امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 12:05:41

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مغازه ها چگونه زاده می شوند؟
پرسه

مغازه ها چگونه زاده می شوند؟

چهارشنبه, 03 مهر 1392 ساعت 12:29 کدخبر :6020
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

اشاره: پرسه ستونی است که مشکلات ومعضلات سطح شهر رااز دید پرسه زننده مطرح میکنداگر هوس پیاده روی تو نقاطی از شهر به سرت زده باشد احتمالا متولد شدن مغازه های جدید تو درب محکمه، دوشنبه بازار، خیابان ولیعصر (عج)، امام جنوبی، مدرّس و حتی کوچه پس کوچه های شهر دیده اید.
این نوزادان ناهنجار و بی هویت که شناسنامه ای ندارند گاه یک خانه و یا دالان خانه ای هستند که ناگهان تبدیل به مغازه می شوند و گاه پستو و خرابه ای. جالب اینکه اکثر آن ها در ایام تعطیل آن هم تعطیلات چند روزه و سریالی به دنیا می آیند! حالا چرا؟ این به خاطر خجالتی بودن آن هاست که صبر می کنند تا تعطیلاتی باشد و شهر خلوت شود و یواشکی زاده شوند.
اما فکر نکنید کسی از تولد آن ها خبردار نمی شود، آن ها که باید، در جریان زایش آنها هستند. شاهدمان این جمله قرمز نوشته  بر دیوار اکثر آن هاست: " مراجعه به شهرداری"
اما اینکه مراجعه صورت می گیرد یا نه را می توان از آن جاهایی که چون روز عقب نشینی کردن آن ها روشن است، متوجه شد لابد مراجعه ای نبوده که عقب نشینی صورت نگرفته است.
مواظب باشیم این نوزادان ناخواسته به دردسرهایی برای شهر تبدیل نشوند که مثلا برای تعریض یک کوچه یا خیابان برای سانت سانتش پول بخواهند در حالی که اساسا خلاف زاده شده اند. البته به جز مغازه ها خانه های مخروبه عقب نشینی نکرده که از درون تعمیر شده و تغییر کاربری می دهند مثلا به مطب دکتر تبدیل می شوند را هم باید به نوزادان ناهنجار قبلی افزود.
در این ماجرای تکراری و عدم برخورد قاطع با خاطیان حقوق مردم و شهروندان چه می شود و چه عواقب و خساراتی بر شهر تحمیل می شود سوالات و نگرانی های شهروندان است که باید پاسخ داده شود.

نظرات  

 
#1 0 معجون 07 مهر 1392 ساعت 16:29
با سلام
این مطلب شما سایت معجون منتشر شد
http://majoon.ir
موفق باشید
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید