امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 20:20:58

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مهم ترين مسائل خميني شهر به روايت فرماندار و شهردار
در يك گفتگوي تلويزيوني تشريح شد:

مهم ترين مسائل خميني شهر به روايت فرماندار و شهردار

یکشنبه, 28 خرداد 1391 ساعت 11:23 کدخبر :4160
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : لیلا نفیس
شهردار و فرماندار خمینی شهر با حضور در استوديوي پخش شبكه اصفهان در قالب یک مصاحبه تلویزیونی به تشريح مشكلات و مسائل شهرستان پرداختند.

شهردار و فرماندار خمینی شهر با حضور در استوديوي پخش شبكه اصفهان در قالب یک مصاحبه تلویزیونی به تشريح مشكلات و مسائل شهرستان پرداختند. در ابتداي اين گفتگوي تلويزيوني، ابتدا فرماندار به توصيف سیمای کلی خمینی شهر از لحاظ جغرافیایی، تاریخی، علمی و مشاهیر و طبیعت پرداخت. وي گفت: شهرستان خميني شهر كه در غرب استان واقع شده با جمعيتي بيش از 310 هزار نفر، جايگاه سوم را از نظر جمعيتي در استان بعد از اصفهان و كاشان دارد. وسعت آن 375 كيلومتر مربع است و به لحاظ جغرافيايي چسبيده به اصفهان است با سابقه ديرينه مذهبي و كهن، با مساجدي كه از دوره صفويه براي دومين بار مرمت شده اين جا بوده. داشتن هنرمندان و نويسندگان و شعراي بزرگ و خط شكنان جبهه و سرداران بزرگ، دانشمندان و محققان بزرگي كه در سراسر كشور و حتي خارج از كشور دارد، از لحاظ شرايط خوب اقتصادي كه دارد و كسب و كار، از شرايط خوبي برخوردار است. دانشگاه هاي بزرگ و و يژه دارد و دانشگاه صنعتي اصفهان در محدوده خميني شهر است ، دانشگاه آزاد، پيام نور و علمي كاربردي. و شهرستاني است كه از نظر آب و هوا بسيار مطبوع است. با 1800 هكتار باغاتي كه دارد و ميوه هاي بسيار مرغوب و عالي دارد. گلابي صادراتي ، سيبري، زردآلو و گيلاس. شرايط اين شهرستان شرايطي است كه قابليت ها و توانمندي هاي بالايي دارد. قبلاً  داراي سه شهر و سه روستا بود : خميني شهر و كوشك و درچه . ولي تقريبا ده روز پيش با حضور استاندار، اصغرآباد هم تبديل به شهر شد و الان داراي 4 شهر است.

شهردار نيز نیز ضمن بیان تاریخچه ای از شهرداری خمینی شهر گفت: خمینی شهر به لحاظ نزديك بودن به اصفهان هميشه مورد توجه مردم اصفهان بوده است. مراكز تفريحي مثل چشمه لادر و مراكز تاريخي مثل خانه سرتيپ و خانه مجير، هميشه اين جذابيت را به وجود آورده است كه مردم بتوانند به اين شهر بیایند و بعضا سرريز جمعيت اصفهان به خميني شهر كوچ مي كرده اند و سكنا مي گزيده اند.

 

1/5 ميليارد تومان هزينه آسفالت

در ادامه اين مصاحبه، اين دو مقام خميني شهر به طرح و بررسي مشكلات شهرستان پرداختند. مهندس شرفا ضمن اشاره به این که خمینی شهر حدود 600 هكتار بافت فرسوده دارد تصریح کرد: هم اکنون در حال تصويب طرحی در كمسيون ماده 5 هستيم كه بتوانيم محلات را بازسازي كنيم و مردم را به محله هاي قديمي بازگردانيم.

وی همچنین در پاسخ  به سوال یکی از شهروندان در خصوص مشکل آسفالت منطقه جوی آباد گفت: بحث آسفالت درخميني شهر خيلي مشكل دارد و عمدتا به خاطر ترميم و حفاري ادارات و همچنین توسعه زيرساخت هاي تاسيساتي يا توسعه ساخت و ساز شهر به وجود می آید و متاسفانه عمر آسفالت در شهر خيلي مناسب نيست. وي افزود: اولويت اول ما آسفالت بود و لذا تا بحال حدود 5/1 ميليارد تومان به مناقصه گذاشته ايم و 8 اكيپ در سطح شهر فعال هستند. در خود جوي آباد هم یک اکیپ در يكي از خيابان ها مشغول به كار است و اميدواريم بتوانيم در شش ماهه اول سال مهمترین تقاضای مردم كه آسفالت است را جوابگو باشیم. شهردار همچنین افزود: اگر بتوانيم مثلا 4 ميلياردی را که برای این کار پيش بيني كرده ايم در اين شش ماهه انجام بدهيم خيلي از مشكلاتمان حل مي شود.

 

كنترل مواد مخدر از زمين و هوا

در ادامه، فرماندار در پاسخ به سوال یکی از شهروندان درباره مشکل مواد مخدر در جوی آباد  ضمن اشاره به این که در این منطقه کار امنیتی صورت گرفته است ادامه داد: اخيراً مدتي است كه نظام و دولت كار خيلي جدي تري را شروع كرده و در آنجا دستگاه هاي امنيتي و يك ايستگاه پليس در محل پارك عليمردان خان احداث كرده ايم كه با استقبال خيلي خوبي روبرو شده است. يك طرح هم نيروي انتظامي از بيستم ماه قبل شروع كرده كه به جد دنبال اجراي آن است و نتايج بسيار خوبي داشته است.

حقیقی همچنین ضمن تاکید بر ایجاد  فضای امن برای فعالیت گروه های فرهنگی در این منطقه بیان داشت: در پارك عليمردان خان كه الان ايستگاه پليس ساخته شده است. قبلا حتي نمي توانستند از دستشويي هايش استفاده بكنند چون وضعيت ناجوري داشت اما حالا تميز و مرتب و روشن است و پايگاه بسيج هم در آنجا اقداماتي كرده است. اميدواريم بتوانيم بين بسيج و شهرداري هم پايگاهي احداث کنیم. افرادی در این  منطقه هستند که از نظر فرهنگي مناسب نیستند اما اين به آن معنا نيست كه عزيزان شرافتمند و مومن و خوب جوي آباد را كسي بتواند زير سوال ببرد. مردم این منطقه مردم بسیار پاك، صديق و دلپاكی هستند و بسيار فعال و سخت كوشند. فرماندار به همکاری مردم جوي آباد در  این زمینه اشاره کرد و افزود: انصافاً بسيج و نيروي انتظامي و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان به خوبي ظاهر شدند. حتي هفته قبل يك گشت هوايي با فرمانده نیروی انتظامي روي كل شهر و باغات و جوي آباد داشتيم و كنترل از زمين و هوا آغاز شده است.

 

احداث پارك بزرگ در شمال شهر

در ادامه، شهردار در مورد آزادسازی خیابان 20 متری شهداي خوزان گفت: خوشبختانه امسال اين خيابان در اولويت قرار گرفته و ما آمادگي توافق با مردم را داريم و فكر مي كنم تا بحال حدود 20 درصد توافق شده است. ما كميسيون هاي توافق را به خود مناطق برده ايم كه مردم راحت تر بتوانند با شهردار منطقه صحبت بكنند. وی افزود: ما 4 منطقه داريم كه خيابان شهداي خوزان در منطقه 1 واقع شده و اگر مردم همكاري كنند اين خيابان در اسرع وقت بازگشايي می شود.

مهندس شرفا ضمن اشاره به سرانه 6/7 مترمربعی فضای سبز خمینی شهر و بر شمردن پارک های سطح شهر بیان کرد: در خمینی شهر برای  تملک زمین به  منظور ايجاد پارك محلي واقعا مشكل داريم و كمبود زمين در شهر واقعا یک معضل است. ما اين نويد را به مردم مي دهيم كه يك پارك بزرگ در شمال شهر در مساحت حدود 4 هكتار در خيابان پيمان احداث خواهد شد که اميدواريم بتوانيم تا پايان سال به بهره برداري برسانيم. در خيابان شهيد فهميده هم يك پارك هست كه مردم مي توانند استفاده كنند.

 

از ورزشگاه تا سالن بحران

شرفا  در خصوص استاندارد نبودن خيابان شهيد فهميده گفت: این خيابان 36 متری چندين سال است كه احداث شده و بخشي از آن از باغات عبور مي كند كه مردم تقاضاي پياده روسازي آن را داشتند. ما اين قول را به مردم مي دهيم كه در آن قسمتي كه ساخت و ساز كرده اند بتوانيم پياده روسازي را انجام بدهيم. روشنايي اين خيابان نیز مشكل دارد و ما با اداره برق صحبتی داشته ايم که اگر كمك بكنند می توانيم روشنايي اين خيابان را انجام دهيم. چون بحث روشنايي وظيفه شهرداري نيست. اداره برق هم بودجه هاي چنين پروژه هايي را ندارد اما چون مردم نياز به روشنایی دارند ما اين آمادگي را داريم كه با همكاري اداره برق اين كار را انجام بدهيم. قبلا هم روشنایی چند خيابان را با همكاري اداره برق برقرار کردیم.

شرفا  در خصوص وضعیت ورزشگاه شهدای خوزان گفت: این زمين براي ساخت ورزشگاه بوده است. سال 86 اعتباري براي سالن بحران اختصاص داده شد و لذا اين ورزشگاه برای دو منظور در نظر گرفته شده بود: ورزشي و مديريت بحران. آن زمان شهرداري تصميم گرفت كه يك توسعه اي در فضا بدهد. حدود 3000 مترمربع زيربنا را توسعه دادند و ساختمان شكل گرفت و تا بحال حدود 650 ميليون تومان آنجا هزينه شده است. سقف زده شده، سالنش احداث شده و حدود 600 الي 700 ميليون بودجه ديگر نياز دارد. ما امسال نزديك 135 ميليون هزینه پيمانكار کرده ایم که دارد كار مي كند. همين جا از مسوولين محترم تقاضا دارم كه كمك كنند. اين يك پروژه ملي هست و واقعا اگر احداث شود با  توجه به  اینکه خمینی شهر معین اصفهان است هم مي تواند به عنوان سالن بحران استفاده شود و هم ورزشگاهي شود كه اين قسمت محروم خميني شهر بتوانند استفاده كنند.

شهردار در مورد مشکلات  پارک گلدیس هم گفت: پارك گلديس در محلي واقع شده كه يك گره ترافيكي را ايجاد مي كرد. در واحد شهرسازي و ترافيكي ما، طرحي را گذاشتند كه در حال اجراست. حدود 80 درصد كار پيش رفته است. چند روزي به دليل آب گرفتگي جوي متوقف شده بود ولي دارند كار مي كنند. من فكر مي كنم ظرف يكي دوهفته آينده اين پروژه تمام شود. بحث آسفالت آن محله هم ما هم سال گذشته كار كرديم و هم در برنامه هست كه اگر مشكلي هست مرتفع كنيم.

 

ماجراي سينمافرهنگ

در بخش ديگري از اين برنامه، فرماندار ضمن اشاره به انشعابات زیاد آب و فاضلاب که در اثر ساختمان سازی زیاد ایجاد  شده است افزود: من این نويد را به مردم مي دهم كه با اصلاح شبكه اي كه صورت مي گيرد و لوله هایی كه از هفته آينده شروع به کار گذاشتن آنها مي كنند، مشكل حل خواهد شد.

وی به نیاز خميني شهر به خانه هنرمندان اشاره کرد و گفت: يك مقدماتي فراهم شده تا ما بتوانيم به كمك خيرين يك جايي را براي خانه هنرمندان داشته باشيم.

وی در خصوص نحوه اداره سینمافرهنگ گفت: تا اسفند سال 90 قرارداد اداره این مکان با اصفهان بود و قبلا هم ارشاد اين كار را دنبال كرده بود و به دلايلي اين امر رخ داده! ما از اول فروردين به اين طرف آماده هستيم و در حال رايزني هستیم كه اين سينما را در خدمت عزيزان خود شهرستان قرار دهيم. البته افرادي كه مي خواهند اينجا را بگيرند بايد واجد شرايط لازم باشند. خميني شهر فيلمسازهايي در حد بين المللي دارد كه نياز هست اين استعدادها بيشتر شود.

فرماندار در خصوص كتابخانه هاي شهرستان گفت: در شهرستان 18 كتابخانه داريم كه اينها سالن هاي متعددي در خود دارند. بيش از 10 تاي اينها در خميني شهر و بقيه در جاهاي ديگر است.از نظر سالن مطالعه به دليل دوطبقه بودن بسياري از كتابخانه ها، ما الان مشكل نداريم اما به لحاظ محله به محله بودن و قسمت به قسمت بودن و اين كه هركسي دوست دارد در محله خودش باشد مشکل ایجاد می شود. بخصوص كتابخانه الغدير كه كتابخانه مركزي هست بسيار شلوغ مي شود. ولي با امكاناتي كه فراهم شده اگر در آينده ساخته شود ما از نظر سالن مطالعه مشكلي نخواهيم داشت. جاهايي هست مثل اندان كه انصافا كتابخانه هاي خوب و سالن هاي خوبي دارد كه مي توانند از آن استفاده كنند.

فرماندار در خصوص سد معبر بخصوص در خيابان امام جنوبي بیان داشت: حتماً پيگيري مي كنيم. مشكل سد معبر در خميني شهر زياد هست. ما 2 اكيپ داريم كه مرتب دارند كار مي كنند و مرتب هم با مردم و کسانی که سد معبر می کنند درگير مي شويم!  اميدواريم مسوولين ذيربط؛ دادگستري، نيروي انتظامي كمك كنند تا ما بتوانيم بهتر و بيشتر به مردم خدمت كنيم.

 

روند فعاليت مسكن مهر بسيار خوب بوده است

فرماندار در بیان علت توقف طرح مسکن مهر خمینی شهر گفت: مسکن مهر خميني شهر متوقف نشده است. اتفاقا خيلي فعال تر شده است. از نظر پولي، حدود 18 ميليون بايد از مشتركان مي گرفته اند ولي ما با توجه به اين كه وام هاي 20 ميليوني را به 22 ميليون رسانده ایم و نيمه صنعتي اش كرده ايم و باز دنبال كرده ايم تا 25 ميليون بشود، به همين دليل 18 ميليون ها تبديل شده به 15 ميليون و بسياري از امكانات و پكيچ و كابينت آشپزخانه و شيرآلات و ... را هم اضافه كرده ايم. وی افزود: منازل تمام شده با نازك كاري را تحويل مي دهند حتي كابينت و پكيچ و شيرآلات هم به آنها مي دهيم و با اين شرايط كه ما اينجا كمبود زمين داريم در خميني شهر و اينها در 9 طبقه در آورده اند خيلي خوب بوده، سرعت كار هم خيلي خوب بوده است. حقیقی اظهار  امیدواری کرد که اول مهرماه این  واحد ها تحويل داده شود و اگر نشد در هفته دولت واگذاری صورت  گیرد.

 

شهرك هاي صنعتي خميني شهر در دست احداث است

در  بخش  دیگری از  برنامه، بحث شهرك صنعتي و مشكلات آن مطرح گردید که فرماندار در این خصوص توضیح داد: يكي از مواردي كه من برای ارتقای شهرستان خيلي موثر مي دانم شهرك هاي صنعتي است كه به جد كارهايش را دنبال كرده ايم. در حال  حاضر آبفا وارد عمل شده  و 1 ميليارد و 730 ميليون تومان بحث آب آن را دارد دنبال مي كند. حتي 700 ميليون پيش قراردادش را هم شروع كرده است كه اميدواريم بحث آب حل شود. براي پل هايي كه براي كمربندي است هنوز موفق به آسفالت نشده ايم ولي به زودي آسفالت هم انجام مي شود. در مورد گاز هم بايد بگويم كه سوله گاز در انتهاي شهرك در حال ساخت است. دكل مخابراتي bts را هم الان شروع به ساخت كرده اند.

وی افزود: ما 90 هكتار براي شهرك برق و الكترونيك اختصاص داديم و در استان تنها شهرك را ما داريم. واحدهايي هستند و جديدا هم يك واحد با يوگسلاوي قرارداد بسته شده براي كليدهاي مينياتوري. و اين شهرك باعث تحول بزرگي در شهرستان مي شود.

حقیقی ادامه داد: در شهرك مواد غذايي 50 هكتار جانمايي شده كه به افراد متقاضی واگذار خواهيم كرد. 10 هكتار هم براي حوله بافان در نظر گرفته شده كه از اين پراكندگي و مشكلات خارج شوند.

فرماندار در رابطه با سرمايه در گردش صنعتكاران و عدم حمايت بانك ها و كارگروه ها هم گفت: ما در رابطه با وام مشكلي نخواهيم داشت. اخيرا هم رييس جمهور دستور مبلغي ديگر به استان ها و بخصوص اصفهان داده اند و كارگروه ها مي توانند طرح هايشان را بياورند. چون تازه مي خواهد شروع شود. ما بودجه هايي را كه مي خواهند مصوب مي كنيم و به بانك ها مي فرستيم. اغلب اينها با مشكل وثيقه و ... مواجه مي شوند والا بحث پرداخت تسهيلات مشكل آنچناني ندارد و ما از استاندار تقاضا كرده ايم كه پرداخت ها را راحت تر كنند.

 

بايد فرصت هاي خميني شهر شناخته شود

در پایان برنامه هم ارتباط تلفني برقرار شد با محسن صرامي نماينده شهرستان و رييس مجمع نمايندگان استان اصفهان. وي در اين ارتباط تلفني ضمن ابراز سلام به مردم شهيدپرور اصفهان و مردم فهيم خميني شهر و تشكر از فرماندار و شهردار و صدا و سيما تصريح كرد: در اولويت خدمات رساني به مردم نگاه اربابي به مردم و نوكري به خودمان بايد در عمل ثابت بشود و اين مهم فقط با وقت گذاري و برنامه ريزي محقق مي شود. آنچه در خميني شهر مي تواند روند حركت هاي رو به جلو را تسريع كند اين است كه بايد با تدبير و تحقيق فرصت هاي خميني شهر شناخته شود. وي تصريح كرد: لذا شناخت مردم نجيب و پركار و پر تلاش اين شهر و شناخت زمينه هاي سرمايه گذاري فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي لازم است. مسوولين شهر در حق مردمي كه يك دهم شهدا را تقديم انقلاب كرده اند بايد جهادي كار كنند تا مردم نسبت به آينده زندگي و كار در اين شهر اميدوار باشند. برنامه ريزي براي جوانان، كشاورزان، سرمايه گذاران، بسيجيان و دانشگاهيان در صدر كارهاي فرهنگي شهرستان قرار دارد كه با همدلي و هماهنگي به نتيجه مي رسد. صرامي در پايان اين گفتگوي تلفني، از زحمات 4 ساله سيد جواد ابطحي در دوره هشتم تشكر كرد و گفت: من به عنوان رييس مجمع نمايندگان استان اصفهان با تمام وجود قدردان ولي نعمتان انقلاب هستم و تمام قد و پرانرژي خدمات خودم را ارائه خواهم داد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#6 0 حامد نوروزی 17 اسفند 1391 ساعت 01:10
سال نو شد، شهردارا، باز گودالي بکن!

پر شد آن گودال‌ها، ز آغاز گودالي بکن

کوچه معتاد صداي کمپرسورها شده‌ست

مي‌کند در گوش من آواز: گودالي بکن

کوچه‌هاي سمت "مرکز شهر" جملگي گودالي‌اند

آن طرف در "منظریه" و "هفصد دستگاه" گودالي بکن

بس که سرعت‌گيرهاتان نرم ِنرم است و لطيف

بعد ِسرعت‌گير و دست‌انداز گودالي بکن

اي کمک ساز وفنر سازي که آقا گشته اي

از براي خاطر جک ساز گودالي بکن

فاز ِيک وَ فاز ِدوي ِشهرک ِما شد تمام

در ميان کوچه‌ي هر فاز گودالي بکن

مي‌شود چندين هزاران شغل ِنو ايجاد کرد

بعد ِهر آسفالت و ساخت و ساز، گودالي بکن

فاضلاب کوچه را در داخل آن ها بريز

پر که شد گودالهايش ،باز گودالي بکن

از براي ِپرورش ِماهي، از هر نوع ِآن

يا براي تربيت ِغاز گودالي بکن

هم سونا، هم جکوزي دارد، ندارد هيچ عيب

هست اگر استخر ِآن روباز گودالي بکن

کار ِخير است اي اداره‌ها همه همت کنيد

اي اداره‌يْ آب و برق و گاز گودالي بکن

از براي رفت و آمد غصه‌ي ما را نخور

مي‌کنيم از روي آن پرواز، گودالي بکن...
نقل قول
 
 
#5 -1 یک شهروند 10 تیر 1391 ساعت 18:13
با عرض سلام
آقای شهردار و فرماندار محترم خمینی شهر مشکلات شهر ما فقط با لکه گیری آسفالت و رنگ کردن جدولها حل نمیشه.
اگر زوری در توان دارید خرج احداث خیابانهای جدید کنید که حداقل تونسته باشید ترافیک شهر را بر طرف کرده باشید
نقل قول
 
 
#4 0 سخنی با شهردار محترم 04 تیر 1391 ساعت 07:34
جناب آقای شرفا
پس تکلیف خیابان شهدای جوی آباد چه شد که بیش از 10سال است فقط به خرا ب کردن چند خانه پرداخته اید آیا اولویت با این خیابان نیست تابه کی تبعیض :::::
نقل قول
 
 
#3 +1 شهروند. خمینی شهر 01 تیر 1391 ساعت 15:33
چرا از مشکلات آموزش و پرورش نمینویسید که سال به سال رییس عوض میکنند .نماینده به بهانه بومی گرایی رییس اداره را تغییر داد الان معاونین را غیر بومی انتخاب مبکنند.
نقل قول
 
 
#2 0 رای اولی 30 خرداد 1391 ساعت 11:37
خدمت مسئولیت محترم عرض میکنیم که کار فرهنگی فقط مخصوص 10 روزمحرم نیست...
بلکه باید نتیجه ی فرهنگسازی های انجام شده را در 10 روز محرم مشاهده کرد...
خدمت دیگر مسئولین که سنگ یاری جوانان رابر سینه میزنند عرض میکنیم که حداقل در کلام هم شده همراه جوانان باشند...
موفق باشید...
نقل قول
 
 
#1 0 رای اولی 30 خرداد 1391 ساعت 11:33
سلام وغرض ادب خدمت بچه های فرصت...
برای فرصت آنـــلاین جدید آرزوی موفقیت داریم...
باآرزوی موفقیت روز افزون
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید