شهرستان با اشاره به میزان استقبال از کتابخانه های شهرستان گفت: در سال 88 ماهانه 23 هزار کتاب امانت می رفت امروز این تعداد به ماهانه 90 هزار جلد رسیده است. در سال 88 تعداد 51 هزار نسخه کتاب در کتابخانه ها وجود داشت امروز این آمار به 101 هزار نسخه کتاب رسیده است. در سال 88 تعداد 4800 نفر عضو فعال در کتابخانه ها داشتیم الان 22 هزار نفر عضو فعال داریم.
مولایی با اشاره به راه اندازی سامانه بلوتوث سنتر کتاب گفت: این سامانه جهت ارسال کتاب بر روی تلفن های همراه تهیه گردیده است، فعلا این سامانه در یکی از کتابخانه ها راه اندازی شده و ان شاءالله تا اوائل سال آینده 7 باب کتابخانه دیگر به این سامانه مجهز خواهد شد. بجز این در حال حاضر 8 کتابخانه ما مجهز به بخش کودکان است و بزودی دو کتابدار کودکان به جمع کتابداران ما افزوده خواهد شد.
وی با اشاره به شروع به کار مجمع خیرین شهرستان گفت: سه میلیارد تومان بابت بودجه نیاز داریم تا کتابخانه های شهرستان را به روزرسانی کنیم که با توجه به بودجه های دولتی، این کار سالیان دراز به طول خواهد کشید. به همت دوستان طی شش ماه گذشته پیگیریهای فراوانی انجام دادند تا انجمن خیرین کتابخانه ساز خمینی شهر به عنوان اولین انجمن خیرین شهرستانی در کشور به ثبت رسید.

چرا دنبال پیشگیری نیستیم؟!
ابطحی سخنگوی اتحادیه تشکلهای قرآنی شهرستان هم در این جلسه گفت: قرار بود این جلسه به میزبانی تشکلهای قرآنی برگزار شود که البته تغییر کرد. شهر ما زادگاه چهره های جهانی قرآنی همچون آیت الله معرفت و آیت الله فیض الاسلام بوده و هم اکنون هم برترین رتبه های کشور را در بین کودکان و جوانان عزیز شهر داریم. سیدمهدی ابطحی با بیان اینکه 60 مجموعه قرآنی عضو اتحادیه تشکلهای قرآنی هستند، تاکید کرد: بودجه های قرآنی در ذیل بودجه های اداری تصویب و ابلاغ می شود. بسیاری از شما بودجه هایی دریافت می کنید که باید برای کارکنان و خانواده هایشان برنامه های قرآنی فرهنگی اجرا کنید. ما آمادگی داریم با همکاری یکدیگر این برنامه ها را اجرایی کنیم.
وی افزود: اگر جوانان و نوجوانان شهر با فرهنگ قرآنی تربیت شوند معضلاتی همچون اعتیاد و طلاق در جامعه به شدت کاهش می یابد. چرا می گذارید دردها ایجاد شود بعد هزینه زیادی را صرف درمان آن کنید؟! چرا دنبال پیشگیری نیستیم؟!
خمینی شهر در زمینه راهیان نور رتبه دوم را در استان دارند
فرمانده جدید سپاه در نخستین حضورش در شورای اداری گفت: خدا را شاکرم که برگهای پایانی خدمتم در خمینی شهر بسته خواهد شد. سرهنگ هاشمی با بیان اینکه خمینی شهر رتبه دوم استان را در زمینه راهیان نور دارد گفت: خمینی شهر در چهار سال اخیر اردوگاهی متمرکز در دارخوین تشکیل داده و 100 نفر خادم بسیجی نیز برای خدمات رسانی به زائران پیش بینی کرده است.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 +1 مجید 15 اردیبهشت 1392 ساعت 23:47
وای چقدر ........ ظرفیت انتقاد را ندارند .رییس محترم یک کم انتقاد پذیر باشید یکبار بعد صد ها بار تعریف و تمجید یک مطلبی درباره شورای آموزش و پرورش چاپ شد و نقدی هم شد هر جا سخنرانی میکنید به آن اشاره میکنید . خود شما در مصوبات و گزارش ارسالی به اداره کل نصب پایه بنر را مصوبه و پیگیری شورای آموزش و پرورش منظور کرده اید .
نقل قول
 
 
#1 0 نگار.عموشاهی 14 اردیبهشت 1392 ساعت 13:07
وقتی بچه بودیم از طرف مدرسه ما را میبردند سینما درچه هی غبطه میخوردیم که چرا ما تو شهرمون سینما نداریم که نخواهیم مثل گوسفند توی یه مینی بوس روی هم تلمبار بشیم و بریم فیلم دو نفر و نصفی و جیب برها به بهشت نمیروند را ببینیم(البته فکر کنم جیب برها این دوره زمونه به بهشتم برند) بعد ته دلمون به خودمون نوید و امید میدادیم شاید در آینده ما هم سینما دار بشیم و لااقل بچه هامون برای دیدن یه فیلم مجبور نباشند برند تا درچه سینما دار هم شدیم اما این چراغ به مسجد بیشتر روا بود انگاری ...خلاصه بچه دار هم شدیم و بچه هامون بزرگ هم شدن و وقت سینما رفتنشونم رسید اما کلاغه به خونش نرسید...در سینما تخته شد و بچه هامونم مثل خودمون حسرت به دل موندند
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید