امروزيكشنبه, 30 ارديبهشت 1397-- Sunday May 20 2018

ساعت 22:21:48

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

میراث فرهنگی و ابنیه تاریخی کشور باید حفظ، حراست و احیا شود
نامه نمایندگان مجلس به رییس جمهور در خصوص حفظ میراث فرهنگی و ابنیه تاریخی؛

میراث فرهنگی و ابنیه تاریخی کشور باید حفظ، حراست و احیا شود

چهارشنبه, 31 اردیبهشت 1393 ساعت 09:28 کدخبر :7327
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
در پی نامه 85 نفر از نمایندگان مجلس به رییس جمهور و درخواست چاره‌اندیشی و برگزاری جلسات فوق‌العاده برای حفظ، حراست و احیای میراث فرهنگی و ابنیه تاریخی کشور و خصوصا اصفهان به عنوان بخش قابل توجهی از هویت ایران اسلامی، نمایندگان اصفهان و خمینی شهر در این باره به اظهار نظر پرداختند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت،‌ با انتقاد از بی‌توجهی مسوولان به نابودی آثار تاریخی استان اصفهان، گفت: دولت باید بداند با اهمیت دادن به آثار باستانی و بناهای تاریخی راه رسیدن به اقتصاد مقاومتی را نیز هموار خواهد کرد.
محسن صرامی ادامه داد: آثار باستانی و بناهای تاریخی بخشی از اقتصاد مقاومتی کشور ما هستند که می‌توانند جذب توریست و در نتیجه جلب منابع مالی و ایجاد زندگی شاداب برای مردم کشور داشته باشند.
عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس نهم، با بیان اینکه بیش از نیمی از آثار باستانی جهان در استان اصفهان قرار دارد، افزود: بی‌توجهی به حفاظت از بناها و آثار باستانی این استان به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.
صرامی‌ با تاکید بر اینکه عوامل زیست محیطی می‌تواند باعث از بین رفتن و فرسودگی آثار و بناهای تاریخی استان اصفهان شود، گفت: نبود منابع مالی کافی، امروزه مضاعف بر آلودگی هوا و آلاینده های زیرزمینی باعث از بین رفتن میراث فرهنگی و میراث ماندگار کشور شده است.
نابودی ابنیه تاریخی و فرهنگی کشور را تهدید می‌کند
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز در این باره گفت: خطر نابودی، ابنیه تاریخی و فرهنگی کشور را تهدید می‌کند و از رییس‌جمهور تقاضا می‌کنم که این موضوع بسیار مهم که دغدغه مردم است را شخصا و با جدیت پیگیری کند.    
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عباس مقتدایی خوراسگانی در نشست علنی دیروز (30اردیبهشت) در نطق میان دستور خود با بیان اینکه حراست از آثار تاریخی و میراث فرهنگی کشور نیازمند عزم جدی مسوولان در بالاترین سطوح با بهره‌گیری از توانمندی‌های نهادهای مردمی در کشور است، گفت: کاملا مشهود است که در دهه های گذشته به این موضوع مهم به دلایل مختلف که برخی از آنها  ناشی از ضروریات قابل درک دوران‌ها است آنگونه که باید و شاید پرداخته نشده است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تغییرات پی در پی مدیریتی در سطح ملی  و منطقه‌ای مزید بر علت شده است تا برنامه کلان و همه جانبه ای در این خصوص نداشته باشیم و یا داشته‌های اندک را اجرا و عملیاتی نکرده‌ایم لذا برطرف کردن این مشکل نیازمند عزم جدی دولت و شخص رئیس‌جمهور است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ملت ایران بدانند، نمایندگان آنها در خانه ملت برای حفظ میراث فرهنگی و تاریخی و اسلامی کشور دلسوزی کرده و من به نوبه خود از نمایندگان دوراندیش و دلسوز مردم قدردانی می‌کنم.
مقتدایی خوراسگانی افزود: مدیران و اصحاب رسانه و خبرنگاران نیز باید به رسالت خود در رساندن فریاد رسا و البته دلسوزانه نمایندگان ملت اقدام کنند.

نظرات  

 
#1 +1 Milad 01 خرداد 1393 ساعت 19:10
سلام. بدون تعارف چه عکس های بد و ضعیفی از خانه های تاریخی خمینی شهر به اشتراک گزاشته اید. اصلا در حد خبرگزاری شهر ما نیست.
میلاد نعلبندیان.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید