امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 16:55:15

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

نوشمک‌های پیپ مانند و لواشک‌های سیگاری درکمین کودکان و نوجوانان
والدین و مسولین بوفه های مدارس هشیار باشند

نوشمک‌های پیپ مانند و لواشک‌های سیگاری درکمین کودکان و نوجوانان

چهارشنبه, 06 آذر 1392 ساعت 13:05 کدخبر :6483
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
متاسفانه سود جویان به منظورکسب در آمددست به تولید محصولات غیر بهداشتی وحاوی مواد مضر برای انسان می زتتد وبرای جلب مشتری از طرفندهای استفاده می کنند که گروهای مورد نظر را که در موارد خوراکی ها کودکان و نوجوانان هدف قرار میگیرندجلب کنند گزارش ذیل هشداری است به والدین که هشیار باشند.

به گزارش خبر گزاری مهر از اصفهان مدیر گروه بهداشت محیط اصفهان گفت: در چند ماه اخیر در سطح بازار شاهد توزیع و فروش نوشمک‌های در قالب پیپ و لواشک‌های در مدل سیگار بودیم که به طور کامل جمع‌آوری شد.
به گزارش خبرنگار مهر، حسین صفاری ظهر سه شنبه در نشست خبری طرح جمع‌آوری قلیان اظهار داشت: نوشمک‌ها پیپ مانند و لواشک‌های سیگاری توسط دست‌فروش‌ها به مغازه‌داران به فروش می‌رسید که با همکاری مراجع قضایی توانستیم محل‌های فروش را شناسایی و برخورد قانونی کنیم.
وی بیان داشت: در حال حاضر محل تولید این مدل از تنقلات در اصفهان شناسایی نشده که پیگیری‌ها در این حوزه ادامه دارد.
مدیر گروه بهداشت محیط اصفهان افزود: هم‌اکنون محموله ای به اندازه یک دستگاه خاور از نوشمک‌های مدل پیپ و یک کامیون از لواشک‌های سیگاری در سطح استان اصفهان کشف و ضبط شده است.
وی از کشف و ضبط اسپیکرهای مدل سیگار خبر داد و گفت: روی بسته‌بندی نوشمک‌های پیپ مانند و لواشک‌های سیگاری و اسپیکرها، کد و شماره تولید قم درج شده است، که این شماره ها جعلی است.
صفاری با نشان دادن مدلی از سیگارهای "معسل" گفت: این نوع مدل از سیگارهای زمانی توسط کارخانجات به صورت آزاد تولید و به فروش می‌رسید زیرا که یک نوع سیگار گیاهی با ترکیبات گلیسیرین و رنگ‌های خوراکی بود.
وی با بیان اینکه سیگار‌های با عنوان معسل در سطح بازار به فروش می‌رسد که هیچ خاصیت گیاهی ندارد ، ابراز داشت: این نوع از سیگارها در جعبه‌های جعلی مدل شرکت‌ خارجی الواح عربستان و به نام معسل به فروش می‌رسد.
مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان از کشف 15 کارگاه غیر مجاز تولید " سیگار معسل" در اصفهان خبر داد و اظهار داشت: در ترکیبات این نوع سیگار از رنگ‌های شیمیایی که برای رنگ‌کاری دیوار وماشین استفاده می‌کنند و با بدترین اسانس‌ها به کار رفته، به فروش می‌رسانند.
وی بیان داشت: تنباکوی تقلبی معسل که هم‌اکنون در سیگار و قلیان‌ها استفاده می‌شود بدترین نوع تنباکویی است که از ضایعات دوریز و کپک زده و آلوده به انواع قارچ‌ها تهیه شده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید