امروزدوشنبه, 07 مهر 1399-- Monday Sep 28 2020

ساعت 08:55:46

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

موافقت با پرداخت بودجه جهت رفع مسایل حاشیه€Œ نشینی در  شهرهای کشور

موافقت با پرداخت بودجه جهت رفع مسایل حاشیه€Œ نشینی در شهرهای کشور

یکشنبه, 31 مرداد 1395 ساعت 10:10 کدخبر :10490
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : 0203

معاون وزیر راه و شهرسازی از موافقت سازمان برنامه و بودجه با تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان منابع لازم برای کمک سود تسهیلات نوسازی مسکن و همچنین اختصاص ٤٥٠ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت دیون دولت به شهرداری€Œهای کشور خبر داد.


به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، محمدسعید ایزدی اظهار کرد: با توافق صورت گرفته این منابع به شکل نقدی و غیر نقدی مجددا به برنامه بهسازی و نوسازی همان شهر اختصاص داده خواهد شد.


معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این منابع با اولویت در اختیار شهرداری€Œهایی غیر برخوردار و همچنین فعال در اجرای برنامه های بهسازی و نوسازی قرار خواهد گرفت.
وی با بیان این€Œکه بافت€Œهای فرسوده، ناکارآمد و حاشیه شهرها ظرفیت قابل توجهی برای ساخت و ساز و نقش مهمی برای خارج کردن مسکن از رکود دارند، افزود: خوشبختانه وزارت راه و شهرسازی در «طرح جامع مسکن» و برنامه های دیگر اولویت خود را به نوسازی و بهسازی بافت€Œهای ناکارآمد گذاشته است.


ایزدی وضعیت کلان€Œشهرهایی همچون تهران، مشهد، تبریز، اصفهان و شیراز را از نظر فرسودگی درونی، بحرانی دانست و گفت: از هیات دولت درخواست ۱۵۰ هزار تسهیلات برای اختصاص به نوسازی و بهسازی شهری داده€Œایم که آقای نوبخت قول مساعد داده€Œاند. دو هفته قبل نیز ۹۰ میلیارد تومان برای مشهد، ۳۶ میلیارد تومان برای قم و شیراز و در این هفته نیز ۲۰۰ میلیارد تومان برای رفع مسایل حاشیه€Œ نشینی در تمام شهرهای کشور اختصاص یافته است.


مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری تصریح کرد: یک سوم جمعیت کلان شهر مشهد در بدترین شرایط ممکن در حاشیه شهرها زندگی می کنند که با توجه به وضعیت بزه و نابسامانی€Œهای اجتماعی که غالبا در این محدوده€Œها ایجاد می€Œشود محلات و مناطق وسیعی از این شهر مذهبی را گرفتار کرده است. لذا باید به سمت بهبود کیفیت زندگی در کلان€Œشهرها برویم و رسانه€Œها در زمینه همراه سازی دستگاه های متولی و مدیریت شهری باید ما را همراهی کنند.


وی با بیان این€Œکه تعداد محلات واقع در بافت€Œهای ناکارآمد و اولویت€Œهای این مناطق را در تمام کشور شناسایی کرده€Œایم، گفت: در صورت اختصاص منابع می€Œتوان با استفاده از توان ۲۲ دستگاه که در ستاد بازآفرینی شهری عضو هستند اقدامات مقتضی را برای نوسازی این مناطق انجام داد.


در حال حاضر بیش از ٢٧٠٠ محله در بیش از ٥٤٤ شهر شناسایی و برنامه ریزی برای تعیین محلات هدف و مجموعه اقدامات در این محلات توسط ستادهای بازآفرینی استان ها در حال انجام است. وزارت راه و شهرسازی در یک نظام بودجه ریزی اهرمی در تلاش است منابع در اختیار را با همراهی سایر دستگاه های دخیل به اقدامات دارای اولویت در این محلات اختصاص دهد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید