امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 16:31:27

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

امام جمعه خمینی‌شهر:

هنوز برخی کتب دانشگاهی و بعضی اساتید مشکل دارند

شنبه, 18 آذر 1391 ساعت 10:42 کدخبر :4777
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
نماز جمعه این هفته خمینی شهر به امامت حجت الاسلام رحیمی برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین امام جمعه خمینی‌شهر در خطبه‌های این هفته به حرکت انقلابی امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: پس از انقلاب هنوز در دانشگاه برخی دانشجویان و اساتید مشکل دار وجود داشتند.

 به فرمان امام(ره) شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شد و دانشگاه ها تعطیل گشت تا یک تسویه و پالایشی انجام بگیرد. این شورا هنوز هم ادامه دارد هر چند کار به درد بخور علمی انجام نمی دهد. هنوز برخی کتب دانشگاهی مشکل دارد. برخی اساتید مشکل دارند. انحرافات و فتنه هنوز وجود دارد. دانشگاه باید اسلامی باشد. مقام معظم رهبری بارها گفته هنوز آنچه که می خواهم تحقق پیدا نکرده است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ عباس رحیمی به بیان خصوصیات امام معصوم(ع) پرداخت و گفت: امام معصوم دارای ولایت تکوینی و تشریحی است؛ دین دست اوست، مدیر دین و دنیا اوست، مدیر جامعه اوست. چون امام معصوم مصلحت جامعه را می داند پس واجب الاطاعتست. هر چه گفت باید اطاعت کرد. در زیارت جامعه کبیره می خوانیم «مَنْ أَطَاعَكُمْ فَقَدْ أَطَاعَ اللَّهَ وَ مَنْ عَصَاكُمْ فَقَدْ عَصَى اللَّهَ» پس نافرمانی امام نافرمانی از خداست.

خطیب جمعه خمینی شهر ادامه داد: این یکی از خصوصیات امام بود. چنین امامی حرکتی انجام داده است و وظیفه ماست که پیام های آن را دریافت کنیم. شناختن و عمل کردن آن پیام ها برای ما واجبست که انشاءا... از هفته آینده به بیان آن خواهیم پرداخت.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به سالروز معرفی عراق به عنوان متجاوز گفت: مدتی بعد از اتمام جنگ تحمیلی، در 18 آذر 1370 از سوی سازمان ملل متحد اعلام شد که در این جنگ عراق متجاوز بوده است. هزار میلیارد دلار به پول آن زمان خسارت به ایران وارد شده بود که این خسارت را کسی نپرداخت.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید